8241
Beatos virtuvė

Asorti, bet ne Kauno

(24)

Sveiki, manau, kartais labai sveika susitvarkyti spintas, išsitraukti senus paltus ir batus bei rankines – žiūrėk imi ir užtinki kokį lobį. Niekaip nesuprantu, kad  jau yra net keturi metai šitam blogui ir pasidairius čia galima rasti visokių dalykų. Patiekalų, kurie jau aprašyti, iš naujo apie juos rašyti tikrai nereikia –  tik priminti. Aš šią savaitę gilinu savo žinias kai kuriuose srityse, todėl mažai laiko lieka prie kompiuterio. Štai vakar susipažinau su viena moterimi, kuri garsiai juokėsi, koks gi yra vis tik nuotykis gyventi su veganu. Jos jaunikaitis ne tik kad vegetaras, bet ir tikrų tikriausias veganas, taigi, prie nieko, kas iš gyvūnų, net negali artyn prieiti. Smaguma – jei man gyvenimas tokį pokštą iškrėstų, nežinia, ką reikėtų daryti. Bet turiu pasakyti, kad sriuba, kuria buvau vaišinta (daržoviška, beveik suvirtų juodų pupelių sriuba) buvo dieviška, taigi prisiminiau mano visai užleistą ir neišplėtotą temą: bemėsius pirmadienius. Ir nors šiandien ne pirmadienis, o jau visas trečiadienis, vis tiek aš be galo džiaugiuosi savimi ir savo svečiais, kai nors kartą per savaitę, o geriausiai, tai visus du ar tris, vakarienė yra be mėsos. Taigi, aš laiko mašina peržvelgiau visų paskutinių metų sausio įrašus ir štai surinkau tokį visai  neprastą, o labai  bemėsį patiekalų asorti. Čia sudėsiu nuorodas tik į pačius receptus, nes jei norėsite, jau iš recepto rasite beletristikos dalis apie tų metų nuotaikas ir  dalykus. Taigi, pradėkime nuo 2008 metų ir džiovintais grybais bei risotto ryžiais įdaryto baklažano. Oi kaip norėčiau, kad man kas nors tokį dabar padarytų… Mano draugė neseniai įsigijo greitpuodį (angliškai ), atsimenu, mes vaikystėje tokį turėjome vien dėl troškinių ir greitai išverdamų sriubų. Svarstau, ar nebūtų laikas ir man… Ar turite tokį dalyką? Jei taip, lauksiu patarimų, kokį rinktis, jei ne – išsirinksiu pati…. Tokiam greitpuodžiui, manau, puikiausiai tiktų marokietiškas daržovių troškinys iš 2009-ųjų… Šį įrašą iliustruoja nuotrauka iš 2011 m., iš šventinio gruodžio, kai šampanas liejasi laisvai ir niekas neskaičiuoja kas, ko ir kaip. Manau, dabar visi sąmoningai ar nelabai  vadeles truputį įtempę ir pyragaičiais tik grožimasi. Galų gale, jei pyragaičiams laiko nėra ir suveržtas diržas neleidžia, tai blynų savaitgalį tikrai galima išsikepti. Ir pabaigai, jei asorti apie bemėsius patiekalus, tai kas gi kitas geriau tą bemėsiškumą užtvirtina, jei ne daržovių apkepas iš 2010 m. Pastarasis tikrai rimtas ir tvirtas, visai ne kūdas, o daržoves galima naudoti pasirinktinai, aš kažkada vien tik su kopūstais ir morkomis tokį dariau.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (24)
Komentarai
 1. Greitpuodis parašė:

  Miela Beata, su greitpuodziu draugavau pries kelis metus. Jis geras dalykas jei norim sutrumpinti kai kuriu patiekalu laika, bet… skonis labai pasikeicia, o ir maistine verte be galo nukencia. Jei tave nors kiek domina tradicine kinieciu medicina, tai pagal ja maistas greitpuodyje panasus i maista pagaminta mikrobangineje. Ir dar minusas: negali ragauti, padruskinti, viska reikia sudeti ir laukti kol baigs snypsti:) Ir vaikus reikia nuo tokio puodo kuo toliau patraukti…. Anksciau zavejausi, kad jautienos sultinys per pusvalandi isverda jame, bet skonis normaliai virto sultinio ar troskinio daug daug geresnis. Taigi mano greitpuodis po persikraustymo dar neiskraustytas dulka sau kazhkokioj dezej… 🙂

