8241
Beatos virtuvė

Apie vakar ir prašau iškepti obuolių pyragą

(18)

Vakar kepiau desertą, kad užtektų dvidešimčiai žmonių. Ir sėkmingai užteko. Galvojau galvojau, ką čia dabar padaryt, ir per daug nieko neprigalvojau – nenutolau nuo pagrindinio dabar siaučiančio leitmotyvo: duokite kelią obuoliams. Pastaruoju metu išbandžiau keletą tų pyragų receptų. Štai dabar juos du ir pateiksiu jums, (dabar vieną, paskui kitą, nes nespėsiu abiejų)  bet ne šiaip, kad pultumėt kepti, o su lengvu priminimu, kad štai jau savaitgalį pasaulinė maisto diena. Taigi, jei dar nesuplanavote savo vaišių, tai nieko tokio, nesirūpinkite, aš už jus tai padarysiu. Ir darykite štai taip: išsirenkate, kuris obuolių pyragas jums artimesnis  (ar meduolinis, ar trupinininis), iškepate ketvirtadienį vakare, penktadienį nusinešate į darbovietę. Darbovietėje pavaišinate savo bendradarbius, kurie jums atsilygina auka, kurią jūs pervedate Maisto bankui. Matot, kaip viskas yra paprasta.

Aš vis nepagiriu ir nepasigiriu – labai džiaugiuosi, kad ne tik pavieniai žmonės organizuos vaišes savo namuose (visi visi, kurie tai darysite, būtinai man parašykite), bet ir įmonės. Mano draugės Vilmos mamos siuvimo įmonė jau pačioje pradžioje visą savaitę rengė pusryčius – moteriškas kolektyvas, vieni kitus vaišino ir lėšas telkė. Paukščiai pačiulbėjo, kad sekmadienį Mummymoon kolektyvas telkia pajėgas pusryčiams Sereikiškių parke, sekmadienį. Žinau, kad mano draugė darbovietėje darys suneštinius pietus, taip pat žada prisidėti  Lietuvos liberalų sąjūdis, Vaikų dienos centras „PADOVANOKIM ŠYPSENĄ“ Alytaus rajone…jų darbuotojos daro pietus dienos centro rėmėjams ir šįkart prašys paaukoti Maisto Bankui, Labdaros valgykla Ekklesia kartu su Maisto banko darbuotoju Vaidotu šeštadienį darys vakarienę Vaidoto draugams ir vargingai gyvenantiems kartu. Svarbiausia mintis – dalintis, pažinti vieni kitus. Asociacija Vėriškių bendruomenė, jie yra Maisto banko draugai ir  jei bus geras oras darys bendruomenei pasibuvimą lauke. Žodžiu visi visi, kas tikrai darysite būtinai man rašykite visų nuotraukas ir įspūdžius pakabinsime garbės lentoje…aš dabar kaip tik obliuoju lentas tą garbės lentą kalu …Padarysiu didele, kad visi tilptų…

Vakar gavau Arianos laišką, ji sakė nedideles vaišes rengia vyro darbe..  Taigi, visi visi būtinai praneškite – aš labai noriu žinoti apie visus… Nesikuklinkite ir tikrai pabandykite. Čia kažkas sakė, kad per daug apie tai šneku, bet šneku, nes žinau, kad reikia apie tai kalbėti ir raginti raginti, nes nenoriu tikėti ir netikėsiu, kad Lietuvoje nėra iniciatyvių ir aktyvių žmonių… Tokios lėšų telkimo dalykai – ne naujienos. Aš pati jau dvi padariau ir turiu savo katiliuke sukauptų lėšų. Dar sekmadienį sulauksiu vienų svečių ir vesiu pinigus per aukok.lt. Tik nesibaiminkite ir nesikuklinkite, kad reikia surinkti dideles sumas. Nereikia – ir vienas litas yra suma, kuri reikalinga. Vienas žmogus paragintas pasakė: „Aš su milijonieriais nebendrauju“… Ir nereikia. Esmė čia paprasta – žmogus žmogui. Tas, kuris turi daugiau – tam, kuris turi mažiau.

