8241
Beatos virtuvė

Vaikų gimtadieniams valio!

(25)

Gimtadienis yra svarbiausias metų įvykis nuo tada kai pradedi juos skaičiuoti. Vaikams – tai jų svajonių išpildymo laikas, o tėvams…. Aišku, sakyčiau, džiaugsmas ir proga atsisukti atgal beigi pasakyti eilinį sykį daugkartinio vartojimo frazę: oi kaip bėga metai. Gimtadienis yra ne tik proga užpūsti spalvotas žvakutes ar susirinkti dovanų kalną, mamai – tai proga iškepti tortą, na ir neslėpkime truputį rūpesčio kupinas dalykas.

vaiku gimtadienis

Aš gimiau vasaros pabaigoje, todėl vaikystėje visada švęsdavau namuose. Susirinkdavo nemaža kompanija ir mano, ir tėvų draugų – gera proga susirinkti prieš mokyklą! Žinoma, būdavo tortas, žagarėliai, rimtesnių vaišių nelabai ir pamenu. Rodos, tada nieko daugiau ir nereikėjo, tik draugų ir ėjimui galvomis galo nebuvo. Dabar gi vaikų gimtadienio organizavimas virtęs kone svarbiausių šeimos metų įvykiu, jam ruošiamasi kaip kokiam rimtam festivaliui.

Kai aš Izabelės trečiajam gimtadieniui į namus sukviečiau visus jos draugus ir savo drauges mamas, tai praktiškai buvau įrašyta į  herojų lentą, mat Anglijoje nėra įprasta kviestis dviejų dešimčių vaikų į savo namus. Matau, kad Lietuvoje taip pat neatsiliekame – gimtadieniai smagūs visur ir žaidimų kambariuose, kurių dažnai pageidauja jaunimas, ir namuose.

vaikai prie stalo

Pažįstu mamų, kurios visai pameta galvą rengdamos keturmečio gimtadienį ir net naktimis nustoja miegoti…Mielieji, neužsikrėskime šiuo nerimu ir  jei nėra sąlygų surengti šventės su dar neregėtais personažais, o kamuoliukų baseinai užmti pusmečiui į priekį, švęskite namuose. Namai, namų kiemas, sodas ar parkas puikiausia erdvė. Ypač vasarą. Pavyzdžiui, praėjusiais metais Izabelės gimtadienį sutikome Latvijos pajūryje, labai mažam būryje, o tortą iškepiau iš blynų… Ir šiaip manau, kad gimtadienius švęsti visur smagu, o namie ar savo aplinkoje smagiausia.

izabele su blynais

Taip sutinku, kad tai sudėtingesnis būdas, reikalaujantis daugiau dėmesio ir laiko planavimui, pasiruošimui, bet kai jau imiesi, viskas gana paprasta. Todėl būtinai mano naujausioje knygoje „Beatos virtuvė: mamų knyga“ privalėjo būti gimtadienio skyrius ir turiu pasakyti, kad jam ruoštis buvo smagiausia.

mamos

Rengėme jį draugės  namuose, patys gaminome dekoracijas, puošėme namus, ruošėmė vaišes. Tą dieną šventėme visų atėjusių vaikų gimtadienius, o labiausiai – Beno, kurio tikrasis gimtadienis buvo po kelių dienų. Patys pažiūrėkite kaip viskas vyko ir kokia gera atmosfera namuose sklandė.

Kadangi dažnai sulaukiu klausimų apie vaikų gimtadienio meniu, tai štai sudariau visą rimtą planą su patarimais kaip pasipuošti ir kokiu kremu pertepti tortą, kurio galbūt prireiks tėvams dar šią vasarą.

 Ką gaminti?

Svarbu – mažiau yra daugiau. Meniu lengvai įveikiamas ir ne per didelis. Juk visi šventės metu valgo tortą ir saldumynus, tai bent jau gimtadienio dieną lai jie būna vaikų džiaugsmas. Ruoškite paprastus, neteplius užkandžius, kuriuos galima lengvai paimti ranka ir valgyti be įrankių – mėsos ir daržovių vėrinukus ant iešmelių, daržovių traškučius, sumuštinukus ar tortilijas įdarytas daržovėmis.

verinukai

Saldūs reikalai visada maloniausi ir sulaukia daugiausiai komplimentų. Ar jau bandėte spragintų kukurūzų? Aplipdytų išvirta karamele, skystu medumi su cinamonu ar tiesiog pabarstytų spalvota cukraus pudra?

popcorn

Vafliai ant pagaliuko ir įvairiaspalviai morengai garantuotai taps gimtadienio hitais, o pagaminti tokius labai paprasta. Vaflių receptu iš mamų knygos, žinoma, dalinuosi.

