8241
Beatos virtuvė

Apie gyvenimą/ knygų mugę ir kitus nusidavimus

(0)

Jau nuo pirmadienio labai noriu parašyti, bet tikrai niekaip niekaip nerandu tos laisvos valandos… Taip, matyt, ne man vienai būna, kad kai pasipila viskas kaip iš gausybės rago: reikalai, renginiai ir nenurinkti trupiniai ant grindų, ir išmėtyti, neišlyginti skalbiniai, kad atrodo, dabar jau niekada nesibaigs. Sekmadienį su vaikais ir Rosita parsiradome į Londoną. Ir visa savaitė buvo labai stipriai užimta. Ir dabar, tiesą sakant, turiu kokius penkis dalykus, kuriuos galėčiau padaryti, bet pirmiau noriu parašyt čia ir tada jau ramiau man bus.

Tai pirmiausia – knygų mugė… Pirma mano gyvenime kaip dalyvės. Žinot, kaip aš galvojau, kad viskas bus? Aš galvojau, kabosiu sau ramiai tris dienas, apeisiu visus stendus, su visais pasikalbėsiu, pažįstamų krūvas sutiksiu, pasilabinsiu, o jau kaip prisipirksiu – tai jau visą lagaminą, išleisiu visus turimus ir pasiskolintus pinigus. O žinote kaip buvo??? Viskas buvo kaip greitajam traukiny, prisirišus ant stogo, kaip kokiam filme Džeimso Bondo… Nusipirkau vieną kitą knygą, bet tikrai neturėjau progos pasivaikščioti su terbele sau ramiai. Bet labai labai noriu padėkoti visiems, kas atėjo, visiems, kurie kantriai laukė, kol aš savo vištos kojos raštu užrašysiu ant balto knygos lapo… Nepaprastai man smagu susitikti su žmonėmis, kurie nusipirko knygą ir kuriems ji patiko… Yra toks angliškas žodis humbled, gerbiamas Užkalnis jį išsivertė savarankiškai (be jokio lietuvių kalbos komisijos leidimo) į lietuvių kalbą kaip „sukuklintas“ ir vartoja. Tai aš taip pat noriu pavartoti šį žodį, tikrai jaučiuosi sukuklinta jūsų visų gerų žodžių ir man parodyto dėmesio.

Dabar toliau informacija ir reikalai.

Praėjusį ketvirtadienį knygų mugėje filmavausi Lino Samėno laidoje. Linas – labai smagus ir pagal jo kario receptą būtinai reikės pagaminti. Linas ketina atvažiuoti su visa savo komanda į Londoną, galbūt bus norinčių jį pasikviesti į savo virtuvę? Jei taip, tai parašykite laidos prodiuseriui Aurimui elektroniniu adresu aurimas.spranginas@gmail.com

Knygų mugėje ir pati turėjau nemenkai renginių ir pasirodymų. Džiugu, kad abu kartus, kai teko viešai gaminti valgyti, man padėjo šaunūs vyrai. Penktadienį pomidorų sriubą virėme su Andriumi Užkalniu. Tiesa, girdėjau, kad pipedija turi savo versiją, kas iš tikrųjų ten vyko ir kaip Užkalnis mėgsta svogūnus. Na, o šeštadienį – labai ačiū Eglei, kuri atgabeno sausainių pintinę ir, žinoma, Martynui.

Na, o šią savaitę, tiksliau, vakar, įvyko knygos pristatymas ambasadoje. Vėlgi labai smagu, kad atėjo daug žmonių ir vakaras man buvo labai smagus ir įdomus. Mano didžiausia motyvacija surengti susitikimą – knygos pristatymą ambasadoje – buvo verslininkiška – parduoti knygų. Noriu surinkti pinigų lietuvių bendruomenės inicijuojamam koplytstulpio atstatymo projektui. Nuo kiekvienos knygos tam skirsiu penkis svarus. Tiems, kas nebuvo, norėčiau apie tai trumpai papasakoti. Nežinau, ar buvote, bet Hamšyre yra Lietuvių sodyba, ten kažkada stovėjo gražus lietuviškas kryžius, kuris, deja, nupuvo ir sutrešo, ir nugriuvo. Prieš metus kilo mintis, kad reikėtų vietoj jo pastatyti naują koplytstulpį. Pinigus šiam projektui renkame visi individualiai, bendruomenės nariai iš individualių aukų. Dabar, kai buvau Lietuvoje, nuvažiavau pati susipažinti su meistrų meistru Vytautu Ulevičiumi, kuris jau beveik baigė koplytstulpio gamybą. Jis tikrai įspūdingas ir gražus, bet dar tiek daug dalykų reikia padaryti: pinigų surinkti ir pamatus išlieti, ir kraną išnuomoti. Koplytstulpio pašventinimas planuojamas per Sekminių šventę Lietuvių sodyboje. Kadangi visus piniginius reikalus tvarkome per „Tiltas Trust“ fondą ir aš esu „Tiltas Trust“ patikėtinė, deleguota lietuvių bendruomenės, tai labai noriu, kad šis projektas būtų sėkmingas ir mes turėtume puikų lietuvišką koplytstulpį čia, Anglijoje. Dar turiu knygų ir aš norėčiau jas parduoti bei surinkti pinigų.

Jau turbūt pagalvojote, kad va, prašau, susisuko moteriškei protas, pradėjo rašyti ne apie blynus ir apie sriubas, o dabar visuomenininke pradės darytis ir tuoj, žiūrėk, su plakatais ir transparantais pradės šlaistytis… 🙂
Ačiū už supratimą. Gražaus savaitgalio.

Šeštadienį esu pakviesta būti šauniausios lietuvės UK konkurso komisijoje. Bus labai įdomu.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (0)

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.