8241
Beatos virtuvė

Mano sesuo Odeta apie kalėdines dovanas ir visada šiuo metu opų pinigų klausimą

(3)

Gaminti dovanas patiems yra ne tik nuoširdu, bet ir paranku finansiškai, pritaria ir mano sesuo Odeta. Naudodamasi šeimyniniais ryšiais Odetos paklausinėjau, ką žino jos vadovaujamas Asmeninių finansų institutas apie tai, kokiomis nuotaikomis kalėdinių dovanų klausimu gyvena lietuviai, ką labiausiai norėtų gauti dovanų ar kiek pinigų ketina išleisti.

Odeta, ką lietuviai labiausiai norėtų gauti dovanų?

–          Paradoksalu tai, kad noras dovanoti ir noras gauti skiriasi. Pavyzdžiui, trys labiausiai pageidautinos dovanos yra pinigų čekis, grynieji arba knyga, tuo tarpu populiariausi dalykai, kuriuos žmonės ketina dovanoti patys yra dovanų čekis (vienintelis sutapimas), valgomos dovanos ir gėrimai bei juvelyriniai dirbiniai ir aksesuarai. Tokį norų ir ketinimų neatitikimą pastebėjome praėjusiais metais, tačiau bendros nuotaikos ir tendencijos nesikeičia keletą metų iš eilės, todėl tikėtina, kad šiemet pageidavimai ir planai išlieka panašūs.

O kiek pinigų išleidžia tautiečiai dovanoms ar švenčių stalui?

–          Dvylikos patiekalų Kūčių ir gausus šventinis stalas – viena svarbiausių šventinių tradicijų lietuvių šeimose. Be to, lietuvių svetingumas išreiškiamas vaišingumu. Tad nieko keista, esame linkę kiek daugiau išleisti maistui nei dovanoms. Tais pačiais praėjusių metų duomenimis, daugelyje šeimų šventinis stalas vidutiniškai kainavo apie 150 litų, o dovanoms dažniausiai buvo numatytas 100 litų biudžetas.

Ar galima kalėdines išlaidas kaip nors suskirstyti geografiškai? Ar skiriasi, pavyzdžiui, miestiečių ir kaimo gyventojų planai?

–          Paradoksalu, tačiau kaimo vietovėse, kur svarbų vaidmenį vaidina ir natūrinis ūkis, ir yra mažesni atlyginimai, pasiskirstymas pagal išlaidas vaišėms nusidriekia į didesniąją pusę nei didmiesčiuose, nes kaimo vietovėse gyvenantieji per šventes sulaukia daugiau svečių iš miesto, dengia stalus atvykstantiems giminaičiams. Šv. Kalėdas ir Kūčias švenčiančių ne namuose miestiečių yra dvigubai daugiau nei kaimo gyventojų.

Tai ką daryti, kad per šventes neįklimptume į skolas ir visi būtų laimingi, ir patenkinti?

–          Planuoti, planuoti ir dar kartą planuoti. Pradėti reikėtų nuo žmonių sąrašo, kuriuos planuojate sveikinti. Susidarius tokį sąrašą matysite, kiek pinigų galite skirti dovanoms ir kiek konkrečiai vienam žmogui. Galbūt nuspręsite dalį dovanų gaminti patys ar surasite pigesnių alternatyvų.

Labai svarbi šventinio biudžeto dalis yra vaišės. Po gausaus, lūžtančio šventinio stalo nemažai maisto likučių keliauja į šiukšlių kibirą. Šventinio valgiaraščio suplanavimas ir netgi kai kurių jo dalių delegavimas svečiams padės ne tik atsakingai išlaidauti, bet ir vartoti.

Miela sese Odeta, ar jau visiems nupirkai dovanas?

–          Iš pradžių buvau sumaniusi paskleisti tokią idėją, kad gal dovanokime dovanas tik vaikams, bet nei gerbiama sesė, nei kiti šeimos nariai šios mano minties visiškai nepalaikė, todėl sutarėm, kad dovanosime valgomas dovanas. Greičiausiai, idėjų semsiuosi iš sesers lobynų, nes panašu, kad jau būtų galima surinkti neblogą šūsnį receptų ir idėjų kalėdinėms dovanoms per beveik 6 blogo gyvavimo metus ir 4 storas knygas…

Ką dovanosi savo sesei?

–          Kadangi ji apdairi moteris ir dovaną užsisakė viešai, tai matyt, kad teks tą pageidavimą įgyvendinti, bet dar svarstau, kad kaip nuolat besistengiančiai sportininkei,  pridėsiu ir efektingą treniruotę su savimi.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (3)
Komentarai
  1. […] Na o tam, kad gaminti dovanas patiems yra ne tik nuoširdu, bet ir paranku finansiškai, pritaria ir mano sesuo Odeta. Naudodamasi šeimyniniais ryšiais Odetos paklausinėjau, ką žino jos vadovaujamas Asmeninių finansų institutas apie tai, kokiomis nuotaikomis kalėdinių dovanų klausimu gyvena lietuviai, ką labiausiai norėtų gauti dovanų ar kiek pinigų ketina išleisti. Paskaitykite. […]

  2. Natali parašė:

    O mano gausus ratas šeimos narių ir artimų draugų darome taip (ta tradicija tęsiasi jau 11 metų) kaip kažkada mokykloje: surašome gražiuose Kalėdiniuose (vienuoduose) atvirukuose vardus ir kiekvienas iš pintinėlės pasiimame po atviruką na ir tam asmeniui po Kalėdų eglute (po ta kur renkamės visi švęsti Kalėdas) padedame supakuotą dovanėlę (dovanai nustatoma tam tikra suma plius minus irgi tam tikra suma). Jeigu kas nors negali arba pasikeičia planai ir nedalyvauja šventiniuose pietuose tai savo dovanėlę pasiima vėliau (eglutė juk ne vienai dienai stovi papuošta ir džiugina visus).

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.