  • Beata Nicholson parašė:

   oi labai labai idomu, reikės kita kart`ą pasiklausti akupunktūros ponios pas kurią kartais nueinu….labai įdomios mintys dar tokių negirdėjau.. sutinku, kad geram maistui ir bet kokiam maistui pagaminti reikia laiko

   • Ante parašė:

    Vyras buvo nupirkes preis niolika metu(firmos aisku nepamenu, tik kaina- £90), nenaudojau, ismeciau – spinteleje per
    didelis daiktas. Mano manymu, dirbatiems zmonems naudingiau Slow Cooker …Asmenine nuomone

  • Greitpuodziui parašė:

   Dėl subjektyvių dalykų, tokių kaip skonis ir saugumas vaikų atžvilgiu, nekomentuosiu, bet tiesiog negaliu nepakomentuoti tokio objektyvaus dalyko kaip maistinės patiekalų , paruoštų su greitpuodžiu, vertės. Nes situacija yra visiškai priešinga. Kadangi vitaminų ir minenralinių medžiagų išliekamumas priklauso nuo virimo laiko, temperatūros ir puodo atvirumo, greitpuodis iš visų patiekalų apdorojamų karščiu YRA PATS SVEIKIAUSIAS BŪDAS. Virimo trumpumas, ir tai, kad puodas sandariai uždarytas prisideda prie didesnio kiekio vitaminų ir mineralinių medžiagų išlikimo (virimas išsaugoja iki 40% šių gerų dalykų, o greitpuodis iki 95%). Pasiskaitykite čia,
   http://missvickie.com/library/benefits.html
   o jei vis dar netikite, ir reikia mokslinės literatūros spausdintos moksliniuose leidiniuose, praneškite, ir tais dalykais pasidalinsiu 🙂 Skanaus!

 2. Mintys parašė:

  prajuokino uzrasas po foto tu skanumynu:)) as jau jusu Beata pasiilgau televizijoje, kazkaip ateina sestadienis ir galvoju, isijungsiu, busit jus, gaminsit, nuotaika kelsit ir tada prisimenu eh, jau gi neberodo…del nostalgijos pasidziaugiant, kad rode, isijungiu buvusias laidas, va ryt, zadu turet sveciu,tai gaminsiu bananu apkepa ir vistienos kari jauciu. Aciu jums:) norejau pasiteiraut kaip jums sekasi knyga rasyti?ar randate ikvepimo tam darbui?:)

 3. Egle parašė:

  Beata, aš turiu greitpuodi keletą mėnesių, ir drąsiai galiu jį nominuoti virtuviniu „metų atradimu“. Naudoju bent porą kartų per savaitę sultiniams, troškiniams, raugintiems kopūstams troškinti, skolinau net savo mielai tetai išsivirti pora partijų kiaulės kojų šaltienai 🙂 Mano greitpuodis 6 litrų, pats tas mūsų keturių asmenų šeimai, nes užkrauti jo galima iki 2/3 tūrio, tiek ir užtenka pvz. paruošti balandėliams su bulvėmis, sukrauti vienos vištos kaulus sultiniui ir pan. Gamintojas, manau, nelabai ir svarbu, šiuolaikiniai greitpuodžiai pakankamai saugūs naudoti.

  • Beata Nicholson parašė:

   oi labai labai aciu miela Egle uz atsiliepimus greitus apie greitpuodzius….as manau imsiu ji koki nors, tik nezinau kurioj vietoj reikes ji patalpinti, gal ant galvos uzsidejus vaikscioti, nes niekas niekur nebetelpa.///bet ko gi zmogus nepadarysi del greitesnio ir minkstesnio maisto kasnio

 4. Laima parašė:

  Man dar labai patiko, kaip ir mano vyrui vegetarui, jūsų pasiūlyta lešių ir daržovių troškinys, ačiū!

