8241
Beatos virtuvė

Knygų mugė baigėsi – atradimai ir laimikiai

(1)

Neįmanoma aprašyti, kas per reiškinys yra knygų mugė – ją reikia išgyventi. Pirmą kartą savo dalyvavimo knygų mugėje  istorijoje pritryniau nuospaudą, nežinau, kodėl. Nemanau, kad pasirašinėjau daugiau, tiesiog, gal rašiklis ne toks, gal šaltis, o gal mano oda tokia pasidarė. Bet knygų mugės euforiją vis dar jaučiu… Visi ten einame įspūdžių ir, žinoma, naujų knygų. Kas nevertina, neturi ir neskaito knygų, tas gyvena ne tokį pilną gyvenimą, kokį galėtų gyventi.

Trumpai: ačiū visiems, kurie atėjote parašo knygai ar susipažinimui, šypsenai ir nuotraukai. Kiekvieną kartą knygų mugė mane iškelia ant debesų, nes niekur kitur nejaučiu tiek meilės. Knygų mugės metu jaučiuosi nenugalima ir labai reikalinga. Manau, taip jaučiasi daugelis – kiekvienas iš mūsų norime būti reikalingi, visi norime daryti tai, kas yra vertinama. Nesvarbu, kas esi, visada padėkokime kitiems už jų indėlį. Aš dėkoju visiems, kurie atėjo ir, kurie įsigijo mano naują knygą.

Dar labiausiai dėkoju Laurai – mano leidybos vadovei ir mūsų knygų mugės dalyvavimo direktorei, nes ji viską sustygavo. Dėkoju mano kolektyvo supermoterims: Ingutei, Ievutei ir Ugnei,  kurios šypsojosi ir patarinėjo, kokia knyga jums labiausiai tiks. Ir savo dukrai Izabelei, kuri labai veržėsi į knygų mugę prekiauti ir stovėti stende. Dabar apie tai, kuo nešina grįžau:


Grožinė / Skaitymui

Buvau pakviesta moderuoti Renatos Šerelytės knygos „Raganos širdis: paslaptingoji Barboros Radvilaitės ir jos patikėtinės Magdalenos istorija” pristatymo. Jei ne šis pakvietimas, turbūt, nebūčiau prisikasusi iki šios knygos. Kai paėmiau ją skaityti, mane rimtai įtraukė. Renata talentinga rašytoja, kalba vaizdinga ir skaitydamas jauti malonumą.  Tik pradėjau, bet labai geras įspūdis, būtinai pabaigsiu.

Kaip atrasti knygas? Kartais tiesiog jas pamatai, taip buvo su Mindaugo Jono Urbono  „Šimtmečių melancholija”. Knygos dar neskaičiau, bet nusipirkau, nes pamačiau sėdintį rašytoją Lietuvos Rašytojų Sąjungos leidykloje. Pamaniau, juk neleidžia Rašytojų Sajunga beleko, galvoju, paimsiu. Pasikalbėjom  su Mindaugu, jis iš Klaipėdos, dirba lietuvių kalbos mokytoju. Atraskite naujienas ir jūs. Jei radote ką nors gero, pasidalinkite su manimi.

Iš knygų mugės be Čekuolio knygos neik. Aš išėjau su naujausia jo knyga „Teisuolių vakarienė: keturios naujos apysakos apie realius įvykius ir “Legionierius”“. „Ne angelas” skaitysiu, kai turėsiu truputį laiko, bet knyga – apie meilę ir gyvenimą, jau bestseleris užsienyje.