Vafliai ant pagaliuku

Torto reikalas

Tortui galioja ta pati saiko taisyklė. Kuo mažiau kremo ir kuo daugiau stabilumo. Kiekviena mama ir kiekvienas tėtis labai panorėję tikrai gali išsikepti tortą patys ir tikrai nebūtina, kad jis atrodytų kaip automobilis, žmogus voras ar barbė, ir dar būtų gausiai padengtas valgomomis cukrinėmis puošmenomis…

IMG_9616

Vaikiškas tortas geriausias tada, kai vaikas gali jį paimti ranka ir išlėkti į kiemą. Biskvitui pertepti rekomenduoju šį paprastą, bet ypatingai gardų kremą, kuris išeis standus ir tirštas, tad jį bus lengva ir užtepti peiliu, ir išspausti konditeriniu švirkštu:

2 šaukštus agavų sirupo sumaišykite (galite jį pakeisti skystu medumi)  su 2 nubrauktais šaukštais kakavos. 250 g maskarponės sūrio paplakite elektriniu mikseriu kol suminkštės ir supilkite sirupą su kakava. Pamažu įmaišykite ir 150 g rupaus žemės  riešutų sviesto. Viskas! Tepkite.

 Toks kremas puikiais tiks ir ant keksiukų vietoje torto, kurių kepimo ir dekoravimo idėjoms ribų turbūt nėra. Keksiukus labai patogu nešti į mokyklą, darželį, pikniką ar kitą šventimo vietą.Būtinai įtraukite ir vaikus į torto kepimo bei dekoravimo procesą, taip jie jausis svariai prisidėję prie šventės.

keksiuku valgymas

Kaip puoštis?

Daug tiesiog genialių dekoravimo idėjų mamų knygos fotosesijoms parūpino nuostabi, visada geriausios nuotaikos moteris, dailininkė Lina. Ji puošė ir kambarį gimtadieniui. Linos sugalvotos gimtadienio dekoracijos buvo tokios paprastos ir nuoširdžios iki širdies gelmių, bet namus pakylėdavo iki šventiškiausio lygmens.

 

dekoracijos

Tai štai aš Linos ėmiau ir paprašiau surašyti patarimus tėvams kaip gi savomis jėgomis sukurti šventę namuose. Lina, matote, būdama ypatingai meniškos prigimties ir surašė viską meniškai. Cituoju:

Iš visos širdies neriame į gimimo dienos ( tos puikios dienos, kai susitikote su tuo gražiu kūriniu:) pasiruošimo užkulisius ir kviečiu atsakyti į mini testuką:

1. Ar vaikučiams patinka kai tėveliai įkaitusiais delniukais ir žandukais ruošiasi savo stebuklo gimimo dienos šventei ?

2. Ar pipiriukams būna linksma, kai tėveliai ant aukštų kopėčių kabina ilgai karpytą, suvertą, išmargintą vaikų piešinukais girliandą?

3. Ar gi būtų nenuostabu, jei gimtadienio metu į klausimus – kas pagamino papuošimus vaikutis garsiai sušuktų( aišku jei mokėtų 🙂 – tėveliai ?

Keksiukai

Jei atsakėte į visus klausimus TAIP, tai jūs tikrai pasiruošę karpyti iš likusių nuo remonto tapetų karūnas, girliandas, ant vienspalvių popierinių stiklinių piešti, tai kas šauna į galvą, pagaminti burtų lazdeles iš rasto lauke pagaliuko ir krepinio popieriaus, suplėšyti smulkiai popierių ir pagaminti popierinį lietų ir ….kokia puiki šventė buvo – iš visos širdies 🙂

Parašykite kaip jūs organizuojate ir švenčiate vaikų gimtadienius namuose, sode, parke ar pajūry. Penkiems padovanosiu visai lietuviškų, tik iš vaisių ir svarbiausia be papildomų cukrų pagamintų saldainių „Veri Beri“ rinkinius.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (25)
Komentarai
  1. Ugne parašė:

    Mano Smiltei jau ketveri. Kiekvienam gimtadieniui butinai ruosiu daug ka pati, taip pat prasau mamos pagalbos. Aisku kaip kokiems egzaminams, didele dalis darbu vyksta nakti 🙂 Siunu spalvingas veliaveles, dekoruoju palaidine sventei, ar suknute pasiunu. Butinai kepu sausainiu ant pagaliuko su metu skaiciumi, kepu keksiukus (bananiniai/aguoniniai vaikams puikiai tinka, o citrininiai su lemon curd tiesiog nerealus). Mama ruosia morengus, torta ir migdolu miltu krepselius su kremu 🙂 Zodziu saldu iki begalybes 🙂 Stiklinaites galima dekoruoti ir tuo metu vaikui aktualiais lipdukais! 🙂

  2. Daiva parašė:

    Labai smagus straipsnis :). Noriu pasidalinti savo patirtimi. Visuomet savo vaikų gimtadienius švęsdavome namie- pasirenkam temą (piratai, riteriai, mokslininkai, žvejai ir pan.), pasiruošiam dekoracijas (sūnus labai mielai pats prisidėdavo prie jų gaminimo), pasigaminam valgius ( pagal straipsnyje pateiktą logiką- neteplu, paprasta, ką vaikai „nesudėtingai“ gali valgyti, ir būtiniausiai- ką išsirenka solinezantas 🙂 ), kviečiam svečius ir… pirmyn. Mano „mažasis“ šiemet šventė laaabai svarbų 13 gimtadienį ir kategoriškai atsisakė jį rengti namie. Išsirinko boulingą, pirktines picas ir pan.- aš tik mokėjau pinigus ir niekur nesikišau. Kadangi gyvename už miesto, visus draugus turėjom parvežti iki mūsų gyvenvietės. Išlipę iš mašinos, visi draugai pradėjo veržtis į namus- O KUR ŽAIDIMAI? KAIP SIMO GIMTADIENIS BE ŽAIDIMŲ?! Teko greituoju būdu organizuoti linksmybes. Išeidami draugai pasakė, kad smagiausi šiame gimtadienyje buvo ŽAIDIMAI IR BUVIMAS NAMIE, nes į boulingus, baseinus ir kitas viešo pasilinksminimo vietas jie nueina su draugais.

