8241
Beatos virtuvė

3 mano ir Giedriaus Savicko atradimai Mažojoje Lietuvoje

(0)

Labai gera laida bus šį šeštadienį, nes kelionė į Mažąją Lietuvą su mano bičiuliu Giedrium Savicku buvo superinė. Buvom susiruošę pirmiausia gal prie marių keliauti, bet susitikom, telefonan – žvilgt, o ten mano viena draugė įdėjusi nerealiausių nuotraukų iš Aukštumalos pažintinio tako. Ir pasitaikyk tu man, kad mes prie pat buvom, tai staigiai viską pasukome ir nuo ten kelionę pradėjome. Ir, žinokite, jei anksčiau niekas manęs nebūtų įtikinęs, kad valandą vaikščioti po pelkę yra įdomu, man šis takas labai patiko. Medinės lentos vingiuoja ir už kiekvieno posūkuo veriasi vis naujas kraštovaizdis – tai pušelės „susėdusios“ į dangų žiūri, tai ežerokšnių akys dangų mėlynai atspindi, tai plynė, tai miškas ir dar labai smagūs apžvalgos bokštai pastatyti. Tai taip prasidėjo mūsų kelionė, o tada jau Giedrius mane laiptais laipteliais į padanges – į Drevernos apžvalgos bokštą atsivedė. Labai daug nepasakosiu, nes čia reikia pamatyti, tai arba patys keliaukite, arba prieš tai dar laidą pažiūrėkit mano, „Keliauk ir ragauk.Lietuva“, rodo BTV, 18.30 val. šeštadienį jau.

keliauk ir ragauk_Mazoji lietuva

keliauk ir ragauk_Mazoji lietuva

O aš jums čia galiu papasakoti savo tris didžiausius atradimus iš kelionės po Mažąją Lietuvą, nors, žinoma, tų atradimų ant kiekvieno žingsnio buvo. Patys žinote, kiek nuotykių kelionėse laukia. Tai va, mano ir Giedriaus TOP3 atradimų yra tokie: plaukėme vienintele Lietuvoje pagrindine gatve, grįste ne trinkelėmis, o bangelėmis, užsukome į vos penkių šeimų kaimą, kuris apskritus metus turistus traukia iš visos Lietuvos ir sužinojome, kad tradicinei Drevernos žuvienei virti tinka ir ožka. O Giedrius dar ir vėtrungę nusimuliavojo.

keliauk ir ragauk_Dreverna_zuviene

Dar visus mano planus sujaukė audra, bet šiaip, kelionės tuo ir smagios, jei „pasileidi kasas“, tai niekada nežinai, kur nuves sekantis posūkis, visur būni atsimerkęs ir ausis ištempęs, ir tada nuotykiai yra visur.

keliauk ir ragauk_Mazoji lietuva_stintos

Didžiausias mano patarimas – būtinai bendraukite su vietiniais, klauskite, užeikite, apsistokite, ragaukite. Jokia knyga taip nepapasakos ir joks GPS’as nenuves, kaip savo žemę mylintys žmonės. Apie ką bus laida galite štai čia paspaudę lnkgo svetainėje pažiūrėti. Ten ir visos mano laidos, bet kada jūsų malonumui suguldytos.

Ši laida yra projekto „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas vietinio turizmo rinkoje“ (Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0003) dalis. Laidą inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, ji finansuojama pagal 2014–2020m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

Print Friendly, PDF & Email

Palikite komentarąMūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.