8241
Beatos virtuvė

Chorizo, saldžios bulvės (ir vėl), špinatų (ir vėl) galettes / pyragėliai

(1)

Nežinau kaip pas kitus, bet mano namuose šaldytuvas turi savo gyvenimą… Ir kartas nuo karto pateikia visokių siurprizų, kai imi ir atrandi kažką naujo… Hmm.. arba supuvusio J. Ypač tie  apatiniai stalčiai vis pateikia siurprizų – tai kokia morka apsiplaukavus, tai koks nors nusibaigęs avokadas… Arba kai tikrai žinai, kad niekur namie nėra česnakų ar imbiero, gali bandyt laimę tuose apatiniuose stalčiuose ir žiūrėk, kokiam kampe susigūžęs tupi česnako gabalas ar koks susitraukęs imbieras… Plačiau apie intymų savo šaldytuvų gyvenimą aš dar parašysiu, bet dabar jau suku link to, kad tame apatiniame stalčiuje aptikau chorizo dešros gabalą… Kaip žinia, aš labai mėgstu šią dešrą ir jau esu pasisakius kartą, ką su ja darau… O va šitas galette arba pyragėlis/paplotėlis/užkandėlis gimė būtent kuopiant šaldytuvo užkaborius ir sudėta buvo viskas, ką radau… (Aš šiaip sau vis žadu paskelbti iššūkį: neit į parduotuvę mėnesį ir išgyvent iš to, ką galima rasti spintelėse, šaldiklyje ir šaldytuose, bet vis pasiduodu). Štai Elžbieta kažkada puikiai prainventorizavo savo spinteles ir man reikėtų… Paskui sudaryčiau sąrašą patiekalų ir t. t. Na, čia gal ateičiai.

Taigi dabar apie galette. Kaip minėjau, dėjau viską, kas buvo šaldytuvo užkampiuose: šaldyta sluoksniuota, jau iškočiota sviestinė tešla, saldi bulvė (kurią iškepiau greitai orkaitėje), tada chorizo gabaliukai ir lydyto sūrelio pora trikampių negaila buvo įmest. Pabaigai pribaigiau parmezano kampą… Šiaip, manau, panašiai skaniai ir gerai būtų ir vegetariškas variantas, o jei chorizo nėra, tai tiks ir kita kokia rūkyta ar vytinta dešra arba kumpis…

Bet kokiu atveju, man buvo labai skanu. Šiaip galima tokius, tik mažiukus, padaryti ir jau posh užkandėlė išeina.:)

Kadangi čia ne koks nors pyragas ar sausainis, tai tikslių matmenų neturiu, nes viskas iš akies, taigi priklausomai nuo to, kiek valgytojų, tiek ir reikės dalykų, aš dariau 2-3, išėjo vidutinio dydžio keturios galettes/paplotėliai/pyragėliai.

P. S. Šiandien labai nuodugniai išploviau visus šaldytuvo užkaborius, taigi jokių įdomių atradimų artimiausiu metu ten tikrai nebus…

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (1)
Komentarai
  1. del chorizo parašė:

    tai va , siandien ir as sugalvojau apsvarinti saldytuva , radau tuose stalciuose paprika,krapu, pomidoru uzsilikusiu nuo praitos savaites , ciupau chorizo desros liekana ir sumasciau , kad darysiu tokias siltas salotas, isviriau ryziu, pakepinau chorizo su svogunais pries gala sliukstelejau sauksta vyno acto, tada ryzius perpyliau su saltu vandeniu, sumeciau viska i dubeni, pridejau krapu ,paprikos ir pomidoru, viska ismakalavau ir puikios salotos gavosi.

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.