  3. Gintarė parašė:

    Aišku šaunu, kad mano sūnelio gimtadienis rugpjūčio 8 dieną, jei orai geri, tai šventė laukui sukurta būna 🙂 O įmantrumų vaikams nereikia, labiausiai reikia pačių dasidėjimo dalelės, kaip minėjo Beata visko prisigaminti pačioms galima, tik reikia noro, o laiko visada atsiranda kai noras ima viršų 🙂 tai va pirmiausiai šventei sugalvoti reikia kieme lokacinę vietą vaikų stalui pilnai šventiškam, nes vaikai turi jausti tą gimtadienio dvasią, o tėvelių stalas aišku irgi atskiras..Tada jeigu yra galimybė išnuomoti bent kokį batutą, ar pilį, kad vaikai turėtų kur energiją išlieti 🙂 Ir visad suruošių įvairių dalykėlių stalą, t.y. burbulų įvairių dydžių, kad būtų pūtimo varžybos, ir nuotraukos super gražios, ir mažesniems didelė pramoga gaudyti burbulus, tada piešimo, užduočių su prizeliais, ir kokių nors daiktų ieškojimas, kad vaikai surastų ir taip pat būtų apdovanoti 🙂

  4. Renata parašė:

    ačiū, už idėjas ir smagų straipsnį 🙂
    man pasisekė, kad mano vaikučių gimtadieniai vasarą (na mažosios beveik vasarą 😛 ) taigi galime pasikviesti pilną kiemą draugų ir linksmai švęsti 😀 Gegužės pabaigoje atšventėme Agnytės 3-iąjį gimtadienį Minės tema. teko padirbėti… dariau visiems vaikams ausytes-lankelius, girliandą, pom pomsus, didelį 3-jetą ir smeigtukus į maistą. pati šiek tiek užsiimu rankdarbiais, tai visa tai nebuvo sunku pasigaminti pačiai, juolab kad pilnas internetas idėjų – tik reikia laiko ir noro jas įgyvendinti 😀 kaip įmanoma stengiuosi ir vaikus įjungti į šį pasiruošimo procesą – kartu darėme kvietimus, pūtėme balionus, kepėme „mikimauziškus“ sausainius…
    Kitą savaitę laukia 5-asis Karolio piratiškasis gimtadienis, tai į pasiruošimą įtraukta visa šeima – viena močiutė siūna piratiškas skareles, kita – vėliavėles. pati irgi netinginiauju… ruošiu įvairias dekoracijas, vėliavą, priesaiką, kvietimus, diplomus…. oi dar kiek visko, kad net sunku nupasakoti…
    man asmeniškai vaiko gimtadienis – tai didelė šventė, ir esu iš tų mamų, kuri nori, kad vaikutis TĄ dieną tikrai pajustų tą šventę ir visą mano meilę, kurią sudedu į šventę. nes tortas visada tik mano gamybos (ir nesvarbu, kad jis ne toks super-duper gražus kaip pirktinis, bet užtat koks skonis…), dekoracijos taip pat 🙂 ir pačiai smagu savo fantazijas pildyti, o dar jei įsitraukia vaikai… ex… mūsų visi gimtadieniai ypatingi, ir vaikai tikrai turi ką atsiminti 🙂 labai tuo džiaugiuosi ir kitoms mamos linkiu patirti tą nuostabų jausmą, kai po gimtadienio vaikas prisiglaudžia ir pasako „mamyte, ačiū….“

  5. Violeta parašė:

    Sveika Beata

    O taip esu viena iš tų išprotėjųsių mamų (čia taip sako mano mama) savo dukryčių gimtadienius darau tikrom vaikų šventėm. Dičkė gimusi spalio pabaigoje, tai lauke jau dažniausiai būna lietaus periodas ir ne ką gali nuveikt, tai švenčiame savo butelyje arba nuomojames kokio darželio patalpas. Visas dekoracijas, vaišes gaminu pati. Tik gražūs vienkartiniai indai būna pirkti 🙂
    Mažė gimusi vasaros pab tai pirmąjį gimtadienį sutapatinom su krikštynomis ir šventėme sodyboje pas mano senelį.
    Antrąjį planuoju daryti vyšnių tema. Žirmūnų pliaže, ten yra kespninės stacionarios ir sūpynės. Tortą galvoju daryt ne vieną, o mažučius kaip pyragaičius su vyšniomis ir aplietus šokolado galzūra. Tik dabar berašydama pagalvojau ar nepasileis ta glazūra per karštį. Bus vieno kąsnio užkandėlių ir kokių sparnelių ant lauželio. Daug gėrimų nes vaikai daugiau dūksta ir geria, nei valgo 🙂
    Nežinau kaip įkelt nuotraukas tai įdedu nuorodas į mūsų gimtadienio šventes 🙂
    http://violetos-kambariukas.blogspot.com/search/label/Vaik%C5%B3%20gimtadieniai

