8241
Beatos virtuvė

Anykščiai arba 48 geros valandos

(19)

Aš pasistengsiu rašyti glaustai, nes pastebėjau, kad niekas nebeskaito ilgų tekstų, o mane draugės kritikuoja, neva rašau per daug, na, bent jau taip visada sako, angliškos ir amerikietiškos žiniasklaidos ištreniruota draugė Vilma. Tai va neberašysiu paklodžių. O čia, prašom, mano impresija iš trumpos viešnagės Anykščiuose.

Paskutinį kartą Anykščiuose buvau, matyt, mokyklos laikais, todėl pamaniau, kad kol mano pačios vaikai mokyklinukai (jie, beje, buvę su klasiokais ekskursijoje Arklio muziejuje), reikia išsiruošti į tą kraštą. Na, ir suplanavau tokį dviejų dienų vizitą, juolab, prisiklausiau visokių rekomendacijų ir, galvoju, pats metas būt paskutinei kuri nuvyks apžiūrėti lajų tako…

Kur apsistoti? Na, ir be didelės reklamos aišku, kad Anykščių apgyvendinime didelį postūmį padarė naujai atidarytas „Vilnius Spa“. Atleiskite, visi likusieji, aš net neabejoju, kad yra dar kur puikiai apsistoti, bet jau tris kartus planavau, tai galvoju, na, reikia išbandyti. Tai kai įsikūrėm, visų pirma paklausiau, ar netyčia nepagerino mums kambario? Ne, sakė, čia toks, kokį ir užsisakėte, tai man jis pasirodė per didelis, cha cha, kaip sakoma, matuojam pagal savo lūkesčius. Aš, žinote, tokiose dėžutėse „už brangiai“ esu buvusi…(pvz., niekas nenukonkuruos Niujorko šioje srityje, na ir aišku, turbūt Tokijo, bet ten nesu buvus). Bet grįžkim į Anykščius – kambarys didelis, naujas, lova net ne šiaip minkšta, ji tiesiog nuostabi. Ir dar man interjere patiko tokios subtilios etno ir gamtos užuominos, kurios sukuria labai malonų jaukumą, vienok, poilsiui viskas čia sutverta. Ai, ir dar kaip gerai, kad nerūkoma nei balkonuose, nei prie viešbučio, nes nėra blogiau, kai atvažiuoji, ir alla viešbutis nerūkomas, bet sėdi kas nors balkone ir pučia…Fui fui fui fui.

O šiaip tai, ką dar jums papasakot? Kad viešbutis tas nedidelis, baseinas yra ir plius jacuzzi, tai mūsų vaikai pusę jo ištaškė, aišku, bet pastabų negavome, ir tikrai susipakavome ir nėrėme iš ten, kai stuktelėjo aštunta valanda. Leiskite dar pasakyti, kad SPA čia tikrai malonus, kaip į kokį kokoną būtum įvyniotas, aš pasiėmiau „Vilnius SPA“ firminį masažą ir mane masažavusi Aistė buvo tiesiog stebuklinga. Išėjau užmigus ir palaimoje.

Restoranas: meniu lakoniškas (tai yra nuostabu) ir elegantiškas, bet yra ir blynų, ir kotletukų vaikams. Pusryčiai išsamūs ir skanūs, o vakarienei aš, pavyzdžiui, valgiau salotas su sterko filė, tai dabar net negalėčiau pasakyt, kur dar esu valgiusi taip gerai iškeptą ir švariausiai šviežią žuvies gabalą, kuriam neturiu nė menkiausio priekaišto, toks vaizdas, kad sterkas SPA užaugo. Žodžiu, pasilepinti verta, ir šeimoms su vaikais patogu, netgi labai.

Anyksciai_Beata_seima_keliones

Dabar apie pramogas. Dar važiuodami į Anykščius būtinai sustokite Kavarske koldūnų paragauti. Aš šįkart taip pat norėjau jų pavalgyti, bet atidariau duris ir miestelyje, kuriame vos vienas kitas pėstysis pamačiau pilnut pilnutėlį, nedidelį ir tamsoką restoraną. Tai atidėjau kitam kartui. Aišku, kad kol gyvenau Londone, čia vyko super grand pasikeitimai, vystymasis, veržimąsis į priekį ir aš visą tai pramiegojau. Nes apsilankiusi Anykščių turizmo informacijos centre supratau, kad neužtektų ir trijų dienų viskam aplėkti. Tai teko rinktis ir štai, ką išsirinkom:

Anyksciai_Beata_seima_keliones

Anyksciai_Beata_seima_keliones

Antano Žukausko – Vienuolio namas. Labai patiko, užsukom ne savaitaglį ir buvome vieninteliai lankytojai. Namas labai gražus (ir aš tokiam norėčiau gyventi) ir kambariai, kuriuose A. Žukauskas – Vienuolis gyveno, ir biblioteka atrodo taip, lyg jis būtų čia neseniai buvęs. Namo kampučiuose trispalviai vitražai ir 1862 m. sukilimą žymintys beržai ir A. Baranausko klėtelė be nė vieno vinies pastatyta, ir dar vietinio šviesuolio tapyba iš akmens dulkių. Mus labai jaukiai ir draugiškai pavedžiojo muziejaus darbuotoja Alma. Na, ir žinote, vis tiek tas Vienuolio namas tai, sakyčiau, geriausias namas visose apylinkėse – ant kalno, su tobula Anykščių Panorama.

