8241
Beatos virtuvė

19 knygų. Derlius toks.

(7)

Knygų mugė man buvo skalsi šiemet. Vienos knygos pirktos, kitos – gautos dovanų. Visos, išskyrus vieną, yra kietais viršeliais. Didžioji dauguma – Lietuvos autorių. Manau, tai ir yra svarbiausias faktorius, nusakantis, kaip aš renkuosi knygas.  Na o jei tiksliau, tai net 17 yra vietinės gamybos. Nors autorius nebūtinai įkvėpė gimtoji žemė.

Aš nebijau prisipažinti: esu knygų kaupikė, kenčiu nuo savininkiškumo momento, nes patiriu malonumą kažką turėdama. Džiaugiuosi, kad toks lengvas asmenybės sutrikimas pasireiškia potraukiu popieriniams daiktams, o ne odiniams, pvz., batams. Batai mane jaudina daug mažiau nei knygos.

Knygu stirta

Taigi apžvelkime. Juolab, kad prieš Knygų mugę jūs labai maloniai dalinotės tuo, ko laukiate, ir tuo, ką skaitėte.

Nebūtinai visas knygas, kurias parsinešiau namo, perskaitysiu va čia ir dabar, iš karto. Aš vis save guodžiu, o gal apgaudinėju, kad ateis ir mano laikas, kai aš vakarus leisiu ne ruošdama vakarienes vaikams, namų darbus, skalbdama, rinkdama daiktus iš pakampių ir užsiiminėdama kitais buities darbais, kurie padeda mūsų šeimai gyventi ir išgyventi, o tiesiog skaitysiu. O gal net galėsiu skirti visą dieną ar popietę skaitymui. Bus tokia diena, tikrai. Nes aš, man rodos, viską matau kaip UNA. Una yra mergaitė iš debesies, kuriai varna atrodo kaip povas, o baidyklė belzebubas kaip draugiškiausias šuniukas. Leiskite pacituoti:

Ji turėjo neįprastą galią visada matyti tik gerus dalykus. Iš pirmo žvilgsnio būtų galima pamanyti, kad tai nėra tokia naudinga galia kaip, pavyzdžiui, mokėti skraidyti arba valgyti sau į valias ir nestorėti.  Todėl pasakų valdovas (kuris labai panašus į Žiedų valdovą) nusprendė nusiųsti ją į Žemę, nes „žmonėms jau visai prastai! Kaip blogai jie mato pasaulį“. Va štai čia viskas tuo ir pasakyta, apie ką yra knyga. Rimas Valeikis yra ir iliustracijų, ir pasakojimo autorius.

Kita tos pačios knygų mugėje debiutavusios leidyklos „Tikra knyga“ išleista knyga vaikams apie Nerealiąją vištą: Vištą, kurią prarijo rūkas. „Višta Peletrūnija save laikė turinčia karališko kraujo, protėvius skaičiavo nuo dinozaurų laikų ir, tiesą pasakius, visiems tuo buvo gerokai įkyrėjusi“. Iliustracijos ir pati knygos geografija man truputį primena Mamulę Mū, bet labai džiaugiuos, kad autorius lietuvis – vėlgi multitalentas, nes ir istorija, ir iliustracijos Dainiaus Šukio.

Šiais metais nukrypau nuo normos, nes vaikiškų knygų pirkau minimaliai. Ai, tiesa, dar pirmą dieną įsigijom „Surak Joną“ ir vieną čekų „Kurmio knygelė“.

Pereikime prie suaugusiųjų literatūros. Visas knygas parašė buvę arba esami žurnalistai, va štai tau.

Laiskai is Kabulo

Eglė Digrytė „Laiškai iš Kabulo“. Eglę pažįstu, ji mokėsi tam pačiam žurnalistikos institute jaunesniame kurse. Gyveno Afganistane, parašė apie tai knygą. Eglė rašo gerai, yra aštraus proto ir nevynioja nieko į nieką. Manau, knyga skaitysis įdomiai.

Audronė Urbonaitė – ilgametė „Lietuvos ryto“ žurnalistė, pristatė antrąjį romaną „Žydiškų daiktų kambarys“.

Giedrius Drukteinis aprašė kitus – „Lyderiai: 50 sėkmės istorijų“. Rašo jis lengvai. Manau, puiki knyga turėti ir atsiversti, kai truputį norisi kokio nors impulso pajudėti iš vietos.

