8241
Beatos virtuvė

Apie Davos’o salotas su daug padažo

(5)

Tikrai jau negalvokite, kad čia mums visiems ir visoms labiausiai gyvenime rūpi tik kaip puodais patarškinti ir su kokiu plovikliu indus išplauti. Todėl dabar įrašas bus truputį nutolęs nuo čia įprastai vyraujančios tematikos, bet aktualus ir įdomus įdomiausias, o autorė, kad neatrodytų labai jau iškritusi iš konteksto, net papasakos trumpai apie meniu Pasaulio ekonomikos forume Davos’e. Davos’as jau pasibaigęs, bet tik dabar mano draugė Vilma atgavo jėgas ir baigė su juo susijusius darbus, ir man parašė glaustą, aiškų ir informatyvų straipsnį apie Forumo užkulisius, kuriuose pati keletą dienų turėjo galimybę pabuvoti, o tiksliau – padirbti… Taigi pristatau Vilmą ir jos reportažą iš Davos. Beata

Dar dieną prieš prasidedant kasmetiniam Pasaulio ekonomikos forumui Davos’o padangėje ima birbti malūnsparniai. Pasaulio galingieji į Šveicarijos kurortą gabenami oru, visi kiti beveik tris valandas turi kratytis autobusiukais iš Ciuricho oro uosto (ypač nemalonūs paskutiniai pykinantys kalnų vingiai).

Jau keturiasdešimt metų kiekvieną sausį į šį kalnų kurortą sulekia svarbūs politikai, ekonomistai ir filantropai. Šiemet Lietuvos vadovai į forumą ir vėl nebuvo pakviesti, tad, kaip sako mano tėtis, nors aš ten pabuvau, Lietuvą atstovavau, valgiau ir gėriau, tik, deja, neslidinėjau.

Čia aš aišku gerokai perdedu, nes į Davos’ą važiavau ne Lietuvai atstovauti, bet dirbti – organizuoti bendrų World Economic Forum (Pasaulio ekonomikos forumo) ir CNBC televizijos, kurioje dirbu Londone debatų bedarbystės tema. CNBC – kabelinė finansų televizija, matoma visame pasaulyje, tad jos vadovams ir žurnalistams forumas yra kone svarbiausias metų įvykis.

Davos’as – ypatinga vieta, Pasaulio ekonomikos forumas – dar ypatingesnis, todėl šiek tiek ir noriu apie juos abu papasakoti.

Dar prieš kelionę kiekvieną darbuotoją CNBC aprūpino didžiulėmis minusiniam orui tinkančiomis striukėmis, mat važiavome iš Londono, ir tikriausiai dažnas lietuvis, pabuvojęs Didžiojoje Britanijoje yra pastebėjęs šios šalies rengimosi įpročius (kas nebuvo ar nematė, žinokit, kad čia žmonės ir žiemą vaikšto pusnuogiai, o plikomis kojomis ir be paltų lakstantys vaikai kiekvienam lietuviškam tėvui įvaro siaubą).

Tai gi, pasipuošę maišus primenančiomis didžiulėmis striukėmis, darbo “išrašytais” specialiais šveicariškais numeriais, kompiuteriais ir blonknotėliais į Davos’ą atvykome sekmadienį, trys dienos prieš forumo pradžią.

 

 

Slidinėjimu žiemą ir kopinėjimu kalnais vasarą garsėjantis Davos’o kurortas yra gerokai prastesnis šalia esančio prabangaus Klosters brolis. Miestelis nedidelis, 70-ųjų stiliaus su viena pagrindine gatve, keliais restoranais, kavinėmis ir kongresų rūmais, kuriuose ir vyksta garsusis forumas. Mūsų nuomuojami apartamentai dvelkė 70-ųjų dvasia pradedant senovine elektrine virykle, baldais, paveikslais ir baigiant vonia. Vienos kolegės vonia buvo bačkos/kibiro formos – norėdama po dušu nusiprausti ji turėjo į ją įlipti ir atsisėsti.

Tačiau šiomis smulkmenomis neiskundėme, mat gyvenome priešais pat kongresų rūmus pačiame miestelio viduryje.

Davos’o restoranai dažniausiai siūlo picą ir makaronus, taip pat gausiuose padažuose patiekiamus veršienos kepsnelius, fondue (šiltas lydytas sūris) ir kitus baisiai sočius ir rimtam slidinėjimui tinkančius patiekalus. O salotas šio miestelio šveicarai tiesiog skandina padažuose. Pavyzdžiui, užsisakai paprastų žalių salotų lapų, o jas suvalgius lėkštėje pasilieka mažiausiai centimetro padažo sluoksnis. Žinoma, pats populiariausias salotų padažas – su gausybe majonezo.

Beveik visi mano ir kolegų lankyti restoranai ir barai mums pasirodė labai savotiško kičinio interjero (gal net ne kičinio, bet dar blogiau – tiesiog tiek daug visko primaišyta, ir prikišta, kad net akis skauda). Viename restoraname klavišiniais grojo ir lyriškas dainavo didžiulį cheminį susidėjusi ponia rožine palaidinuke. Baruose neturinčiuose gyvos muzikinės programos lankytojus linksmino taip pat eklektiška muzika – per penkias minutes pagrotas pankrokas, romantines dainos ir dar plius vokiškas repas.

