Spausdinti

Na atsiprašau, kas sakė, kad negalima įsimylėti kruopos? Tiksliau, gerbiamas grikis yra net ne grūdas, o žolė. Va taip. Ir, patikėkite, tiems, kurie nėra jos persivalgę, tai yra geriausia kruopa pasaulyje. Man šiuo metu taip yra, todėl grikių dedu kur tik galiu, o galiu daug kur ir niekur negaila. Kaip dabar atsimenu, prieš porą mėnesių įvykusią palaimą – po kalėdinių fiestų ir puotų vakarienei išvirtus grikius su trupučiu pieno. Aš tokia laiminga buvau, kad net nusprendžiau Facebook pasidalinti, ir supratau, kad grikių mėgėjų klube esu ne viena. Kaip visada būna, dideliam mėgėjų sambūriui (o jų, tiesą sakant, Facebook susikaupė beveik tūkstantis) tenka ir vienas kitas nemėgėjas: „oi kaip nemėgstu grikių“, „nėra nieko blogiau“. Tai labai gerai, kad yra tokių, nes tada tikrieji grikių mėgėjai gali dar geriau pajusti grikių džiaugsmą…

Taigi trumpai apie juos: visko turtingi, mus pasiekia paskrudinti, todėl yra parudavę, riešutinio skonio ir kvapo, kuris neprilygsta niekam kitam, tik grikiams. Būna ir žalių grikių. Tiesa, Lietuvoje jų neteko matyti, bet Londone tikrai galima aptikti. Man, užaugusiai ant lietuviškų grikių, tie nepaskrudinti nelabai… Kažkokie minkšti ir ne tokie charakteringi. O prie ko gi lenkiu? Grikiai su burokėliais man labai maloniai poruojasi ne tik salotose, bet ir – dėmesio! – sriuboje. Kas gi sakė, kad visos burokėlių sriubos turi prasidėti burokėliais ir baigtis bulvėmis? Su vienu kitu džiovintu baravyku ir dar visais kitais mano mėgstamais priedais. Patikėkite, grikiai labai įdomiai ir elegantiškai pavaduoja bulves burokėlių sriuboje. Tad jei jūsų naujų metų apsisprendimas yra mažiau bulvių, dainų ar dar ko nors, virkite sriubą su grikiais ir burokėliais, kaip aš padariau ir labai apsidžiaugiau.

Ši sriuba yra lengva ir truputį kitokia nei įprasta burokėlių, bet man grikiai labai puikiai čia pavaduoja bulves. Sriuba, kuri dar galėtų vadintis „Taip pat, bet kitaip“.

 

 

Burokėlių sriuba su grikiais

0
komentarai
27
Porcijos
4 asm.
Kepimo, virimo laikas
20 min.

Reikės:

2 burokėlių
1 svogūno
1 šaukšto aliejaus
0.5 saliero lapkočio stiebo
1-2 morkų
150 g nevirtų grikių
1 šaukšto pomidorų pastos
1 šaukšto raudono vyno acto
1 šaukšto sojos padažo
Druskos, pipirų
1,5 daržovių sultinio
Kaip gaminti?

Gaminimas

1

Svogūną smulkiai supjaustome ir dedame į keptuvę su šaukštu aliejaus, pakepiname.

2

Salierą smulkiai supjaustome, tą patį padarome ir morkai. Dedame juos į keltuvę su svogūnu, truputėlį pakepiname.

3

Burokėlius supjaustome juostelėmis ar kubeliais.

4

Keptuvės turinį verčiame į puodą, beriame burokėlius, užpilame sultiniu arba vandeniu ir paliekame virti. Ten pat beriame grikius ir dedame šaukštą pomidorų pastos.

5

Leidžiame pavirti pusvalandį, kad burokėliai būtų minkšti ir grikiai išvirę.

6

Dėl  stiprumo ir sūrumo įpilame šaukštą sojos padažo ir raudono vyno acto.

Ingredientai
Beata
Receptą sugalvojo
Beata Nicholson
Čia rasite šimtus receptų, kuriuos rašiau iš savo virtuvės, bus ir tokių, kurie pasirodė žurnale, mano TV laidose ar socialiniuose tinkluose. Čia mano online namai – sveiki atvykę!
Daugiau autorės receptų
Komentarai
  1. Beata, nepatikesi:) Siandien nutariau virtu burokeliu sriuba, nusipirkau burokeliu ir salieru, tik bulves pamirsau. Na va, tavo receptas kaip tik laiku. Bulviu pirkti nebereikes:) Aciu!

