8241
Beatos virtuvė

Apie Dosnumą ir Seth Godin, kuris atvažiavo į Lietuvą, apie ją nieko nežinodamas

(1)

„Oi, tai vyro pusantrų metų nebuvo, kad čia viską padarytų…“ – taip man pasakė Aistė, vieno iš „Forum One“ organizatorių Dariaus žmona. Ar visi girdėjote, kad praėjusią savaitę Vilniuje vyko skambiai tituluojama verslo  ir lyderystės konferencija Forum One „Nepakeičamieji“. Skambiai ir blizgiai, su Holivudo anonsus įgarsinanču užkadriniu. Praėjusiais metais atvažiavo ponas su tais visais gražiais baltais plaukais ir dar baltesne šypsena. Tai buvo Ponas Richard’as Branson’as, vienas sėkmingiausių verslininkų ir „Virgin Group“ įkūrėjas. Ir buvo Kaune. Šiais metais – švyst į kitą pusę: jokio įdegio ir privačų salų Karibuose, jokių lėktuvų flotilių ir įrašų kompanijų. Šių metų žvaigždė – žmogus be plaukų ir su geltonais akiniais, žmogus, kuris iš toli (o gal dar labiau iš arti) atrodo kaip ateivis arba tiesiog keistuolis.  Nors esu neabejinga ir tam pirmam su avialinijomis ir visais kitais verslais (net vienų atostogų metų perskaičau jo knygą), bet mano didysis magnetas šiais metais buvo žmogus be plaukų. Seth Godin atvažiuoja į Lietuvą??? OMG! Jis pats apie Lietuvą nieko girdėjęs nebuvo. Ir persekioti bei ieškoti jo reikėjo ilgai. Ir nuobodžiai. Bet pavyko. Ir genialusis akiniuotis atvyko pas mus. Gal nevisada viskas jo gyvenime ėjosi kaip iš pypkės, nes, kaip jis pats sako, kažkada jo įmonės yra aštuonerius metus buvusios ant bankroto ribos. Bet tie laikai praeityje, aišku. Seth Godin, manau, puikiai laikosi, kaip pats sako – jis neturi sekretorės ir viską daro pats, pranešimus skaito be kojinių ir plačiai keliauja po pasaulį. Turi šeimą ir maištauja prieš industrinį kapitalizmą, ir išpažįsta bei liudija connection economy. Jo pranešimas, kaip čia geriau galėčiau apibūdinti… Buvo geriausias, kokį esu mačiusi.

Beatos virtuve - Seth Godin Forum One

Kaip aš apie jį sužinojau, paklausite jūs? Atradau vienų atostogų metu! Aš mėgstu skaityti ir dar mėgstu klausyti: a) audio knygų b) klausyti podcast’ų. Tai aš ir pradėjau nuo audio knygų ir podcast’ų. Ir man TAAAAAAIP patiko, nes tai skambėjo taip, kaip aš jaučiau, bet niekada nebūčau galėjusi įdėti į žodžius. Ir dar daug daug gerų atradimų. Apie tai, kaip turi būti savimi ir sekti savo keliu, ir daryti tai, kas tau svarbu. Iš tiesų, tai aš visada taip ir dariau, ir darau. Darau tai, kas man svarbu ir tai, kas aš esu. Štai ir viskas.

Beatos virtuve - Forum One

Dabar atgal prie Forum One.  Negalėjau išbūti ten dvi dienas, nes turėjau neatidėliotinų reikalų virtuvėje – gaminau aibę patiekalų, kurie privalėjo būti pagaminti ir paragauti, ir nufotografuoti, kad paskui būtų ištransliuoti jums, kad pasidalinčau iš mano virtuvės į jūsų virtuvę ir namus.

Beatos virtuve - Pyragu diena

Tai va, o Forum One tai man patiko, ir pradžioje kalbėjau apie Dariaus (vieno iš šio renginio organizatoriaus) žmoną Aistę, tai su Dariumi susipažinau Londone, Olimpinių žaidynių metu, kai filmavau vieną reportažą, buvo smagu susitikti vėl. Aš visada esu už tuos, kurie daro, o ne tuos, kurie zyzia… Žinoma, konferencija ši –  nepigus dalykas, pigiausias bilietas kainavo 200 lt., bet, man rodos, kad dar visą savaitę visus pranešimus galima bus žiūrėti online, jei paaukosite pinigų jų pasirinktai tarptautinei labdaros organizacijai „Operation Smile“, tai yra iniciatyva, kuri padeda vaikams iš neturtingų šalių su veido deformacijomis (kiškio lūpa ir pan.) vėl šypsotis.

Taigi, go do smthg… Aš po pirmos dienos Forum One paklausiau jūsų apie dosnumą ir dovanoju penkis naujus kalendorius. Tai norėčiau dažniau skaityti, kiek tikrai gerų ir paprastų, net nebūtinai herojiškų dosnumo atvejų įvyksta. Tai linkiu ir jums būti dosniems sau ir kitiems, savo laiko ir dėmesio negailėti.

Beatos virtuve Seimos kalendorius

O kalendorius laimėjo: Irma Diemontienė, su moksleiviais surengusi labdaringą mini krosiuką, Karina Sakavičenė, kuri papasakojo apie savo draugės Linos dosnumą pyraginį ir jai kalendorių įteikti ketina, Inga Mastianica, pasidžiaugusi, kad gali organizuoti mankštos pamokas vaikams iš nepasiturinčų šeimų, Šaučūnaitė Rasa ir Haroldas, gelbėjantys į Raudonąją knygą įrašytis meškinius čsnakus ir dosniai dalinančais juos kitiems, ir Vaida Blauzdžiūnienė, išpildžiusi dar vieno vaiko kalėdinę svajonę! Sveikinimai visiems ir būkime dosnūs.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (1)
Komentarai
  1. irmadiemontiene parašė:

    Labas, Beata, norejau padekoti uz kalendoriu. Bet tuo paciu noriu patikslinti,kad nebuciau ne taip suprasta, ta krosiuka mes begom su vaikais vardan tos geros akcijos;) o organizatorius buvo mano vaiku mokykla- darzelis „Kregzdute“. Kuris yra pavyzdys daugeliui mokymo istaigu, su savo iniacijuojamom akcijom ir nuostabiais darbais. 🙂

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.