8241
Beatos virtuvė

Buvo naktys švento Jono…

(2)

Žinote, mano krikšto vardas yra Janina, nes mano tėtis yra Jonas. Kažkaip man ta Janina ne iki galo visada patiko, na suprantama kodėl, juk toks tetos vardas. Ir jei visi senoviniai vardai kaip Anupras, Pranas, Juozas, Antanas ir Jonas išgyvena visišką atgimimą, tai Janinos, Aldonos, Zitos, Michalinos niekaip negrįžta į populiariuosius. Matyt laikas joms bus už dar dvidešimtmečio, bet va Adelės, Elzės, ir Marijos tikrai ryškiai mėgaujasi populiarumo saule…ir kaip ten bebūtų, Jonas yra geras vardas. Ir va turiu dvi drauges, kurios turi Jonus, sūnus Jonus.

Suprantate, link ko suku? Aš kažkaip, tiesą sakant, manau, kad dabar yra koks tai magiškas laikas, nes man Joninių pašvęsti tinkamai nepavyksta ne vienus metus. Norėčiau žinote tokių, kur rodo per TV, su laužais ir vainikais…kaip bešvęstume vienas dalykas aiškus – Joninės yra gerai, vasaros naktys yra gerai, ir ankstyvi rytai taip pat. Kaip ir rasa ant didžiojo piršto, paukščiai žadinantis ryte ir maudynės visur, kur tik gali išsimaudyt….

Aš jums siunčiu linkėjimus iš Londono, kur esu keletą dienų, ir tiesa sakant, Šv.Jono naktį būsiu lėktuve arba pakeliui į jį….bet tai kas čia tokio? Nesigraužiu, bet ir truputį visiem jum pavyzdžiu, kurie susiplanavę išvykas į gamtą, prie ežerų ar į pajūrį…..O net ir jei nieko nesusiplanavot, ir nereikia, dar spėsit!

O aš visom progom ir reikalam siunčiu telegramą surinktų receptų, kurie gali būti jums naudingi, va pažiūrėkit:

Tautinės salotos su varškės sūriu

Kepta duona su dviem padažais

Varškės, rikotos ir raugintų agurkėlių užtepas

Cukinijų čipsai

Grybai, įdaryti varške ir špinatais, su sūrio kepure

Bulvė su švarku ir lašiša

Uogų ir varškės kremo desertas, su sezoninėm uogom; o kas mėgsta braškes salotų pavidale, va prašau ir špinatų salotos su ožkų pieno sūriu beigi braškėmis

Vištienos kepsneliai su gardžiuoju marinatu

Kiaulienos ir ananasų vėrinukai su gruziniškais prieskoniais

Ir kaip be šašlykų su „Vytautas“ arba Lašišos vėrinėlių pagal ponią Laurą

O kur dar putojančio vyno kokteilis su uogomis tiems, kas ne tik alų mėgsta pagurkšnoti per Jonines, o jei karšta ir saldžių gėrimų nenorim, darom limonadą naminį ir šaltą arbatą.

Skanių ir saulėtų Joninių!!!

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (2)
Komentarai
  1. Su vaikais parašė:

    Nuo vaikystės Joninės asociuojasi su gražiausiu ąžuolo vainiku, kurį mano mama kartu su kitomis seserimis pindavo dėdei, laužu, kuris degdavo iki paryčių, bei iš žarijų traukiamomis karštomis bulvėmis. Graži vasariška šventė, kuriai tikrai verta ruoštis (pasigaminti kažką sezoniško, papuošti aplinką) kartu su vaikais. Tik saugokitės erkių ir pavojingų augalų (daugiau apie juos čia http://suvaikais.lt/nuodingi-augalai-salia-musu/). Gražių visiems Joninių!

  2. Justina parašė:

    Koks puikus straipsnis! O ir kiek receptų Joninėms!
    Nepavydžiu, kad Joninių naktį Jums teks praleisti lėktuve 🙁 Bet tikrai kas čia tokio, aš taip pat per daug nesureikšminu tų Joninių.
    Ačiū už linkėjimus iš Londono, o aš Jums siunčiu linkėjimus iš Lietuvos, o ypač iš Žemaitijos!!!!! 🙂

Palikite komentarąMūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.