8241
Beatos virtuvė

Apie įvairius draudimus, cukrų ir labai geri kokosiniai avižiniai sausainiai

(23)

Tai kaip gi čia verstis per galvą, kad vaikai nenorėtų saldumynų? Aš nežinau. Gal jūsų vaikai tik razinomis patenkinti būna, mano tai ne: jiems reikia sausainių ir taškas.

Aš užkandžiams visada pirmenybę teikiu vaisiams, paskui pirktinėms baronkoms, bendrai šeimoje atsisakėm visokių pasaldintų jogurtų. Nes juos, aišku, gali valgyti nesustodamas. Kitas į vaikus nukreiptas delikatesas – varškės sūreliai. Tie glaistyti, tai iš viso yra cukraus bomba, ir toks dalykas, manau, jokiu būdu negali būti traktuojamas kaip užkandis, o tik kaip desertas. Nes tokį saldumą tai ne kiekvienas suaugęs gali pakelti.

Iš tiesų, tai tie glaistyti varškės sūreliai turėtų būti pervadinti sūrio pyragais – cheesecake, nes užsieniečiai jų paragavę taip ir sako, kad čia yra cheesecake. Nors galiu prisipažinti, kad aš pati su nostalgija atsimenu tuos minkštus, saldžius, kur be šokolado ant viršaus… Ir dabar tokių yra, bet kažkaip va mano vaikai užaugę Anglijoje, tai tokių dalykų nelabai. Kažkada Izabelė labai mėgo varškę su trintomis uogomis, dabar – nežinau, kas atsitiko, niekaip neįsiūlau. Na tie varškės sūreliai gal ir nėra blogai, bet tik kad… nu žiauriai jie saldūs…

Tada dar yra actimelis, tikra prapultis, ir taip pat priskiriamas prie nepageidaujamų dalykų sąrašo, nes kai keletą kartų nusipirkom, tai visi dingsta kaip mat.

Taigi, bendras susitarimas yra toks: jokių saldintų jogurtų namie, tik natūralus. Vieną kartą paėmiau pasukų pasaldintą jogurtą, tai namie buvo skandalas, nes Tomas mane apkaltino taisyklių nesilaikymu ir vos ne konstitucijos pažeidimais…

Aišku, dar yra visi gazuoti gaivieji gėrimai ir sultys. Aš taip pat gana jautriai į juos reaguoju. Bet ypatingomis progomis leidžiu vaikams gerti coca colą arba fantą, bet paprastai mūsų šaldytuve tokių dalykų niekada nebūna, kaip ir sulčių. Despotė o ne motina. Manau, kad mūsų vaikai auga apsupti cukraus kalnų ir klodų, todėl jei nekontroliuosi, tai patys žinom…

Aš pati visada buvau rubuilė ir tokia likau, niekada neturėjau nei valgymo problemų, aka man niekada nereikėjo siūlyti maisto, ir žiauriai mėgstu saldainius… Mano vaikai taip pat turi gerą apetitą. Netgi labai gerą, valgo viską ir su puikiu apetitu. Aišku, raukosi dėl žalumynų, bet mielai valgo brokolius ir žalias pupeles. Žinoma, labai mėgsta bulves ir mėsą, ir burokėlių sriubą. Galėtų valgyti desertus ir pyragus kas dieną. Neseniai Izabelė pageidavo, kad iškeptume šokolado suflė, tai ir iškepėm. Tiesą sakant, šokolado suflė yra juokų darbas ir kiekvienas 7 metų vaikas laisvai jį gali įveikti be jokių rūpesčių.

Tai va… O kokių jūs turite vaikų maitinimo taisyklių? Aš žinau, kad tai yra pati jautriausia, opiausia ir skaudžiausia tema, ir man yra baisu, kai mano vaikai giriasi mamyte, kai tavęs nebuvo, mus dada nuvedė į McDonalds… Bet, galvoju, na ir kas, vaikai auga juk ne vaakume, jei tai yra tik retkarčiais, tai nieko čia tokio tragiško, o jei tai yra maistas kasdieninis, tai čia jau kita kalba…

Va štai kokia ilga tirada išėjo, o norėjau tik aprašyti sausainius paprasčiausius, kuriuos aną dieną iškepiau, nes labai jau susigėdau, kad vaikai užkandžiauja pirktinėm baronkom, todėl greit greit iškepiau šitokių sausainių. 5–7 minutės – ir vaikams mano, ir vaikams Bronės, ir dar į Radiocentrą nunešiau.