  6. Ieva parašė:

    Vaiku gimimo diena – dziaugsmas ir vaikams ir tevams. As ta diena tiesiog susileidziu nuo sentimentu… Puolu ziureti sunaus ar dukros kudikystes nuotrauku… Man pats graziausias laikas per gimtadieni buna rytas. Palepinu savo vaikus tuomet ju megstamais lietiniais blynais. Aisku, kad siandien jie daug sventiskesni ir galbut net su kokiu nors sokoladiniu padazu. Pusryciaujame visi ir paprastai gimtadienine dovana nuo teveliu iteikiama is ryto. Veliau jau bus juk kitos dovanos. As uz tai, kad maziau dovanu yra daugiau.
    Vaiku svente yra jau tradicija musu namuose. Paprastai apie tai pagalvoju pries dvi savaites. Tiesiog suziuriu kalendoriuje kokia diena mums labiausiai tinka. Man geriausia diena vaikiskai sventei – sestadienis. Su gimtadieninku sudarom sveciu sarasa. Labai anksti to saraso daryti nereikia, nes pavyzdziui mano dukra, budama 4 metu, keite norus dienom… bandom kviesti tiek vaiku, kiek vaikui metu. Zinau, galu gale buna visada daugiau. Bet per daug vaiku dazhnai irgi nebuna gerai. Kad ir kaip noretusi man pasikviesti geriausios drauges ir kitos saunios mamos vaikus, stengiuosi susilaikyti nuo savo komentaru ir leidziu issirinkti svecius patiems. Sudarom sarasa ir kuri vakara padarom kvietimus. Nes juk visi uzimti ir kad tikrai visi sveciai susirinktu pranesu vaiku teveliams bent jau pries savaite arba pries 10 dienu apie svente. Kvietimus darom su vaikais. Kuo paprasciau ir nesudetingiau. Buvau nustebusi kai mano dukra savo 6-ajam gimtadieniui beveik viska padare pati! Sunui 8-ojo gimtadienio proga padejau padaryti kvietimus, bet visa informacija apie svente jis irgi irase pats. Ir nereikejo jokiu derybu kaip ruosiant namu darbus! Kai vaikai dega noru kazhka sukurti, kai jau gyvena dziaugsmu tuomet labai lengva juos itraukti i pasiruosima.

    Privalomas sventes atributas tortas. Gera ji daryti paciai, bet jeigu nera laiko ar situacija susiklosto kiek kitaip perleidziu si darba kam nors kitam. Juk svarbiau gera nuotaika nei suplukusi mama, kuri nebespeja nieko. Butinai zvakutes! Deja keksiukai pas mus zu torta nesiskaito. Karta padariusiu nuostabius rozinius keksiukus su visokiais papuosimais sulaukiau dukros klausimo: o kur tortas?

    Jau supratau, kad geriausia pasiklausti vaiku, ko jie nori, kas jiems suteiktu dziaugsma. Ir nesvarbu, kad man norejosi padaryti geriau, daugiau , graziau.
    Daugiau saldumynu neruosiu. Uzkandziams vaisiai. Jeigu svente po pietu, ja pradedam tortu. Tada veikla visa ir zaidimai. Uzkandziai ir gerimai ant stalo. Vaikai isalksta i sventes pabaiga. Tradicija tapo ant lauzo kepti desreles. Vaikai gauna po iesma ir susikaupe patys kepa sau kiekvienas. Neispasakytas geris tas buvimas prie lauzo. Siek tiek emocijos aprimsta, vaikai net issizioje stebi ugni. Net jei lauke salta ir svente buna namuose vistiek iseinam i lauka kepti desreliu. Idealu jei gimtadienis lauke, bet jei ne butinai bent trumpam isbegti ir ikvepti gryno oro.

    Populiariausi uzsiemimai nusiraminimui: paruosiu keleta indeliu su pabarstukais ir keleta su sokoladiniu glaistu. Puosti galima viska, net paprastus ryziu paplotelius. Vaikams si veikla labai smagi. Viska, ka jie padaro, gali parsinesti namo. Nereikia jokiu dovaneliu tada kiekvienam.

    Palieku daug erdves ir laisves per sventes vaikams. Bet keli dalykai butini. Dovanas ispakuojam kartu su visais ir cia pakontroliuoju situacija, nes man gaila buna, kai vaikai greit greit praplesia dovanas, griebia tuo kita… Dovana net neapziurima kaip reikiant. Mes susedam ratu ir sveciai po viena iteikia dovanele, paspaudzia ranka ir kartu dovana ispakuojama, apziurima. Visiems buna smalsu ir idomu.

