8241
Beatos virtuvė

Blynai blynai blynai spurgos :)

(9)

Nežinau, kaip čia taip greitai tos dienos bėga. Žiurėkite, už keletos dienų bus kovo aštuntoji, ne tik tarptautinė moterų diena, bet ir Užgavėnės. Bet teoriškai tai dar yra žiema, iš tikro, dar kokios trys savaitės žiemos bus. “Technically it is still winter, for another 3 weeks or so..” – šiandien mokykloje pasakė labai charizmatiškas šefas iš prancūziška virtuve maitinančio restorano Racine, beruošdamas varlių kojeles ir sraigių troškinį,  atsakydamas į klausimą, koks gi dabar meniu jo restorane ir kaip jis keičia tą meniu?

Taip, iš tikro dar žiema… Nors jau nemeluoju, tuoj pat darželiuose žydės narcizai. Neseniai trumpai užmečiau akį į “Top gear” laidą, nufilmuotą trumpiausią metų naktį – žinot, tada, kai net nespėjus sutemti, pradeda aušti, tai man net saldu pasidarė iš to šilumos ir vasaros ilgesio…

Dabar atrodo viskas taip, kad be kailinių, didžiausių batų, skarų, šalikų  ir paltų gyvenimas neegzistuoja, bet nieko, nusiraminam, pagalba – čia pat. Svarbiausia, labai pasistengti ir su tulpėmis dantyse ir blynais rankose išvaryti žiemą iš kiemo kovo 8 dieną. Naujoje knygoje “Metai Beatos virtuvėje” visas skyrius tam skirtas, aš savaitgalį ką nors tikrai kepsiu tokio blyniško.

Nors šiandien, grįžus namo gavau vieną kitą gardų mūsų vaikų auklės Irenos iškeptą gardų varškinį blynuką. Žinot, varlių kojelių ir sraigių prisivalgius – tikra atgaiva, ha ha ha….

Ir jūs kepkite blynus visokiausius: jei norisi bulvinių, prašom – nesikuklinam, darykite viską, ką galite, kad ta žiema išeitų. Taigi susikaupiam, viskas priklauso tik nuo mūsų, kuo daugiau blynų valgysite, tuo greičiau baigsis žiema… aišku, juokauju.

Oi,  ir tiesa, pabaigai, malonus siurprizas, mane moteriškę, kuri labai minimaliai išmano internetus ir net padoriai nesupranta, kas yra toks dalykas IS ar IP? Ar RRRSSS?? Ar dar ten visų tų kitų dalykų? Įsivaizduokite, rimta komisija nominavo Lietuvos interneto apdovanojimuose. Ir mano blogas buvo pastebėtas, labai malonu…. Tik negalvokite, kad dabar raginu bėgti ir balsuoti už mane. Balsuokite už tuos, kas jums labiausiai patinka. Bet šiaip labai išsamus sąrašas nominacijų –  aš visokių įdomių dalykų ten radau ir puslapių, kurių nebuvau aptikus…

Taigi blynai blynai blynai spurgos….. Gero savaitgalio!

p.s. štai keletas blyniškų idėjų: Bulviniai blynai, Savaitgalio blynai su bananais, Cukinijų, varškės ir lašišos blynai, Blynai su varške: vienokie ir kitokie.  O čia spurgiai.

(Foto Juditos Kuniskytės)

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (9)
Komentarai
 1. Kristina parašė:

  Ash irgi be galo, be krashto jau laukiu pavasario.
  Tik cia, Lietuvoj, dar balta balta…
  Kazin kaip bus su Mores deginimu? Juk ir kovo ashtuntoji? 😀
  Per Tarptautine Moters diena tokia moteri sudegint… Che che che…
  O blynu receptu jau esu nusiziurejus, reiks tik kepti pasiraitojus rankoves 😉
  Su pavasariu 🙂
  Rytoj – Kaziuko muge 😉

 2. Kristina parašė:

  Na, techniškai sakant, jau kalendorinis pavasris mūsų kieme 🙂 Aš nors ir stengiuosi sveikai maitintis, bet blynus tai kepsiu antradieį, ir nemažai, ir dar svečių pasikviesiu, kad tik ta žiema greičiau iškeliautų 🙂
  Reiks ir bulvinių kepti ir miltinių, kokie tik išeis! 🙂

 3. Dekui uz blynu receptus. As siandiena kaip tik ieskojau blynu receptu .Pasinaudojau vienu is jusu aprasytu-blynai su bananais.Dekoju , kad yra tokia svetaine.Gero visiems savaitgalio.

 4. Ieva Slavia parašė:

  skanu.. tikrai reiks prisikimšti.. nors ir šiandien valgiau.. bet jau prisikankinau kepdama kažkurią dieną.. – neatlimpa lietiniai didieji nuo keptuvės.. kai patepu aliejum tik vos vos.. nes turi maudytis beveik, kad atliptų.. sugadinau gal pusę.. nors jau buvau beveik išsitreniravus blynų kepimo profesionalė..

 5. Laima parašė:

  Na, o mūsų savaitgalis tai tikrai užgavėniškas gavosi – kirtom blynus net dvi dienas ir dar dvi kirsim! Mūsų šeimyna visa UŽ blynus. Tiesą sakant, aš ir pati neįsivaizduoju, kaip save motyvuoti, kad ypač žiemą atsisakyčiau blynų… Apie sąžinės graužatį tyliu išvis, pakišau aš ją kažkur į spintą, bet netrukus jau teks ištraukt ir su salotom susidraugaut 🙂 Nors visai nemanau, kad blynai, ypač kepti namie, – tai nesveikas maistas, na jis tik šiek tiek kaloringas :))))) O kalorijos nėra nesveika – jas tik sudegint laiku reikia :))))
  Taigi, mano 10-metė jau keletą savaičių praktikuojasi su Beatos lietiniais (maniškiai kažkodėl jos neužkabino, gal kad receptas į gražią knygą nebuvo patalpintas?) Aš į keptuvę guldžiau Beatos mielinius, neapsakomai skanūs ir visos šeimos išgirti buvo, šiandien ir ryt dar su bulviniais pasiterliosim. Esu tikra, kad žiema tokio spaudimo neatlaikys ir lėks į šiaurę paknopstom 🙂

 6. Birutė parašė:

  Sėkmės, Beata! Ačiū už įdomias mintis, receptus ir gerą nuotaiką!

 7. […] tik grožimasi. Galų gale, jei pyragaičiams laiko nėra ir suveržtas diržas neleidžia, tai blynų savaitgalį tikrai galima išsikepti. Ir pabaigai, jei asorti apie bemėsius patiekalus, tai kas gi […]

 8. armis parašė:

  Gal zinot kokiu spurgu receptu be varskes?

 9. Justina parašė:

  Gal galit pasakyti kokį nors blynų receptą kuris būtu skanus? 🙂

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.