Anyksciai_Beata_seima_keliones

Anykščių Bažnyčia. Nauji laipai kopia į aukščiausią bokštą, mano vaikai nuskuodė kosminiu greičiu į viršų, aš puoliau vytis, tai taip vijausi ir stambiuosius kojų raumenis pramankštinau, kad jutau juos dar dvi dienas paskui… Tai tokia ekskursija – sportas ir malonumas. Aišku, jei kenčiate nuo aukščio baimės tai gal nelipkite, o jei užlipsite – žemyn nežiūrėkite, bo bus kaip Izabeles toks veidas…

Anyksciai_Beata_seima_keliones

P.S. Turėkite grynųjų pinigų (geriausiai – monetų), nes kortelių nepriima ir iš stambių kupiūrų grąžos nėra.

Anyksciai_Beata_seima_keliones

Vasaros rogučių trasa. Pašėlusiai smagu! Vasarą buvau amerikietiškame pramogų parke su aukščiausiais ir baisiausiais atrakcionais, bet šios rogutės vis tiek kietesnės! Pats valdai ir pats gali skrieti tokiu greičiu, kiek gali pakelti. O jau aptarnaujančių vyrukų kantrybė – neišmatuojama. Ir šiaip, truputį jausmas kad nesam jau mes visai tokia lygi kaip veidrodis, ta Lietuva…

Lajų takas – wowowowowow!!! Ką aš dar galiu pridurti, neveltui apdovanotas, ir išaukštintas. Bilietas – auka parkui, būtinai nepamirškite prisidėti, kad parkas galėtų klestėti. Vaizdai kvapą gniaužiantys – vėl vaikai nuskuodė pirmi, mamoms siaubo truputį įvarydami, bet tai kaip gerai sugalvota! Manau, vasarą reikės truputį prasibrauti pro minias, bet lajų taką, sako, reikia aplankyti visais metų laikais…

Puntukas. Aš į jį ropštis neketinau, bet pasakyk tu tai jaunimui? Užsikabarojo. Puntukas yra Puntukas, kaip gali gyvent Lietuvoje prie jo neprisilietęs. O ir šiaip, visus šiuos grožius, kai apžiūrinėjau, tai viena mintis – Europa. Aikštelės stovėjimui puikios ir tvarkinga aplinka, o jau gamtos tas alsavimas!..

Anyksciai_Beata_seima_keliones

Na ir pabaigai Arklio muziejus. Žinote, visą laiką galvojau, kad Anykščiuose žmonės kažkokie ypatingi, tokie tikri, geri, malonūs ir šilti. Arklio muziejus, tai truputį ir Lietuvos muziejus, mūsų esmės ir šaknų priminimas, iš kur mes. Man labai giliai širdin įkrito medžio tautodailės darbai. Hh… Kaip tas menininkas, pabaigsiu štai tokiu tikslia tautos įžvalga: „Pavargusi moteris tautos nelaimė.“

Moterys mano mielos, pailsėkite, o daugiau kelionių po Lietuvą, vietų, kur pavalgyt ir ką pamatyt rasite mano naujausiame vasaros žurnale „Beatos virtuvė“, ten daug maršrutų ir rekomendacijų.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (19)
Komentarai
 1. Viktorija parašė:

  Laba diena,
  klausimas ne į temą, bet šiuo metu ieškau rankinės ir man reikia būtent tokios kaip pas Beata, kur beveik viskas telpa :)))

 2. Karolina parašė:

  Beata,
  kai kitą kartą lankysite Anykščiuose būtinai užsukite į pačiame centre esančią kepyklėlę, kurioje galėsite ne tik kavos išgerti, bet ir prie jos paragauti skanių, šviežių, kaip namuose pagamintų bandelių, pyrago ar torto gabalėlį. 🙂

  O dėl rankinių, tai tuose pačiuose Anykščiuose įsikūrusiame menų inkubatoriuje galite sutikti talentingą moterį, kuri siūna originalias ir kokybiškas rankines (Fb paskyra: Ni.Da Rankinės).