Beatos aviziniai RC

Dėl mano paburbėjimas apie saldumą, tai labai neimkite į galvą, nes aišku, kad visi nusprendžiam patys, ką drausti, ką leisti, bet manau, reikia neišprotėti, ir aš laikausi kelio vidurio: kepu su vaikais sausainius ir leidžiu jiems ragauti saldumynų bei saldainių, bet vis tiek riboju…

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (23)
Komentarai
  1. Eglė parašė:

    Kas baisiausia, kad to atrodytų labai nekalto jogurto normalus indelis (jau nekalbu apie sūrelius) turi daugiau cukraus nei šokolado plyta! Man buvo šokas, kai paskaičiavau.

    • Rimtai??? parašė:

      Rimtai?????? Ar gali taip būti??? Niekada kažkaip nesidomėjau, nes valgant tai nesijaučia, kad jau būtų labai labai… Siaubas, reiks pažiūrėti ir paskaičiuoti kada.

      • Eglė parašė:

        Gali gali būti. Aišku, šokoladas šokoladui ir jogurtas jogurtui nelygu 🙂 bet kad ten „paslėpto“ cukraus kalnai, tai yra faktas.

        • Egluzė parašė:

          dėl paslėpto cukraus labai pritariu. jo ypač daug liesuose jogurtuose (kaip ir kituose liesuose pieno gaminiuose), taip sakant susigundom 0% riebalų, apie cukrus nepagalvojam…

  2. Rita parašė:

    Oi mes irgi vargstam ir kovojam su saldumynais. Dabar esam susitare, kad saldumynus valgom tik sestadieniais, bet kai vaikas nemato, daznai nusidedu :))) Sunku su tom taisyklem, kai ir pati turiu ju laikytis 🙂 Tai vis ieskom protingo sprendimo, kad ir draudziamo vaisiaus nepadaryt (nes tada tik dar labiau norisi), ir vaikui sveikus mitybos iprocius formuoti.

  3. Pyragelis parašė:

    Ir saldūs ir basiausiai riebūs:(Ir aš jų nebevalgau, nes paskutiniu metu atrodydavo,kad muilą valgau:)Norėtųsi kažkokios lengvesnės alternatyvos..

  4. Pyragelis parašė:

    Ir aš vietoj cukraus vartoju fruktozę, ir į uogienes ir į kepinius, ten, kur cukrus, keičiu ir viskas gerai būna:) Niekad nepirkau, bet čia galima įsigyti visokių alternatyvų cukrui – http://shop.sukrus.lt/

    • Birutė parašė:

      2013 m. rugpjūčio mėn. „National Geographic“ yra išsamus straipsnis apie cukraus žalą. Būtent fruktozė ir yra mūsų visuomenės bėda. Cituoju: „Gliukozę asimiliuoja viso organizmo ląstelės, o štai fruktozė daugiausiai apdirbama kepenyse. Kepenys skaido fruktozę ir gamina riebalus, vadinamuosius trigliceridus. Dalis šių riebalų lieka kepenyse, todėl laikui bėgant jos gali nutukti, o jų veikla – sutrikti. Tačiau didžioji trigliceridų dalis patenka į kraują. Ilgainiui padidėja kraujospūdis ir išauga audinių atsparumas insulinui.“ Taip kad… 🙂 Labai rekomenduoju visiems šį straipsnį perskaityt. Atsivers akys daug kam.

      • Pyragelis parašė:

        Na taip, girdėjau visokių atsiliepimų ir aš apie fruktozę, ir negerų, bet ką tada vartoti?yra daug mandrų cukrų visokių – beržų, kokoso žiedų ir pan., bet jie yra žiauriai brangūs. Tai ką tada daryt?:)

  5. Ieva parašė:

    Sveika Beata,

    Oi kokia gera ir aktuali tema! As irgi viena is tu mamu, kurias dazhnai lydi fraze: “ Juk tai vaikai, leisk jiems megautis vaikyste, juk mes irgi viska valgem ir uzaugom, ir nieko baisaus neatsitiko”. Bet as nebesiteisinu, tiesiog darau, kaip man atrodo gerai ir zinau, kodel as taip darau. As pati vaikysteje irgi buvau valgus vaikas, problemu su virssvoriu turiu ir dabar…. As neissikeliu sau nerealiu uzduociu, tiesiog ziuriu, kad vaikai:

    1) Pavalgytu gana maistingus pusrycius. Pusryciai ypac saltu metu laiku turetu buti silti ( koses ypac gerai tinka, tik reikia su fantazija jas pateikti. Blynus kepam tik savaitgaliais. Darbo diena neuztenka laiko.
    2) Pries pietus ar vakariene nesiulyti ir neduoti jokiu uzkandziu, nes tada ir maistingiausias ir su didziausia meile paruostas maistas bus nesuvalgytas… Tiesiog vaikai bus sotus.. Geriasi valgytojai – isalke vaikai.