Davos’o centras dieną prieš renginį pavirsta sunkiai įžengiama tvirtove – aplink kongreso rūmus išsirykiavo gausybė policininkų ir išdygo daugybė patikros puntų. Neturintiems leidimų nebuvo leistą praeiti net pagrindine miesto gatve, o turintys turėjo praeiti pro metalinius vartus ir peršviesti rankines per aparatus, tokius pat kaip orouostuose.

Man šitas visas reikalas pasirodė itin komiškas, mat vyko maždaug taip: išeini iš buto, mažiausiai penkiems policininkams parodai leidimą (jie atidžiai pažiūri į nuotrauką), prieini pirmą patikros punktą, nusirengi paltą, išsiveri diržą, duodi peršviesti rankinę. Nueini į piceriją, pavalgai picą, eini atgal kiek pasunkėjusi (ačiū Dievui, kad bent svertis nereikėjo) ir atlieki lygiai tokį patį procesą – nusirengi, viską peršvieti… tik va, štai kolegos paprašė picos parnešti, savaime suprantama, pica arba padažais gausios salotos irgi peršviečiamos per aparatą kartu su rankinėmis ir paltais.

 

 

Mūsų rengti debatai taip pat verti poros žodžių. Aš su šiuo projektu dirbau pirmą kartą, tačiau CNBC jie bene patys reikšmingiausi metuose. Debatuose kasmet dalyvauja politikai, firmų vadovai, milijonieriai ir žymūs žurnalistai bei rašytojai. Kolegos pripasakojo, kad su tokiomis reikšmingomis asmenybėmis nelengva susitvarkyti, mat jie į debatus vėluoja, nepaiso kitų nuomonės, nori atsivesti sutuoktinius, viešųjų ryšių specialistus (jie dažniausiai į kongresų rūmus neįleidžiami) ir apskritai nepriima tokio atsakymo kaip ‘ne’ arba ‘negalima’.

Praeitais metais vienas debatų dalyvis atsisakė segtis mikrofoną tol, kol į salę nebus įleistas jo vaikinas (neturėjęs leidimo įeiti net į kongresų rūmus).

Šiemet tokių didelių traumų nepatyrėme, išskyrus tai, kad 45 minutės prieš filmavimo pradžią savo dalyvavimą atšaukė vienos didžiausių pasaulyje firmų direktorius. O kelios dienos prieš – paties žymiausio pasaulyje inžinierijos  universiteto prezidentė ir dar trečias pagal turtingumą pasaulio žmogus. Tokius ‘tuzūs’ greitai pakeisti prireikė visų CNBC ir forumo darbuotojų sunkaus darbo ir kontaktų. Paaiškėjo, kad viena mano kolegė,  CNBC dirbanti jau nemažai metų, savo mobiliajame telefone turi vos ne visų Indijos (iš kur pati yra kilusi), verslininkų milijonierių asmeninius numerius.

Suradome net tris milijonierius iš Indijos, norinčius dalyvauti debatuose. Teko juos susodintį į pirmąją, VIP eilę. O vieną jų, privačiu lėktuvų paskutinę minutę atskridusį – ant scenos. Apskritai visa operacija buvo vykdoma minutės tikslumu, mat į salę CNBC komandą įleista tik 15 minučių prieš filmavimą, tad bijodami, kad dalyviai nepasimestų ar nepabėgtų, vienus pasitikome viešbutyje, kitus prie durų, trečius lydėjome į tualetą. Vienas jų dingo iš mūsų akiračio prieš pat pradžią… dar niekuomet taip greitai nesu aukštakulniais bėgiojusi po forumo pastatą, kol jį suradau ir atgabenau į vietą.

Debatai apie nedarbą praėjo puikiai, visi mūsų svečiai pasisakė, kaip kovoti su nedarbu ir sukurti kuo daugiau darbo vietų. Didžiausia renginio žvaigžde tapo Amerikos graikų rašytoja ir Huffington Post įkūrėja Arianna Huffington.

Po renginio vakare išvažiavome namo, tad labai gaila, kad neteko pamatyti ir alkūnėmis pasitrinti su Dimitrijumi, Nicolas ir Andžela… Gal kitais metais…

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (5)
Komentarai
 1. Lina parašė:

  Vilma,labai aciu uz idomu pasakojima. Turiu pripazinti,kad buvo taip idomu,jog net smulkmenu apie maista nepasigedau:-))

 2. Milda parašė:

  labai įdomus pasakojimas. Norėčiau bent akies krašteliu visa tai pamatyt.

 3. Rita parašė:

  Aš tai pasipiktinai, kad viešųjų ryšių specialistų į kongreso rūmus neįleidžia. Kas čia per akmens amžius?
  Tikrai labai ačiū už pasakojimą. Ir už tą nuotrauką su šypsena, verta visų Indijos milijonų:)

 4. Kristina parašė:

  Tikrai idomu, ir as noreciau sudalyvauti tokiam pasauliniam forume 🙂 Pasisemti ideju renginiu organizavimui 🙂

 5. Asta parašė:

  Dekui uz issamu pasakojima. Dar karta isitikinau, kad lietuvis visur prasmuks 🙂 Sekmes darbuose, lauksiu idomiu istoriju

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.