  • Rūta parašė:

   Karolina, o kaip vadinasi kepyklėlė? Kokioje gatvėje ieškoti? Mielai apsilankytume 🙂

   • Karolina parašė:

    Rūta,
    tiesa pasakius kepyklėlė kaip ir neturi savo pavadinimo, tiesiog Kepyklėlė ir tiek 🙂 Ji randasi adresu A. Baranausko a. 12, kaip ir jau kažkas minėjo šalia galanterijos parduotuvės Jara Jums. Dar tiksliau tai keliukas į kepyklėlę, prie kurio stovi nedidelis stendas su nuoroda į ją, yra tarp Euro vaistinės ir gėlių parduotuvės pastatų. 🙂

 3. Diana parašė:

  Tikiuosi dar aplankėte Laimės žiburį, Karklų labirintą, Siauruką..:) Dar baseiną labai smagų Anykščiai turi. 😉

 4. Vilija parašė:

  Oi, Beata, prašau, rašykite toliau savo paklodes! Man jos labai labai patinka!

 5. Laima parašė:

  Beata, aš irgi už paklodes!!!

 6. Jurga parašė:

  Anyksciai yrs mano gimtasis miestelis ir as labai ji myliu! Beata,Jus taip graziai aprasete,kad net sirdi suspaude!Aciu,kad pasidalinote.

 7. Bronė parašė:

  Miela Beata,
  turi rašytojos gyslelę,kaip sako žmonės.Idomu,malonu,žingeidu skaityti…
  Mes perniai taip pat buvome nuvykę su bendruomene į Anykščius,viso 50 narių,visiems labai patiko.Pataikėme į Obolynės šventę,tai patariu ir Jums apsilankyti.Sekmės !

 8. Gabrielė parašė:

  Paklodės yra jėga!! Gali spėti įsijausti į tekstą ir jum taip gerai sekasi, paskaičius jauties lyg ten pabuvęs. Trumpumui yra fb post’ai, hash tagai, ženklai, bet jie taip minčių ir jausmo neperteikia.

 9. Agnė parašė:

  Aplankykite siauruko muziejų labai įdomu, taip pat jeigu atvykstate savaitgalį kursuoja dar vienas siauruko maršrutas iš ryto iki Rubikių ežero, kur galėsite pasimaudyti ir pailsėti, o vakarop grįšite į Anykščius 🙂 nuostabi galimybe pasivažinėti siauruku 🙂 na ir žinoma kaip jau minėjo laimės žiburys, taip pat dar netoli Anykščių Rubikių apžvalgos bokštas, labai graži gamtos panorama atsiveria 🙂

 10. Daiva parašė:

  Dėkui Beatai už tekstus-paklodes, mėgstu išsamius aprašymus. Antradienį su kolektyvu vykstame į Anykščius, taigi, tema labai laiku. Kaip tik baigiu skaityti vasaros žurnalą, kurį laimėjau Beatos virtuvės feisbuko žaidime, ten radau apie kosmoso kambarį Anykščiuose, kažkur pusę ausies buvau apie jį girdėjusi, o apie rankinės irgi buvau girdėjusi ir berods televizijos laidą mačiusi, bet nieku gyvu nebūčiau prisiminusi, kad tai Anykščiuose. Ogi dabar bus puiki proga moteriskam kolektyvui ten apsilankyti. Juk moterims reikia originalių rankinių ir jų niekada nebus per daug, o kasdien nešiojama visada primins ir laju taką, ir Arklio muziejų ir Anykščių kraštą.Sėkmės Beatai gaminant, keliaujant ir rašant!

 11. Siga parašė:

  O Cosmos pauksciu taka ar aplankete?:) maciau, kad zurnale jusu apie ji buvo rasyta.

 12. Yra ANYKŠČIUOSE ir toka parduotuvė Jara Jums prie kepyklėlės, tai ten yra ne tik gražių rankinių

 13. ir man patinka parašė:

  Man taip pat patinka Beatos paklodes! Prasau, rasykite toliau tokias paklodes – ateinu i Jusu tinklarasti ne del receptu, o del tekstu. Aciu paciu

 14. Laima2 parašė:

  Gerb. Beata,
  Jūs nuostabi, todėl visą grožį ir pozityvą laikykit ir toliau (ne veltui sakoma, kokiomis akimis žiūrėsi, taip ir matysi).
  Jūsų straipsnis, kaip pamoka amžinai randančiais priekabų ir bambėjimų viskam

 15. Jolanta parašė:

  Geriausi prisiminimai iš Anykščių!

  Mes irgi skatinam vietinį turizmą! Turit laisvo laiko, nesėdėkit namie, keliaukit, važiuokit, ieškokit, atraskit ką nuostabaus turi Lietuva 🙂 Patys šiuo metu gyvenam užsienyje, bet grįžę į Lietuvą stengiamės pamatyti, ko nespėjom augdami Lietuvoje 🙂

  Apie mūsų dieną Anykščiuose parašėm ir įspūdžius į trumpą klipuką sudėjom čia: http://buvauten.lt/lietuva/pramogos-anyksciuose-kosmosas-medziu-takas-ir-vasaros-rogutes/

 16. Natali parašė:

  Miela Beata, as ir uz “paklodes“, jas taip miela skaityti, jus nuostabiai rasote…
  Skaito jas dauguma su malonumu, kaip ir as, bet patingi komentara parasyti…
  Anyksciai nuostabus Lietuvos kampelis!

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.