    3) Nesivesti alkanu vaiku i parduotuves, i miesta ar dar kitur. Tiesiog jei vaikai isalke, tuomet dazhnai nuperkam jiems nevisai sveika uzkandi daug lengviau.
    4) Tureti su savimi uzkandziu ir gerimu. Mano vaikai jau ne mazi ( 7 ir 5 metai). Bet jie turi mazas kuprines su savimi, kuriose yra ir nedidelis uzkandis ( supjaustyti obuoliai, bananas koks arba avizinis batonelis) ir buteliukas su vandeniu. Nepatikesit: susitaupo ir pinigu ir nervu

    5) Vaikai yra smaliziai, negalima drausti jiems saldumynu. Pas mus namie yra toks „saldus“ stalcius, kur jie patys viska kaupia ( visus dovanotus saldumynus ir skanumynus). Po pietu vaikai gali bet ka is to stalciaus issirinkti. Jie laukia ir dziaugiasi sia akimirka. Anksciau saldumynus buvau paslepus, bet nepasiteisino. Vaikai siaip kartais apziuri sita stalciu, suskaiciuoja, surikiuoja savo gerybes. Susigalvoja, ka valgys ryt arba poryt. Vaikai visada pasiklausia pries kazhka paimdami. Ir jiems geras jausmas, kad jie sito stalciaus seimininkai Nors ir bet kada kazhka pasiimti negali.

    Sito stalciaus trukumas – mums tevams kila dazhnai noras jame apsilankyti….

    6) Paprastai su vaikais is anksto susitariam, kad eisim kazhkur ir gaus po 1 porcija ledu. Viskas tada buna aiskiau ir paprasciau ne tik man, bet ir jiems.

    7) Leidziu vaikams gaminti. Zinai, butu lengviau paciau, bet … kai patys kazhka padaro visada suvalgo!

    8) neperku saldziu jogurtu, limonadu ir visokiu kitokiu pusfabrikaciu. Ju nera ir nereikia tada.

    Svarbiausia nepulti i panika jei vaikai prisivalgo kokiu nieku. Tiesiog ziureti, kad pusryciai, pietus ir vakariene butu kiek imanoma maistingesni.
    As stengiuosi ne ziureti kiek nesamoniu vaikai suvalge, o kiek “gero” maisto jie suvalge. Protingos knygos juk siulo pozityviai mastyti. Ir tai daug lengviau.

    Vaikams draudimai nepatinka, o kam jie patinka! Geriau ne drausti o dazhniau siulyti gerus dalykus.
    Vaikai kaip ir mes prie visko pripranta. Pavyzdziui maniskiai noriai geria vandeni, tikrai. Bet jei stovetu ant stalo sultys, limonadai ir pan. nezinau ar ranka tiestusi link vandens.

    Kazhkur skaiciau, kad valgymo iprociai, igyti vaikysteje islieka. Ir tai mane skatina nenuleisti ranku, toliau siulyti daugiau vaisiu ir darzoviu vaikams.

    Beata, butu labai smagu jei pasidalintum savo patirtimi del laukneseliu i mokykla… kartais taip ideju pritruksta….Aciu!!!

