8241
Beatos virtuvė

Paskutinis džiaugsmas vasarėlės

(6)

Mielieji, o štai ir mūsų korespondentės iš USA Rositos  straipsnelis apie vasaros pabaigos džiaugsmus:

Jau vasara visai nusirito į pabaigą, persirito į rudenį ir beliko gal kelios šiltos dienos. Man vasaros pabaiga visada asocijuodavosi su trim dalykais: mano gimtadieniu, Beatos gimtadieniu, iš kurio visada grįždavau su gėlėm (jas kitą dieną nešdavau mokytojoms), ir, žinoma, su rugsėjo pirmąja. Po to baigėsi mokslai, baigėsi ir rugsėjo pirmosios…

Nežinau, gal čia kaltas psichologinis nusiteikimas, bet man atrodo, kad Lietuvoj ruduo būtent ir ateina su rugsėjo pirmąja – rytai pradeda šalti, medžiai pradeda geltonuoti. Žodžiu, baigiasi visos linksmybes.

Amerikoje vasaros pabaiga pažymima pirmąjį rugsėjo pirmadienį, kuomet švenčiama Darbo diena (angl. Labor Day arba LaboUr Day tiems, kuriems anglų-anglų kalba priimtinesnė). Visi, aišku, baisiai laukia tos dienos, nes laisvas pirmadienis reiškia ilgą savaitgalį. O tokių šventimų ir savaitgalių čia, kaip žinia (ir tai – ne mitas), labai mažai pasitaiko – Memorial Day (kaip čia lietuviškai? Atminimo diena, skirta karo veteranams atminti), Nepriklausomybes Diena, Kalėdos ir viskas.Jei manęs klausiat, tai aš galvoju, kad šita diena išpuola labai tinkamu laiku. Toks tikras, beveik priverstinis vasaros pažymėjimas. Su tuo ji visiems ir asocijuojasi. Tai ką gi veikia amerikiečiai per Darbo dieną be to, kad, žinoma… nedirba?

Labor Day yra paskutinis vasaros pasiturškenimas. Tiesiogine ta žodžio prasme. Todėl visi tradiciškai važiuoja prie ežerų, upių ir kitokių vandens telkinių, nes kitą dieną maudymosi sezonas oficialiai baigiasi – uždaromi visi lauko baseinai, užtveriami keliai link jūrų. Cha – juokauju! Ir visai nesvarbu, kad, pvz., Vašingtone temperatūra daugiau nei 30 dar gali laikytis visą rugsėjį.

Ir visi būtinai grilina. Ant elektrinių grilių kepa mėsas ir dešras, kurios nei iš tolo neprimena šašlykų ir net neturi dūmo kvapo. Nenustebčiau, jei koks vienas kitas dar tą grilį po to ir pabučiuoja, nes amerikiečiui grilis vasarą, tai panašiai kaip lietuviui cepelinas per balių – be jo neįsivaizduojama. Galėčiau visą apybraižą parašyti apie tai, kaip ir ką jie grilina – mėsą, dešras, avokadus, abrikosus, picas, kukurūzus, grybus, krevetes.

Dar visi žino neoficialią taisyklę – po Darbo dienos nebegalima dėvėtibaltų drabužių. Kas dėvi, aišku, yra laikomi revoliucionieriais.

Visi miestai ir miesteliai dar būtinai rengia Darbo dienos paradą, nes paradas yra kiekvienos amerikietiškos šventės tradicija, pareiga ir prabanga.

Bet labiausiai visi laukiadviejų dalykų: NFL sezono atidarymo (kad ir vėl turėtų apie ką kalbėti, nes, prisiekiu, amerikietiško futbolo aptarinėjimas yra pati populiariausia tema – bent jau darbinėje atmosferoje, tai tikrai)ir išpardavimų. Parodykit man amerikietį, kuris nemėgsta amerikietiško futbolo ir išpardavimų… Vadinasi, parodykit man tą, kuris nemėgsta Labor Day!

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (6)
Komentarai
  1. varna parašė:

    Visai nieko nesupratau 🙂

  2. Sima parašė:

    As irgi nelabai 🙂 Net keliskart pasitikrinau, ar tikrai Beatos bloga skaitau :DD

  3. aleja parašė:

    O kodel nebegalima deveti baltu drabuziu? Ir baltos palaidinukes ir maikuciu? Ar tik sviesiu vasarisku rubu?
    „grilį po to ir pabučiuoja, nes amerikiečiui grilis vasarą, tai panašiai kaip lietuviui cepelinas per balių – be jo neįsivaizduojama“
    Labai netikslus apibudinimas,geriau tiktu baltoji misraine per baliu arba apsktritai lietuviui cepelinai.

  4. Patiko parašė:

    Man labai patiko. Isviso, visi Rositos straipsneliai superiniai. Galetu ir dazniau pasireiksti 😉

  5. Ziu parašė:

    Rositos ir jos irasu ohoho kaip pasiilgau! Prasom daugiau!! Linkejimai dideliausi 🙂

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.