8241
Beatos virtuvė

Bruschetta su pomidorais, rukola ir ančiuviais

(1)
Visi keliai veda į Romą. Mane irgi kažkada yra nuvedę. Be to, kad buvom keletą kartų apsukrių italų apskaičiuoti, viskas buvo nuostabu ir nepakartojama. Valgėm ir gėrėm, savaime suprantama, daug… man buvo visai nuvažiavęs protas nuo elementariausio užkandžio – tai bruschettų visokių. Šiandien vakarienei valgėm tik sriubą. Rimtą ir labai gerą kaimišką sriubą su perlinėm kruopom ir džiovintais grybais. Tokia vaišinčiau talkon susirinkusius, jei turėtume nukasti bulvių lauką…. Praėjus porai valandų po vakarienės, vėl pradėjom sukti ratus aplink virtuvę… taigi labai greitai padariau labai paprastą, bet be galo skanią užkandą, kuri tiks ir alkaniems vyrams, ir draugėms prie penkių vyno butelių susėdusioms liežuvius pamankštinti. Taigi, vėl grįžtu prie Romos. Bruschetta – tai itališkas dalykas, ant paskrudintos duonos riekelės uždėti dalykai (paprasčiausia – aliejus, česnakas ir druska). Labai skanu su pomidorais ir, nepatikėsite, – šprotais… su daug balzamiko acto, bet išvis skaniausia su pomidorais, rukola, bazilikais ir ančiuviais…… Tiesa ančiuviai – ne kiekvieno skoniui, pavyzdžiui, mano mylimas vyras negali pakęsti šitos mažos žuvytės..
Žodžiu, padariau taip: pomidorus supjausčiau posmulkiais gabalais, dėjau pora gerų saujų rukolos, baziliko šviežio kuokštą, šliukštelėjau keletą šaukštų alyvų aliejaus ir balzaminio acto, truputį druskos, pipirų ir sutarkavau česnako pusę skiltelės, viską sumaišiau. Tada gerbiama ciabatta supjausčiau riekėm, makt į skrudintuvą, kas neturi, tai į orkaitę kokiom dešimčiai minučių, kad sušiltų ir apskrustų… ir viskas, ant duonos keletą šaukštų pomidorų su rukola, ant viršaus – ančiuvių porą ir užtarkuoti parmezano…. Jei trūksta, galima dar šliukštelėti keletą lašų alyvuogių aliejaus…. Svarbiausia, naudoti extravirgin alyvų aliejų ir skanius pomidorus… ir puikiai atrodo ir labai skanu.
Taigi, šiam dalykui sunaudojau paskutinius skaniausius ir nuostabiausius pomidorus iš savo Tetės šiltnamio. Geriausias būdas skaniems pomidorams įprasminti.
Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (1)
Komentarai
  1. Zu parašė:

    Sventas dalykas italams yra patrinti cesnaka ant duonos kir bus dedamas padazas 🙂

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.