Vakar vakaro vakarienė…

Aš vakar buvau savo kulinarijos mokslų draugės Anjali vakarienėje, kurioje aukojome pinigus jos remiamai labdaros organizacijai, kuri vadinasi find your feet ir padeda skurde gyvenantiems žmonėms Indijoje.  Buvo tikrų tikriausia Curry fiesta. Nes ta mano draugė, ne šiaip mėgėja, o tikra  žinovė ir vieno žinomiausių Indiško maisto pagardų ir padažų Pataks šeimos atstovė ir jų prekės ženklo ambasadorė. Tai buvo nepakartojamai skanu. ir mes ne tik skaniausiai pasivaišinom, maloniai praleidom vakarą, bet aišku ir visi prisidėjom. Nenukrypstant nuo temos grįštame prie obuolių pyragų….

Pirmas yra toks paprastesnis, pavadinkime jį nebrangus meduolinis obuolių pyragas. Meduolinis, nes yra medaus ir prieskonių, o nebragus, nes tikrai pigus – anei jokio sviesto, tik aliejus ir šiek tiek obuolių. Su obuoliais aš elgiausi šitaip: juos smulkiai ir plonai supjausčiau tokiu aparatu (laisvai galima ir rankomis, tik atidžiai, kad prištų nenusipjautumėt ir kad plonai būtų, kad viskas sukeptų). Aišku, kitas variantas būtų stambiau, bet tada jau įmaišyti į tešlą reikėtų, nes stambus gabalai nesukeps gražiai į pyragine kepurę….Manau, kad meduoliniai prieskoniai ir pats medus puikiai tinka visai puokštei, tiesa, aš aliejaus pagailėjau ir kol pyragas kepė buvau išėjus, tai jis toks perkepes man išėjo, tai jūs neperkepkit…O kito pyrago receptą įdėsiu vėliau šiandien arba rytoj, šiandien jau nespėju, turiu vest vaikus į mokyklą ir daržus.

Taigi visi kas prisidedat prašau atsiliepkite, o tie, kas dar tik ruošiasi pirmyn nesidrovėkite ir netrypčiokite vietoj. Kas jei ne tu? jei ne dabar tai kada???  (ir dar reikia įsivaizduoti kaip aš pirštu grumoju :))

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (18)
Komentarai
 1. Augustė parašė:

  Beata, ar galėtum sukurti prijuostę paaugliams?

 2. pazadus reikia teseti parašė:

  Beata, obuoliu pyragus, kaip matau, kepi 1 po kito. Tas yra gerai.. Bet ir praeita savaite savo TV laidoje gamintu ledu su medum receptuka idek. Juk zadejai patalpint ji arba savo FB puslapyje arba cia. Tavo gerbejai niekad nieko nepamirsta. Obuoliu pyragas yra obuoliu pyragas, o ledai yra ledai.

 3. Natali parašė:

  Labai skanūs ledai yra „Guinness Ice Cream with Dark Chocolate-Honey Sauce“ mmmm Juos visai nesunku pagaminti. Receptukas va čia http://www.foodnetwork.com/recipes/emeril-lagasse/guinness-ice-cream-with-dark-chocolate-honey-sauce-recipe/index.htm
  Skanaus 🙂

  • Alonda parašė:

   Šitas juodojo šokolado ir medaus padažas labai skanu su ledais, tik aš ji pilu ant paprastų vanilinių arba grietininių ledų 🙂 Ledų su Ginesu nemėgstu nei aš, nei mano šeimyna.
   Labai laukiu Beatos ledu su medaus padažu- manau, kad jie bus skanūs ir visiems patiks 🙂
   Pritariu Augustės pasiūlimui- būtų malonu išvysti Beatos prijuostę paaugliams 🙂

 4. Alonda parašė:

  Oi, o tie Beatos ledai yra su medaus padažu, ar tiesiog patys ledai su medumi?

 5. Augustė parašė:

  Beata, o kokio išmatavimo yra prijuostė ,,Maža Odeta vasara“ ?

 6. Augustė parašė:

  jei tau nepatinka tai kodėl žiūrėjai? Be to čia svetainė Beatos gerbėjams!

 7. Alonda parašė:

  Beatos vietoje aš šitą komentarą „muzikas rašo: 2011 Spalio 14 “ pašalinčiau. Tai yra taip kaip kad daro kitų savo blog’ų šeimininkai su tokiais tyčiniais komentarais. Toks komentaras niekam nereikalingas.

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.