    As stengiuosi iterpti tokiu ramybes saleliu i svente. Jos vaikams ir mums labai i nauda!
    Zaidimai bendri vyresniu nelabai domina. Labiau mazesni vaikai tuo susidomi. Bet gerai tureti kokiu ideju jei pritruksta veiklos.

    Labai svarbu neapsiimti visko vienai!!! Pagalbininkai butini! Bent vienas rimtas.

    Svarbi sventes dalis – isejus sveciams ir nutilus juokui skirti laiko gimtadieninkui. Net jei jis ir pervarges. Kartais taip sunku buna uzmigti po tiek ispudziu. Ta diena padarau isimti ir paguliu vaiko lovoj, kol jis uzmiega. Paglostau, apkabinu. Kartais dar ka nors tyliai apsnekam. Sito ritualo neiskeiciu jokiu budu i namu tvarkyma, kad ir kaip namai atrodytu.

    Svarbiausiai viska daryti su meile ir su vaikais! Ir visada pavyks!
    Sekmes !

    Ieva

    • Giedrė parašė:

      O Jūs rimtai su vaiku pagulite, jį paglostote, apkabinate ir pašnekate tik per jo gimtadienį?

      • Ieva parašė:

        Aisku, kad ne:) Turejau omeny tik uzmigima kartu su vaiku jo lovoje. Paprastai po visu vakariniu ritualu, pasaku, pokalbiu ir paglostymu uzgesinam sviesas ir paliekam vaikus savo lovose. Vaikai pasiplepa tarpusavyje ir uzmiega patys. Dazniausiai. Zinoma, kad visko buna. Bet paprastai neguliu vaiko lovoje tol, kol jis uzmiega.

        • Giedrė parašė:

          aaa, nu supratau:) Nepykit, nes nuskambėjo labai keistai:) Ne mano reikalas, bet vis tiek pasidarė smalsu, ar tikrai taip gali būti:)

  7. Lina parašė:

    Konkurso „gaminu su vaiku“ nugaletoju taip ir nesulaukeme 🙁 gaila ne nelaimeto prizo, bet tiesiog demesio/pagarbos dalyviams. Sekeme konkursa, turejome favoritus, bet finalo tikrai truko.

  8. Teresė parašė:

    O gal galite įkelti nuorodą, kur paskelbti laimėtojai kalėdinio pasiruošimo konkurso? 🙂
    https://www.beatosvirtuve.lt/blog/patinka/ko-is-tikruju-reikia-kaledos/

    • Ieva parašė:

      As irgi sita konkursa sekiau ir neradau nugaletoju. Bet Beata tiek daug nauju irasu ideda, kad gal ir praleidau.