  2. Isvirta! Labai aciu uz receptuka, niekad nepagalvociau, kad gali buti taip skanu su grikiais 🙂 Tikrai „taip pat, bet kitaip” 🙂

  3. Išbandyta pirmadienio vakarienei Turėjau virtu burokėlių, todėl panaudojau juos. Puikiai! Ačiū, Beata 🙂

  4. Kaip tariau taip ir padariau 🙂 Labai megstu isbandyti visus Beatos receptus. Mano vyras jau net juokauja, kad pas mus Beata virtuveje gyvena 😀
    Taigi, pamaciusi si receptuka is karto nusprendziau pabandyti. Norvegijoje niekur nesu maciusi pirkti svieziu burokeliu, tik marinuoti… Kartas nuo karto is Lietuvos atsivezame. Svieziu burokeliu neturejau, bet noras toks didelis isbandyti si receptuka 🙂 Ijungiau fantazija 🙂 Isviriau su marinuotais, na zinoma raudono vyno acto truputi pyliau, nes sriubai toki skoni ypatinga suteikia. Kadangi naudojau marinuotus burokelius tai kaip ir nebutina buvo. Sriuba buvo pasakiska. Man tik 150 g grikiu ant 1.5 l sultinio biski daugoka, nes jie kai isbrinko tai tokia kose tapo. Po to dar truputi pyliau sultinio ir skiedem 🙂 Visi valge ir sake, kad labai skanu!
    Aciu, tau Beata uz idejas musu virtuveje 😉

  5. Pamėginkite į burokėlių sriubą prieš baigiant virti įpilti stiklinę vyšnių sulčių ir arbatinį šaukštelį rūkytos saldžios paprikos.Arba 1/4 šaukštelio rūkytos aštrios paprikos.Rezultatas privers Jus maloniai nustebti.

  6. Aciu uz receptuka! Labai patiko, netgi vyrui 🙂 nors atrodo skamba keistai, bet isties super gavosi. O del tirstumo, tai isties gavosi i dienos pabaiga tirsta, kaip kose, bet tai tikrai nesugadino skonio. Galima skaityti , jog gavosi labai skani grikiu kose su darzovemis :)))

  7. Puiki sriuba, labai mėgstu grikius ir ši sriuba tik dar labiau pastiprino mano pamėgimą 🙂 Ačiū Beata.

  8. Nereali ši sriuba, jau verdu antrą kartą per savaitę! Tik grikius užmerkiu, tad pastovėję jie greitai išbrinksta. Jei jau mano sūnus valgo, tai tikrai puiku. Nors jei pasakau, kad tai Beatos receptas, jis valgo jau daug ką. Išdrįsta paragauti:) Ačiū už puikią sriubikę!

  9. Sveiki,

    iš savo anytos išmokau valgyti burokėlių sriubą kitaip. taigi, burokėlių sriuba verdama įprastai, kaip kas mėgsta, tik į ją nededama bulvių. Atskirai biriai išverdami grikiai. Valgoma taip – vienam dubenėlyje sriubytė, kitam – grikių kruopos. T. y. sriuba vietoje duonos užkandama biriai išvirtais grikiais, į kuriuos karštus įdėta kruopelė sviesto. Patikėkite – SKANU:)

  10. miela Beata, jusu receptai tikrai idomus , smagu juos isbandyti.dekojame jums .
    beje, burokeliu sriuba su grikiais virdavo dar mano mociute ,pries50 metu , receptas ne naujas , tik pamirstas .Mano mociute virdavo buroleliu sriuba su roziu arba ersketroziu syrupu ir grikiu paploteliais -irgi skanu
    pagarbiai-genovaite

  11. Grikiai yra jėga. Aš verdu rūgštynių sriubą su grikiais. Visa šeima ją labai mėgsta. Išbandysiu su burokėliais. Manau, taip pat bus mėgstama sriubytė.

  12. Kas dar nemėginot, labai rekomenduoju šitą „kitokią” sriubą. Vakar jos puodą pagamino mano 13-metis sūnus – nu ir skaniau nei aš visad burokėlius darydavau.. :))

  13. Kaip tik turėjau visokių reikiamų likučių, tai visko mažiau dėjau, bet gavosi labai skaniai 🙂

Rašyti komentarą