Kita periodikos žvaigždė – Andrius Užkalnis. Po geros pertraukos trinktelėjo „Naujųjų laikų evangelija pagal Užkalnį“. Kadangi mano stendas buvo prie LRT, tai viena ausim girdėjau, kad knygoje rašoma, jog sovietų sąjunga yra nevertas dėmesio gedėti ir ilgėtis objektas. Užkalnis rašo gerai, tai manau, neapsunks šitos knygos skaitymas.

Gyvenimas audroje

Dar vienas iš žurnalistikos pasaulio yra Paulius Kovas, nors šiaip jis yra vadovas ir kapitonas. Aš su Pauliumi susipažinau savo TV karjeros pradžioje. Nes būtent, kaip sakė mano draugė Indrė, Laurynas (Šeškus) parodė Pauliui (Kovui) įrašą su mano pasimaivymu vienam LNK vasaros projekte ir štai, prašom, buvo man pasiūlyta tapti TV žaidimo šeimai „Maximanija“ vedėja. Pauliaus knyga „Gyvenimas Audroje“ apie išgyvenimą jūroje ir sausumoje. Manau, bus tikrai įdomi knyga.

Dar vienas žurnalistas, su dideliu pasisekimu Knygų mugėje debiutavęs su savo kulinarine knyga „Pasaulio puodai“ yra Vytaras Radzevičius, draugų švelniai vadinamas Radzka… Vytaras yra nesumeluotai fainas žmogus, na toks super fainas ir malonus, ir ramus. Jo knyga man labai patinka, nes ten daug asmeniškumo, ir fotografas Gedmis (kurio foto dominuoja mano pirmoj ir antroj knygoj). Vytaro knyga labai laiku ir vietoje, joje yra ne vienas receptas reikalaujantis išmėginimo.

Dar viena jau autorių tandemo, susijusio su media, knyga – „Mažylio receptai“. Viena iš autorių, o gal net ir dvi, yra buvusios žurnalistės. Tai trijų mamų parašyta išsami knyga. Matosi, kad merginos žurnalistiškai išrakinėjo vaikų mitybą. Tiesa, ne taip paprasta jas rasti buvo, bet radau.

Sezoninė virtuvė“ – iš kulinarinio tinklaraščio išaugusi knyga. Labai solidus leidinys, sunkus ir didžiulis. Labai daug receptų. Tikrai geros nuotraukos, kurių autorė Eglė, žurnalo „Virtuvė“ redaktorė, o receptų autorė – Renata Ničajienė (Rennie). Renatos tinklaraštį su malonumu skaitau, jos receptai sumanūs, kūrybingi ir pasiekiami. Sveikinu ir Eglę ir Rene su puikiu rezultatu.

Žurnalistai knygų autoriai baigėsi, dabar visi kiti.

Flirtas su rudeniu

Psichologė Edita Čekuolienė yra ne vienos knygos autorė. Suprantu, kad jos knyga „Flirtas su rudeniu“ neturi atitikmenų. Ir man galbūt bus aktuali po penkiolikos metų. Nors Edita sako, kad ši knyga moterims, kurioms daugiau nei keturiasdešimt, bet aš sakyčiau, kad gal labiau moterims, kurios yra pačiame gražiame brandžiame žydėjime. Manau, puiki dovana mamoms ar vyresnėms tetoms. Tai knyga, kaip mėgautis gyvenimu bet kokiame amžiuje ir nepraleisti jo siūlomų progų.

Knyga priimamasis

Aušra Karsokienė „Daktarės Filomenos Taunytės priimamasis“. Knygą tik pavarčiau, nežinau, ar imsiu skaityti. Suprantu, kad čia kaip greatest hits versija – sudėta tai, kas nepateko į kitas knygas ir tai, ką verta dar pakartoti.

Ir dar dvi leidyklos „Eugrimas“ knygos.

Pradėkime nuo Klausimo Kodėl? Kaip puikūs lyderiai įkvepia veikti. Šią knygą anonsavo vienų kursų, kuriuose dalyvavau, mokytojai. Ir „Mano mažasis Genijus“. Motinos pasakojimas apie nepaprastai gabaus autisto savybių turinčio vaiko ugdymą. Apie knygą skaičiau straipsnį ir susidomėjau, todėl ir įsigijau. Iš „Viskas yra įmanoma“ knygų serijos.