  9. Mama Ieva parašė:

    Rytoj bus 1 metai ir 3 mėnesiai kaip esu naujai „iškepta“ mamytė, tad natūralu, kad į vaikų gimtadienių ir švenčių rengimo sūkurį nėriau staigiai ir tikrai stačia galva 🙂 Tiesa, turėjau patirties rengdama įmonės šventes, kur taip pat būdavo atskiros skiltys mažiesiems, o saldumynų gaminimas dar nuo mokyklos laikų buvo mano didžiausia silpnybė 🙂 Taigi jau surengiau mažosios Krikštynas, pirmojo gimtadienio šventę (galvoje jau kirba mintys ir apie antrąjį gimtadienį…:)), bei krikštasūnio labai meiliai paprašyta (po mažosios šventės) ir krikštasūnio visai neseniai vykusį 9 metų gimtadienį.
    Visos šventės vyko pas senelius namuose, kur tilpo ir suaugę ir maži.. Bet apie viską iš pradžių..
    Krikštynos lyginant su gimtadieniu buvo minimalesnės kūrybine prasme, nes joms ruoštis turėjau mažiausiai laiko (mažylei dar nebuvo nė trijų mėnesių), tačiau pasitelkus į pagalbą krikšto mamą, kuri paruošė šventines dekoracijas (drugelių girliandą), pati galėjau skirti daugiau laiko šventės akimirkų įamžinimo klausimams. Paruošiau svečių pažadus mažajai (kiekvienam svečiui atskirai), po jais kiekvienas pasirašė. Po vieną palikau dukrytei, kad paaugusi galėtų kontroliuoti pažadų įgyvendinimą 🙂 Taip pat pasirūpinau dovanomis seneliams ir krikšto tėveliams. Dėdė ir tetulyte paruošė labai gražias vandens lelijas-servetėles, kurios labai papuošė šventę..
    Pirmasis gimtadienis buvo pavadintas Katinėlių puota. Pakvietimus ruošiau pati ir įteikiau juos dar gerokai prieš šventę – likus mėnesiui iki gimtadienio, kad sumažinčiau galimai nedalyvaujančiųjų skaičių – t.y. apribojau kiekvieno tos dienos planus 🙂 Buvo kviečiami katinėliai – taigi kostiumus ruošėmės visi (suaugusieji, tiesa, apsiribojo katinėlių ausytėmis). Kambarį puošėme katiniškais ir ne tik balionais, pom-pom burbulais – šįkart puošti pagelbėjo teta 🙂 Pagaminau ir girliandą su informacija apie vykstančią puotą! Vienkartinius stalo indus užsakinėjau specializuotoje internetinėje parduotuvėje „Party Inbox“, tačiau pati papildomai dekoravau puodelius ir kepuraites mažiesiems mažylei tuo metu geriausias emocijas kėlusiais dviejų katinėlių lipdukais (taip pat pačios pasigamintais iš anksto), šiaudelius ir smeigtukus taip pat gaminau pati. Nors svečiai buvo įspėti pasipuošti katiniškai, bet jiems dar papildomai buvo pagaminti skiriamieji šventės ženklai – lipdukai su katinėlių puotos katinėlių atvaizdais. Daugiausia mano laiko atėmė didžiojo prisiminimo dukrytei ruošimas – fotoalbumas, kuriame užfiksuotas beveik visas dukrytes metukų gyvenimas (sakau beveik visas, nes buvo keletas dienų, kada jos nenufotografavau:)), taigi ruošiau fotonuotraukas, dėliojau koliažus, rašiau šalia nuotraukų svarbiausius tos dienos mažosios pasiekimus (pirmoji šypsena, pirmasis dantukas ir t.t.) ir visa tai sutilpo į vieną didelį didelį albumą, pavadintą „365 Viltutės dienos“. Kitas mano „didysis“ laikas kaip jau minėjau buvo skirtas dekoracijų ruošimui, ir dar – smagiesiems žaidimams! Jų buvo keturi – vienas jų pagal nurodymus lenktyniaujant atrinkti ir ant skalbinių virvės sukabinti nurodomus dukrytes drabužėlius (tarkim surandame baltas kojinytes) – o tarp reikiamų atrinkti patikėkite buvo visa šūsnis drabužių „ne į temą“. Kitas žaidimas – į pintinę mėtyti skalbinių segtukus – kas sumes daugiau (buvo duodama kiekvienam po 10 vnt.), taip pat žaidimas su balionais – labai paprastas, tiesiog susprogdinę balioną (dekoruotą šypsenėle – kiekvieną – skirtinga) vaikai viduje rado po prizą 🙂 Vakaro vinis (dar pačioje pradžioje) buvo gimtadienio viktorina, kurią sudarė 20 klausimų apie Viltutę – o jie – patys įvairiausi, nuo „koks dabar Viltutės svoris, ūgis?“, „kiek dantukų turi mažoji?“ iki „kiek daugiausiai košės yra suvalgiusi Viltutė?“. Buvo smagu! Juolab, kad prizai atitiko atsakymus – tarkim atsakymui į klausimą apie ūgį buvo paruoštas prizas – liniuotė o atsakymui apie dantis guminukas „žandikaulis“ iš „Saldūs Majai“.. Tortą, kaip ir Krikštynoms užsakinėjome, tačiau kitais saldumynais rūpinausi pati.. Pagal tradicinį „Biskvitinių grybukų“ receptą kepiau popsiukus, puošiau juos kaip katinėlius, priekyje dėliojau popsiukus su šokoladinėmis raidėmis „Viltutei 1!”, pagal internete aptiktą „Kankorėžiukių“ receptą formavau mažyčius rutuliukus, talpius mažųjų rankytėms. Taip pat ruošiau ir karamelinius rutuliukus – triufeliukus, kokosinius sausainiukus (naudojau ir spalvotas kokoso drožles!). Stalą puošė ir keksiukai – katinėlių galvytės (puošybos idėją aptikau „Mamos žurnale“). Šalia torto įkurdinau naminiu „Rududu“ perteptą vaflinį torčiuką – katinėlio galvą (tokios formos vaflių lakštų aptikau „Assorti“ internetinėje parduotuvėje). Į kokteilines subėriau spalvotus žirniukus-šokoladinius saldainiukus ir į kiekvieną kokteilinę įsmeigiau po šiaudelį… O kadangi šventė sutapo su Velykų švente, paruošiau ir želė kiaušinius su vaisiais viduje ir be jų. Užkandžiams specialiai mažiesiems buvo skirti vynuogių vėrinukai su braške viršuje ir pik-nik sūrio-kivio-vynuogės vėrinukai bei mažyčiai sumuštinukai su formine duonele, lydytu sūriu ir iš kumpelio sausainių formų pagalba išpjaustytomis įvairiomis figūrėlėmis. Suaugusiuosius džiugino močiutės paruoštos vaišes… Išeinantys mažieji buvo palydėti specialiai jiems sukurtomis dovanėlėmis (saldžiomis su Viltutės nuotrauka viduje) su padėka už dalyvavimą. Manau tai svarbi mažųjų pagerbimo dalis, nes be jų taip pat nebūtų gimtadienio, o dorojant turinį tikiu jie prisiminė ir šventines akimirkas.. Suaugusieji gavo dovanėles – nuotraukas, močiutės – nuotraukas su kiekvieno mėnesio mažylės foto-koliažu, krikšto tėveliai gavo dar ir atskiras dovanėles.