    Ieva

  6. Dalia M. parašė:

    Oi, miela Beata, kaip man dieną praskaidrinot. Ta kova su saldumynais ir gėrimais klaikiais: Colos, sultys ir etc., yra tooooooookia kasdienybė. Eini gatve su vaiku, o priešais pareina vaikas su cola rankoje ir kokio klaikaus maisto maišiuku. Dukra sako, kad norėtų, o aš apie neteisingą mitybą pasakoju… Ji man vieną kart ir sako: „na ir kas, kad nesveika, bet labai skanu“. Siaubas. Man vienintelis dalykas, kas atperka tas kovas, tai kai apsilankome pas dantistę. Dukros dantukai nors dar pieninukai, bet kaip perliukai balti. Ir stomatologė sako, kad laikytumėmės SULTIMS-NE, saldukams – NE. Bet jausmas tai tikrai kaip tos motinos sadistės 🙂 Galvojau, kad aš kokia iškasena, kaip koks dinozauras, bet pasirodo yra dar kelios 🙂 🙂 Vienas būdas tam poreikiu numalšinti, duodu medaus kelis šaukštukus per dieną. Na kaip padeda ir sveika, ir tų saldumynų tiek nereik. Į svečius, jei kas atvažiuoja „Jokių saldainių, PRAŠOM“, tai pasirodo randa alternatyvas vaisiai, knygutės.
    O dėl Actimelio tai ten iš viso nereali klaikuma.
    Taip, kad miela Beata, laikykim frontą ir žinokim, kad vėliau tai tikrai mums padėkos.

  7. Rūta parašė:

    Tikrai nenoriu reklamuoti, bet praeitą dieną vėl užbėgau į puikų mano manymu puslapį : http://www.sveikasvaikas.lt
    Jie nuolat daro įvairius tyrimus apie maisto produktus. Čia taip pat parašyta ir apie cukrų..
    Be to viršuje yra nuoroda , kur galite laisvai pasitikrinti jūsų naudojamo produkto kokybę, kiek ten e ir visokių kitokių reikalų. Man tai labai padeda, iš ten ir e sąrašą atsispauzdinau.
    Visos tos varškytės, pudingai, jogurtai, o ypač vaikams yra prigūsti cukraus, kuris pačios žinot kaip veikia vaiko, ar ne vaiko smegenis. Todėl jau gal geriau viena blogybė iš dviejų: šiuo atveju gabaliukas šokolado 🙂

  8. lina parašė:

    vaikams tikrai kažkodėl tų saldumynų labia norisi. sūnus su savo sukrinimusi apsiramino, jam ramiau jau, o dukra…kaip cirko mešką galiu dresuoti. „negausi saldainio“ – yra viską užmušanti frazė 🙂 aišku, naudojuosi tadaki jau visos kitos frazės būna išsemtos. bet ji visiška saldainių verge. o man atvirkščiai – nereikia nieko saldaus, namie nieko neturiu ir…nesuprantu savo vaikų – kas te tokio skanaus. tai amno taisyklės tokios – šeštadienis saldainių diena. rykit. būna ir savaitės dieną pasmaguriauja-juk ir į sbvečius einam, nestovės gi akim išpūstom kai kiti vaikai vaišinasi,, bet taip lengviau viską sukontroliuoti. antras dalykas – saldainis tik po „normalaus“ maisto. nes jei nekontroliuoji – saldainis gali atstoti viską. o šiaip mane vargina ne patys saldainiai bet nuolatinės dukros šnekos apie juos „o galėsiu? mama aš tą šeštadieniui pasidėsiu, o tą su broliu dalinsiuos, nes jis vienas, mama o kai pavalgysiu tai galėsiu 1 saldainį? o 2? o tada 3?…o aš mėgstu, o man davė, o Elozia šiandiena darželyje atsinešė tokį….“ hrrrr. aš juos išvis iš rinkos išimčiau. nevalgau saldainių, tortų ir pan. geriausias tortas – silkė 🙂

  9. Mate parašė:

    čia galite pažiūrėti tyrimą http://sveikasvaikas.lt , šokiruojanti tiesą apie paslėptą cukrų. o šiaip yra visokių natūralių,sveikesnių alternatyvų saldėsiam, reikia tik pasidomėt truputį daugiau. taip pat, dėl dantukų sveikatos verta pasidomėt apie ksilitolio pastiles vaikams, Skandinavijos šalyse jos privalomos vaikam po maisto darželiuose, o ir vaikam patinka, nes saldu,skanu, tačiau kitaip nei saldainiai, nekenkia dantims. Beje, Lietuvos vaikų dantukų būklė viena prasčiausių visoje Europoje..

  10. Alvita parašė:

    Na mano akimis, jei akys nori – reikia. Nes jei sau neleidi kažko skanaus suvalgyti, gali pasibaigti tuo, jog kai kitąkart norėsi, tiesiog vietoj mažos dalies griebsi didelę ir, aišku, bus dar blogiau. 🙂 Iš to jau pati esu pasimokius. Kaip žinom, viską reikia su saiku, o jei valios yra, saikas taip pat bus.