 5. Akvile parašė:

  Greitpuodis mano virtuvėje net ne metų, o sakyčiau viso dešimtmečio atradimas :). Paprieštarausiu ankstesniam pasisakymui, neva nukenčia skonis. Reikia pasirinkti teisingą slėgį – mano puodas turėjo du skirtingus slėgius, žemesnį slėgį naudojau pvz sultinį pagaminti iš mėsos su kaulu. Taip pat jį naudojau veršienai ir vištienai. Tai minkštos mėsos, joms nereikia nei daug laiko, nei daug slėgio :). O vat kietesnę jautieną skaniai paruošti tai nieko nėra geriau nei aukštesnis slėgis. Net ir kiečiausia mėsa per pusvalandį tampa minkšta, kvapni, persigėrusi prieskoniais, mmmm. Palinkusi virš puodo jos pusę suvalgydavau „ragaudama“ :).
  Dėl vaikų ir saugumo – tikrai nebijočiau. Vieną kartą išgirdę puodo šnypštimą jie bėgs ir slėpsis, ypač mažiukai :). O virtuvė apskritai nėra saugi vieta vaikams, jeigu jie dar tokio amžiaus, kad nelabai supranta, kaip svarbu būti atsargiems virtuvėje. Greitpuodis tikrai nėra didesnis baubas nei verdančio vandens puodas.
  Dėl daržovių – jų į greitpuodį net nedėdavau, gaila man būdavo, nes jos per minutę išverda ir sukrenta (išskyrus aišku kietas daržoves kaip žiemines morkas, tas storas dideles ir kietas, žieminius baltus kopūstus, ir tt), net ant žemesnio slėgio. Esu prisiekusi troškinių mylėtoja, taigi gaminu taip: pirma „pagaminu“ mėsą. Daug prieskonių, mėsos, jeigu troškinys ant pomidorų, tai jau ir pomidorus suverčiu kartu su mėsa ir gaminu greitpuodyje. Šalia ruošiu daržoves, lęšius, žirnius, na kas priklauso pagal receptą, ką reikia kepinti, apvirti, pamarinuoti, tt, paprastam puode/keptuvėje. Paruoštą mėsą sumaišau su daržovėmis ir kokį pusvalanduką (priklausomai kas tame troškinyje..) palieku ant žemos ugnies (labai žemos, kad vos vos kaistų) burbuliuotis. Tiek užtenka, kad skoniai susimaišytų. Finale laiko gal ir neišlošiu, užtat kaip skanu!
  Mano puodas buvo iš Kitchen and Home, jis nebuvo brangus, o jaunai šeimai tai buvo be galo aktualu :), po poros metų intensyvaus naudojimo (mažiausiai kartą per savaitę), išleidau jį į užtarnautą poilsį. Sugedo slėgį reguliuojantis mechanizmas. Dairausi naujo 🙂

 6. Vėjai galvoje parašė:

  Greitpuodį pamenu, bet dabar įjunkau į tuos superinius špižinius troškintuvus – vieną turiu žemą ir platų kaip keptuvė, o kitas – 5 litrų talpos įprastasis. Tai didžiulinį naudoju ir kaip keptuvę, ir kaip troškintuvą. Liux, liux, neatsidžiaugiu, nes storors sienos ir dugnas išlaiko karštį ir virimo/troškinimo/kepimo temperatūrą išjungus ugnį, o veikia (mano nuomone) kaip troškintuvas su slėgiu – perskaičiau atsiliepimus, tai pagaminimo laikas sutampa. Tuos špižiaus puodus naudoju ir ant viryklės, ir orkaitėje – neatsidžiaugiu Kalėdų dovana, jau, sakiau, eisiu ir visokių mažulyčių įsigyti – pavieniams troškinukams. :)))

 7. Luka parašė:

  Man asmeniskai nepatiko pasaipus tonas, kuriuo buvo kalbama apie vyra vegana. Nera ko cia juoktis, vietoj to butu naudinga pasiskaityti, kuo veganiska mityba pranesesne uz iprastine. O tai moteriskei tik dziaugtis reiketu, vyras ilgai gyvens ir bus sveikas.

 8. aleja parašė:

  o as greitpuodzio bijau, visada ziurejau su nepasitikejimu i ji, o kai isgirsau Arinos pasakojima kaip jisai sprogo, o jinai tuo momentu buvo nusisukusi, tai isvis kuo toliau nuo tokio neprognozuojamo reikalo laikytis.