    9-tasis krikštasūnio gimtadienis vyko Japonijos tema. Kaip ir Katinėlių puotai, šiam gimtadieniui taip pat ruošiau kvietimus su In-Jan simboliu ir Japonijos vėliava viduje. Tiesa, kvietimus čia dalijome likus dviems savaitėms iki šventės. Indais taip pat „rūpinomės“ pasitelkę „Party Inbox“ pagalbą. Šiaudelius ir smeigtukus gaminau pati – tai buvo In-Jan simbolio, Japonijos vėliavos, Japonijos žemėlapio ir Japoniškų hieroglifų deriniai. Dominavo raudona, balta ir juoda spalvos.. Kostiumai buvo įspūdingi – tetos – geišos, tėtis kamikadzė :), mažieji – ninzės (jubiliatas – pati didžiausia nindzė :)). Puošyba rūpinosi jubiliato mamytė – puošė kambarį juodais-baltais-raudonais balionais ir „vėduokliniais“ kamuoliais. Saldų stalą papildomai papuošėme geišų vėduoklėmis. Pasitarusi su jubiliatu, paruošiau nedideles dovanėles tėveliams, ir rinkinukus – dovanėles mažiesiems svečiams Japonijos tema (smeigtukai – Japonijos vėliavėlės, „Geiša“ saldainiai ir šokoladas, jubiliato mėgstamiausi saldainiai „Merci“ ir „Mamos žurnale“ atrastas naminio modalino receptas, pagal kurį paruošti medaliai su „In-Jan“ simboliu (juos davėme ir suaugusiems svečiams). Didįjį tortą gimtadieniui šįkart ryžausi gaminti pati (patį tikriausią su pastilažu ir dekoracijomis). Dekoravau „In-Jan“ simboliu – viršų ir Japonijos vėliavomis – šonus. Vidus buvo puraus šokoladinio torčiuko, atrasto „Moters“ el. žurnalo receptų skiltyje improvizacija, virtusi ne šokoladiniu biskvitu, pertepimas – maskarponinio kremo, viduje daug daug naminių guminukų „a lia meškiukų“, viršus prieš pastiliažą padengtas rafaelo torto kremu (tik be kokosų).. Taip pat neapsėjome be popsiukų – taip pat su užrašu priekyje, popsiukų – „In-Jan“ simbolių ir Japonijos vėliavų, ruoštų iš likusios pastilažo masės. Dar ruošiau naminę vyšnių žėlė ir močiutes abstulbinusius „naminius ledus per 5 minutes“ 🙂 Išmėginau ir kepto tinginio receptą, su bananais, apelsinu, cinamonu ir maskarpone, jį dekoravau vėliavėlėmis-smeigtukais. O torto papėdėje įkurdinau pačios pagaminto „Rududu“ pertepimu pagardintus vaflius – Japonijos vėliavas bei „In-Jan“ simbolius. Žaidimų jubiliatas pasiprašė penkių – trys jų buvo skirti ir suaugusiesiems, du, pamačius mažųjų azartą, buvo perkvalifikuoti į mažųjų su dvigubu turu 🙂 Apie pastaruosius – vienas jų – išrūšiuoti laukinių ir plikytų ryžių mišinį – į baltą vienkartinę lėkštę dedant plikytus ryžius, į juodą – laukinius; antroji – su suši lazdelėmis kuo greičiau suvalgyti penkis kukurūzus 🙂 Suaugusieji žaidė užstalės žaidimą, kur reikėjo paeiliui kartoti „In-Jan-Japonija“, kol teliko vienas laimėtojas; kitas žaidimas – pasakyti už ką kiekvienas myli ir gerbia jubiliatą – originaliausią atsakymą apdovanojo pats jubiliatas. Taip pat buvo viktorina su 20 klausimų apie jubiliatą – apie jo pomėgius, mėgstamiausiais pamokas, mėgstamiausius saldumynus, gėrimus ir t.t. Ir žinoma su prizais atitinkančiais atsakymus – šįkart atsakymui apie ūgį parduotuvėje „Saldūs Majai“ pavyko atrasti tikrą guminuką-liniuotę! Žaidimas – prisiminimas buvo apie jubiliato svajones: kelias dienas prieš gimtadienį paprašiau jo išvardinti svajones (tiek, kiek buvo numatyta svečių), ant puošnių pasiruoštų In-Jan lapelių surašiau po vieną svajonę, o išsitraukę ją svečiai turėjo pasakyti kaip prisidės prie šios svajonės įgyvendinimo. Viską surašiau ant iš anksto pasiruošto lapo ir atidaviau jubiliato mamai saugiam patalpinimui – manau jam bus įdomu kažkada paskaityti savo 9-mečio svajones.. 🙂 O jos tikrai įspūdingos – „noriu turėti atominį ginklą“, „noriu būti nemirtingu“, „noriu nesenti“..
    Taigi mano ruošti gimtadieniai jau įgavo tendenciją turėti kažką išliekančio.. Po prisiminimą, kurį bus miela parodyti mažąjam po n metų (o gal tarkim per 18-tą gimtadienį).. Žadu laikytis šios tendencijos, nes manau svarbu tiek ir užfiksuotos tos dienos akimirkos, tiek ir tų dienų mintys.. Aš už įdomius, kūrybingus, tikrus vaikų gimtadienius – tokius, kurie pildo jų svajones, kuriuos jie prisimena vėl ir vėl, kurie džiugina ne tik mažuosius, bet ir jų svečius, kurie stebina, jaudina, palieka gražų prisiminimą, norą tobulėti sulig kiekvienu naujų gimtadieniu!
    O mes, mamos, tiesiog.. būkim kūrybingos.. 🙂 Bemiegių naktų mūsų lagamine juk vis tiek bus.. 🙂