  11. vilma parašė:

    Mano vaikas nei jogurtų, nei sūrelių, nei gazuotų gėrimų nemėgsta. Tai draudimų kaip ir mažiau. Aš draudžiu čipsus, neperku batono, kurį labai mėgsta. Jo gauna tik svečiuose. Dar fri bulvyčių neleidžiu. Tik super retom progom. Tai va aš irgi despotė. 🙂

  12. Alvilė parašė:

    Aš irgi galvoju, kad blogai pasidaro ne nuo to ką darai retkarčiais, o nuo to, ką darai pastoviai… Kol sūnus buvo mažiukas niekada nepirkau jam gazuotų gėrimų. Bet kai būdamas šešerių pareiškė, kad jam labai norisi to limonado retkarčiais paragauti ir jis jaučiasi nelaimingas, kad jo neparagauja, tai tuojpat susitarėm, kad bent keletą kartų per metus galės pats išsirinkti kokio nori ir nupirksim. Ir ką? Laimė iš karto sugrįžo 🙂 Taigi, galvoju, kad riboti reikia, bet perspausti su draudimais pavojinga. Nes tuomet gali nemažesnę psichologinę žalą vaikui padaryti.

  13. INGA parašė:

    MAN ATSITIKO TAIP PAT,KAIP IR TAU.RYTAIS MANO VIRESNYSIS NENORI VIEN TIK PIRKTINIU IR SOKOLADINIU SAUSAINIU IR VISKAS ,KAD BUTU SU SOKOLADU,TAI IRGI BLOGAI PASIJAUCIAU IR PRIKEPIAU ,TAVO PROGRAMOJE RODYTUS VARSKES SAUSAINIUS IR NAMINIU CITRINIU BISKVITUKU.STENGIUOSI GUMINUKUS IR GAZUOTUS GERIMUS TIK SAVAITGALI DUOTI.NESAM JOKIOS DESPOTES,TIK PAPRASCIAUSIA NENORIM ,KAD MUSU VAIKELIAI NUTUKTU, ARBA CUKRALIGE SUSIRGTU,IR TIKRAI UZAUGE MUMS PADEKOS,NORS DABAR DAZNAI REIKIA BARTIS.

  14. Irma parašė:

    Mes valgom saldaus tik iš ryto o po pietų niekas nenori nes taip pripratinau šeimyna.Kad vaikai nenoretu saldaus vakare reikia per pilnati paduoti antiparazitariniu zoleliu,du kartus i metus pasivalyti virskinamaji traktą su zoleliniais papildais.Jeigu nėra rezultato vadinas papildai negeri.

  15. Vaida parašė:

    Nuo pat pimųjų savo gyvenimo dienų gyvenau kaime, dabar ten gyvena mano tėvai, mes prie miesto, bet savo mažylei siūliau tik kaimišką (tėvų) produkciją. Nesipriešino, viskas buvo tvarkoje. Vyrai nebūtų vyrais, jei nepasidarytų sau palengvinimo, tai nusivedė „patirčiai“ į burgerius, nuo tos dienos einant pro panašias įstaigas atsiranda jai nepaaiškinamas noras ten užsukti ir vėl, bet man pakako to vieno karto, tai ačiū Dievui pasiūlau vaisių ir riešutų ir laimiu. Džiaugiuosi, o saldumynai – tema opi, tik ją nugali nebent riešutai. Ar tik ne po voverės ženklu manoji bus gimus 😀

  16. Žaneta parašė:

    Pradėjau skaityti šį straipsnį ir pagalvojau, tai apie mus 🙂 jogurtą perkam be priedų, labai retai pasitaiko koks su priedais (jei kokia močiutė atneša), taip pat neperkam limonadų, pirktinės sultys irgi retas svečia mūsų namuose. Prieš savaitę bandžiau daryti naminius sausus pusryčius, tik jie aišku ne tokie skanūs kaip pirktiniai. Nors paskutiniu metu labai esu nusistačius prieš cukrų, tačiau paradoksalu,
    saldumynus pastaruoju metu kepu pakankamai dažnai. Tačiau bent jau atsisakom cukraus su kai kuriais pirktiniais produktais. O paskutinis gamintas skanusis gardumynas tai Beatos kokosiniai avižiniai sausainiai. Iš pradžių supykau, kad šitame recepte labai jau daug cukraus, bet buvo tikrai skanu ir vyras liepė dažniau tokių iškept, tai nežinau kaip čia darysim 🙂

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.