Ir pabaigai – knyga, kuri prasidėjo praėjusiais metais. Jurga, kuri buvo mano viešnia, dabar parašė savo istorijos tęsinį.

Na ir jau visai pabaigai, knyga kurią privaloma turėti visiems: Libertas Klimka „Lietuviškų tradicijų skrynelė“ Aš su TOOOOKiu malonumu klausausi šio garbaus etnologo per Lietuvos Radiją, dar ir šiandien ryte girdėjau, apie vieversius. Tai ne knyga, o lobis. Bus padėta garbingoje vietoje, ir ją atsiversti galėsiu visą gyvenimą, paskaityti skirtingais metų laikais,apie šventes ir apie tradicijas.

Štai koks derlius. Pasidalinkite ir jūs. Galbūt ką nors iš išvardytų skaitėt? Galbūt turite kokių rekomendacijų ar norite paminėti knygą, kurios negalima praleisti?

Gero skaitymo.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (7)
Komentarai
 1. Vilma parašė:

  Rekomenduoju Kotryna Zyle „Milzinas mazylis“, su mazuoju skaitom apie milzinus Kernaveje 😉 labai smagi. Pati skaitysiu A.Urbonaites „Zydisku daiktu kambarys“

 2. inga parašė:

  Dziaugiuosi jusu knygu derliumi. Knygu muge renginys i kuri visada norisi nueiti. Dabar gyvenu uzsienyje, tai lieka tik nostalgija ir lrt.lt puslapis, kur galiu pasiklausyti viska apie pacia muge. As irgi susidomejau A.Urbonaites knygomis, reikes isigyti, vis bus lietuviu kalba ir lietuviska dvasia 🙂

 3. Ieva Jatulytė parašė:

  fainuolė.. visos vertos dėmesio.. aš kitoje mugėje irgi bandysiu daugiau prigriebti, šiemet kažkaip nedaug išėjo… tikrai nepuolu skaityt ir aš, bet kažkada ateina laikas, po savaitės, vėliau, ir pasiimu.. būna įdomu.. geras laikas.. kaip sako anglai.. Jūs viską darote teisingai.. 🙂 reikia įsiklausyti į save ir pirkti, pirkti.. tai neblogas likiminis sprendimas.. geriau nei taupyti iki pažaliavimo.. ir pavirsti giltine tiek išore, tiek vidumi :)…

 4. Laura parašė:

  Ooo Beata geras derlius 🙂
  O as nusipirkau M. Bulgakovo knyga-Meistras ir Margarita, uzsimaniau klasikos paskaityti. Siandien darbe viena ponia pasiule L. Byrne – angelai man glosto plaukus knyga, tai sita itraukiau i artimiausiu perkamu knygu sarasa, manau turetu buti gera 🙂

 5. Jurgita parašė:

  Oho, kokia derlinga pas Jus mugė 🙂 Smagumėlis!!! Aš šiemet sugebėjau nenuskriausti nei savęs, nei savo aštuonmetės dukros 🙂 Mano lobiai: Eglės Laiškai iš Kabulo, Vytaro Pasaulio puodai, Lazario moterys, Sinuhė egiptietis, Anytos dienoraštis ir labai norėjau Fridos, bet susiturėjau. Na, o mažoji išsirinko ir jau įsibėgėjo skaityti: pagrindas – leidykla „Nieko rimto“: Surask Joną, Otutė, Labas, kaip gyveni? 14 laiškų iš girios, toliau Raganiukė ir Prietrankos dienoraštis.
  Skaityti ramiai atsisėdus su kavutės pagurkšnojimu (tai mano svajonė) tikrai negaliu, matyt, kaip ir daugelis mamų. Tačiau, bent pusvalanduką prieš miegą, jau įsikuitus po kaldra, būtinai paskaitau 😉

 6. Lola parašė:

  O kur Silva rerum III?

  • Beata Nicholson parašė:

   Aš nesu Silva Rerum gerbėja, deja, bet net neabejoju, kad puikios knygos turiu dvi pirmasias, ir Danielių Dalbą ir Silva 3 įsigysiu, tikrai savo gyvenime dar perskaitysiu…

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.