    • Giedre parašė:

      wuow…….Ieva,tau Party Inbox turi mazu maziausiai nuolaidu kortele padovanot uz reklama….o kokia tu darbsti mes visi zinom o dabar suzinos ir kiti.

  10. r.babausyte parašė:

    Atsiprašau.Bet kas tie pom-pom?

  11. Kristina parašė:

    Per dukros gimtadienius rengiu klasikinių pasakų vaidinimus. Įtraukiame ir vaikus, ir suaugusius. Paruošiu iš anksto truputėlį scenografijos ir savos gamybos kostiumų ar kaukių. Iš anksto niekas nežino, koks bus vaidinimas, kam kokia rolė teks. Tik dukra visada vaidina pagrindinę rolę. Būna daug improvizacijų ir juoko :).

  12. Beata Nicholson parašė:

    Mielosios, kiek nuostabių patarimų ir atsiliepimų, tikrai vaikų gimtadieniai yra iššūkis, bet kai perskaitai ką jūs kaip kurios darote ir jūsų ryžtą ir užsidegimą ir fantasiškas idėjas, iš karto viskas įmanoma atrodo…AČIŪ

  13. Justina parašė:

    Aš savo dvyliktąjį gimtadienį organizavau pati, nes esu gimusi 2002 m. 02 mėn. 22 d. o dar ir dvyliktasis gimtadienis, tai ir todėl nusišypsojo tokia laime. Kadangi svečių nebuvo daug, tik dvi draugės, tai ir gimtadienis buvo paprastas, bet tuo pačiu nepaprastas, nes balta ir persikinė spalva papuoštas kambarys ir stalas atrodė įspūdingai. Maistą ruošiau beveik pati, tik mama truputį padėjo. Dariau saldainius ant pagaliukų, vištieną su česnakiniu padažu, baltą mišrainę tešlos krepšeliuose, sūrio lazdeles, keptą duoną ir žinoma šokoladinį tortą…,Mmm…. ir daugybę saldumynų. buvo suorganizuota fotosesija ant piliakalnio prie pat mano namų, ir šiaip buvo daug pramogų.
    Man gimtadienis prasidėjo ne tada kai susirinko draugės, o tada kai pradėjau ruoštis gimtadieniui, nes kiekviena gimtadienio detalė buvo pagal mano norus. Labai džiaugiuosi, kad pirmą kartą galėjau jį pati organizuoti.
    Visi mano gimtadieniai buvo kažkuo įsimintini, nes vis augi, tobulėji, atrandi vis kažką naują. Manau, kiekvieno vaiko širdyje, gimtadienis kiekvienais metais yra nuostabus, nes ta diena yra vienintelė metuose.

  14. Inga parašė:

    Iki šiol šventėme vieną sūnaus gimtadienį, o kitais metais švęsime jau ir dukrytės! Mano šūkis ruošiantis gimtadientiui yra KARTU! Ne dėl to, kad man būtų lengviau ar greičiau, bet kad vaikas turėtų galimybę pamatyti ir pats prisidėti prie viso proceso. Šiais metais kartu iš Mažylio žurnalo rinkome žaidimus, išsirinkę atrakcijas, kartu piešėme, karpėme, diskutavome. Kartu vartėme ir receptų knygas, kalbėjome apie tortus, prisiminėm katinėlį Findusą iš Petsono pasakų knygų. Żinoma, tai pareikalavo nemažai kantrybės 😉 Bet dabar viską prisiminti yra labai smagu!
    Na, o gimtadienį šventėme pas senelius, kurie šiais metais taip pat parengė staigmeną – užkasė savo kieme piratų lobį. Kadangi senelių namas didelis, tai čia sugužėjo visos tetos ir dėdės. O jie ne ką prastesni svečiai už vaikus: lakstė, mėtė, šokinėjo ir šoko KARTU! 🙂

  15. gimimo diena parašė:

    Vau kiek smagių, įdomių dalykų sužinojau. Super 🙂 Ačiū visiems:))

  16. maistas gimtadieniui parašė:

    Mes kažkaip visada su maistu „kariaujam“. Atrodo prisigaudai visokių idėjų, kad jau kibsi daryt.. o kai ateina gimtadienis nežinai kur dėtis. Dažniausiai pusę maisto pati darau, pusę užsakau iš kažkur, sumuštinių lėkščių ir t.t.

  17. Indre parašė:

    Sveiki! Imanoma rezervuoti i jusu vietele svesti gimtadieni Liepos 21d? Kiek kainuoja nuoma ir vaises? Kiek zmoniu galioja?Koks meniu?
    Aciu Jums!

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.