 9. austė parašė:

  Čia ne visai į temą- kalbat apie greitpuodžius, o kaip lėtpuodžiai (slowcookers)- JAV juos dažnai naudodavau, Lietuvoj negirdėjau ir neradau pirkt- nejaugi niekas nenaudoja?

 10. Liepa parašė:

  Pritariu Eglei ir Akvilei.Greitpuodis- puikus dalykas! Naudoju jau daug metu ir viskas skaniai pavyksta, o svarbiausia – greitai! Štai balandėlius tik greitpuodyje troškinu, kokias 12-15 min., vištos šlauneles, kumpelius ar kitokios mėsos gabalėlius su bulvėmis, morkomis (tiesa, skaniau, kai mėsytė prieš tai keptuvėje apkepta, tuomet skonis stipresnis) taip pat kokias 15 min.Viską sumetus į puodą belieka pasižiūrėti į laikrodį. Aišku, pastačius virti tą “garų mašiną“, nebūtina išeiti pas kaimynę paplepėti…
  O Jums, Beata, ačiū už receptų įvairovę! Jau išbandyti keli pyragai, apkepai. Lauksim naujos knygos, sėkmės !

 11. laida parašė:

  Labukas,
  Kažkaip pastebėjau, kad tv3 kanalu šeštadieniais neberodo pačios mėgiamiausios laidos – Beatos virtuvė….Kodėl? 🙁

 12. Genija parašė:

  Beata, bandziau keleta kartu virti su greitpuodziu sultinius – vistos ir ne vistos. Daugiau nebeverdu. Man jie tampa nevalgomi. Stipriai jauciasi kazkoks rugstumas aitrumas, net is paprastos vistos. O darzoves skonio labai blogo. Pagalvok pati, Michel Roux Junior vituvej nekart nemaciau greitpuodzio. Jokio sefo virtuvej. Tai supranti, teoriskai galima naudoti, o praktiskai skonis vistiek sh…
  Idomu tik kaip gautusi rauginti kopustai – gal jie atsparus viskam?

  Jei susigundysi, pirk tik Stainless Steel. Pigesni is tos medziagos yra ispaniski Fagor.
  taip pat, turi ta puoda saugoti, kad nebarksteltum ir jis neissilankstytu. nes kitaip nebeuzsidarys sandariai. patikrink, ar gumos gerai priglunda.
  Sekmes.

  • Irma parašė:

   kodel gi- mano mama- sef povar. Greitpuodi jinai naudoja- saltienoms virti (namuose) darbe sunku pasakyti- taciau kasdieniniame gyvenime jos manymu „vaikystes“ skonis- troskinti rauginti kopustai, saltiena- taip pat mesos vyniotiniams verdamos greitpuodyje. ir siaip labai nustebino prilyginimas kitame komentare greitpuodzio ir mikrobangu krosneles- atleiskite bet jus lyginame mikrobangas ir slegi… siaip kaip tik visur pabreziama kad greitpuodziuose pagamintas maistas yra sveika nes islieka visi mineralai, vitaminai, aromatai… ir gydytojai pataria naudoti greitpuodzius ir cia isgirstu kad atseit nesveika- nustebinote… paprascausiai patariu pasinaudoti ytokiems zmonems google ir parasykite „greitpuodis sveika“ ir rasite n-nuorodu apie tai. Kitas nemalonus dalykas kad greitpuodyje labai lengva pervirtim aista…
   O dabar prasymas Beatai- DAUGIAU PATIEKALU su tikliomis minutemis greitpuodyje…

 13. Jazzille parašė:

  Gaila, kad nebesirodote TV :/

 14. Meile C. parašė:

  O man gyvenimas tokį pokšta iškrėtė: mano vyras vegetaras, nevalgo mėsos, žuvies ir kiaušinių. Bet valgo visus pieno produktus (sūris, varškė,grietinė). Ir guminukų nevalgo, nes juose yra elatino :)))) Veganiečiai tai dar kietesni: jie atsisako ir visų pieno produktų ir valgo tik žolytes… O aš labai mėgstu gaminti. Ypač kepti mėsą.
  Bet meilė -visagalė, šuo kariamas pripranta, tai teko priprasti
  ir man. Iš pradžių nervinausi: kaip iškepti biskvitą ar tortą, kuo keisti kiaušinius, kaip padaryti kibinų įdarą ir t.t. Didžiausią siaubą keldavom tiems, kurie mus kviesdavo į svečius,ha ha… Septyni metai eksperimentų (ir tėkštų nenusisekusių tortų į sieną) suteikė patirties (šimtą kartų davinėjau sau priesaikas nebevirti), išmokau laviruot tarp mėsėdžių (mano draugai) ir vegetarų (jo draugai). Dabar jau nebaisu, o kiaušinį galima pakeisti grietinės ir mineralinio vandenio plakiniu.

 15. Alma parašė:

  Su greitpuodziu susidraugavau pries daugiau nei penkis metus . Man dirbanciai mamai buvo svarbu per valanda pietu grizti namo ir speti isvirti troskinuka ar sriuba,pavalgyti ir dar speti paklausti kaip sekesi vaikams .
  Del skanavimo ir ragavimo tai pripratau sudeti prieskonius teisingai. Dar vienas pliusas,kad labai ilgai laikosi siltas maistas,tad jeigu kas paveluos grizti laiku pietu -nieko baisaus 🙂
  Issikrausciau i Svedija ir po gero pusmecio nusipirkau greitpuodi cia . Tefal firmos,triju slegiu lygio (uz mazdaug 80 svaru. Cia su nuolaida) . Naudoju 2-3 kartus per savaite . Pvz. siandien viriau burokeliu,mesos kukuliuku ,dziovintu grybu ir t.t..troskini .Argi ne geris kai po 15 min seima gali sociai ir skaniai pavalgyti ?

 16. Alonda parašė:

  Greitpuodziu maista gaminu jau daug metu. Labai patinka jame pagaminta troskinta mesa, ypac skanu greitpuodyje troskinta jautiena, aviena… mesyte gaunasi kvapni, minksta, tirpstanti burnoje… Man labai patinka supermama forumas, jame randu daug geru patarimu ir receptu kaip gaminti greitpuodyje skanius patiekalus http://www.supermama.lt/forumas/index.php?showtopic=396618
  Na ir siaip aplamai internetas pilnas puikiausiu receptu ir patarimu lietuviu, anglu, rusu … kalbomis.
  Man greitpuodis yra nepakeiciamas dalykas- greita, skanu…

 17. Natali parašė:

  Grei­t­puo­dis yra geris! Ne tik del laiko tau­pymo, bet ir rezul­tatu- sul­tinga, minks­tute, aro­ma­tinga mesyte jame gau­nasi.
  Grei­t­puo­dis tai toks puo­das, kuriame galima palai­kyti didesnį negu papras­tai slėgį. T.y. garuo­jan­tis van­duo iš puodo nepa­si­ša­lina, o lieka jame, dėl ko slė­gis puodo voduje pasi­daro daug dides­nis negu išorėje.
  O kodėl mais­tas ver­da­mas ir išver­da­mas grei­čiau?
  Todėl, kad padi­dė­jus slė­giui van­dens virimo tem­pe­ra­tūra pakyla, t.y. van­duo užverda nebe prie 100 laips­nių, o prie maž­daug 120 laips­nių.
  Taigi mais­tas ver­da­mas daug dides­nėje tem­pe­ra­tū­roje, todėl gami­nimo lai­kas sutrum­pėja maž­daug treč­da­liu.
  Tiek pat suma­žėja ir ener­gi­jos sunau­do­ji­mas.
  Taip pat grei­t­puo­dyje vir­tas mais­tas turi išlai­kęs dau­giau mine­ralų ir vita­minų, juk viri­mui nau­do­jama ypač labai mažai van­dens, aišku jei greitpuodyje verdame ne sriubą.
  Na o kas dėl saugumo, tai dabar­ti­niai grei­t­puo­džiai turi kelis slė­gio nusta­ty­mus, turi vož­tu­vus!
  Vienu žodžiu greitpuodis man taupo ir laiką, ir energiją!

 18. Modesta parašė:

  natali, išsamus pasisakymas, gal galite rekomenduoti gerą greitpuodžių gamintoją? 🙂

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.