Kulinarinės knygos

Natūralus rauginimas“ – sakyčiau, turbūt gražiausia ir labiausiai on trend knyga, malonumas vartyti, kokybė liejasi laisvai ir elegantiškai, rauginti – reiškia gyventi! Pirkit rimtiems kulinarams, sveikuoliams, estetams, knyga rimta ir vertinga.
Prie stalo su rašytoju“ – knyga, kurią paėmus į rankas išskrendi į kitą – svajonių ir knygų pasaulį, tiek čia sudėta darbo, pasiruošimo ir svajos. Pirkit knygų graužikams, viso gyvenimo romantikams ir rimtiems kepėjams, ir tiems, kurie niekada negamina, paskaitys – pradės! Giedrės Barauskienės nuotraukų gylis ir paslaptingumas, skanumas ir įtraukimas vertas nedalomo dėmesio
Vilnius. Šeimos skonių knyga“ – visiškas atradimas ir hitas, pilna ūkiškų, paprastų, šeimyniškų receptų ir kupina nuostabių istorijų, čia kiekvienas, kurio šeima mėgsta valgyti, ras dalį savęs. Ewa – Lietuvos lenkaitė, pirmiausiai knygą išleido lenkiškai!!! Pirkit mamoms, močiutėms, vyrams ir tetoms, ir tiems, kuriems maistas yra bendravimas.
LT virtuvė“ – šauniosios Ilonos knyga apie Lietuvos skonius, dar nespėjau įsigilinti, bet palaikau ir esu įsitikinusi, kad niekada kulinarinių knygų nebus per daug! Ir mes su Ilona turim keletą vienodų prijuosčių. 😉
Agnės ir Alfo pristatyti nereikia, estetai ir magnatai galėtų dar jų duetas vadintis. Labai gera knygos idėja – ir šeimai, ir viengungiui. Kai parnešiau merginoms į stendą, jos iš karto puolė rinktis, ko norėtų – didelė ir graži! Receptai ir deriniai nenuobodūs, o nuotraukos varvina seilę.
Vytaro „Pasaulio Puodai„. Ką galiu pasakyti, Vytaras man laaaaaaabai patinka ir jo knygos taip pat, tikrai perverčiau ir noriu pagaminti pusę! Knyga tėčiams, vyrams, nutrūktgalviams ir tikriems virtuvės entuziastams.
Kotrynos Starkienės „Penktadienio desertai“ yra labai rimta knyga visiems saldžiamėgiams. Aš už tai, kad geri projektai internete virstų knygomis ir už skaitymą bei istorijas, kurios visada šalia kiekvieno trupinio. Čia yra ir ką paskaityti, norėsit kas antro dalyko. Taip, čia daug cukraus, bet daug ir meilės!

Kitas blokas knygų – tai liaudies kultūra, tautosaka, etnografija.

Aš nežinau, kas man darosi, bet tiesiog negalėjau praeiti pro šias knygas. Būčiau dar keletą nupirkusi, bet… Nebeužteko pinigų ir turėjau save suvaldyti.

Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto išleistos „Stebuklinės Pasakos” – lobis ir taškas, kaip ir „Vilką minim, Vilkas čia. Lietuvių situaciniai posakiai”. Manau, imsiuosi juos kažkada greitai cituoti.

A. Žarskaus ir A. Patacko „Virsmų knyga” buvo brangiausias pirkinys – 20 eurų, didžiulė suma. Pirkau iš Etnografinio knygyno, kuris veikia ir Rumšiškėse, ten yra tokių gerų knygų apie mūsų liaudies kultūrą.  Knygai „Spalva lietuvių liaudies baldų puošyboje. Skrynios, kuparai, spintos” rinkau paskutinius eurus, krapščiau ir ieškojau po pakampes. Nei aš baldininkė, nei interjero dizainerė, bet šiai knygai taip pat skyriau visus 20 eurų. Pas dvi drauges pastaruoju metu mačiau skrynias – labai noriu savosios, kas jas gamina?? Gal žinote? Lauksiu rekomendacijų.

Dar vienas blokas knygų – iš serijos gyvenimo būdas.

Va, šios dvi puikiai atspindi mano gyvenimo būdą – mėgstu keliauti, bet labai mėgstu ir būti namuose. Tai štai, prašom, didžiulės apimties knyga apie Barseloną ir labai jauki knyga apie tai, kaip susikurti gražius namus – „Gyvenk kaip patinka”. Labai dideli pagyrimai šiai knygai ir jos autorei Sigitai Petruninai. Knyga yra lengva savo tonu ir pilna patarimų bei įkvėpimo, kuris pravers kuriant jaukius namus, tokius, kuriuose gera būti.

Kita gyvenimo būdo dalis – VAIKAI. Jie juk irgi gyvenimo būdas, ar ne?

Austėjos Landsbergienės knygos yra apie tai, kaip lavinti ikimokyklinukus pagal metų laikus ir kitais būdais. Austėjos pristatyti nereikia, jos knygų norėjau ir laukiau.

Priklausau tai tėvų kategorijai, kuri nėra malūnsparnis ir nemanau, kad mano vaikas genijus arba, kad aš esu savo vaikų mokytoja ir linksmintoja. Bet pavarčiau knygą „Vienas vaikas – 7 intelektai”, radau tikrai daug informacijos, kaip lavinti vaikus, todėl skaitysiu.

Paskutinis blokas – vaikų knygos.

Čia tai nesibaigianti istorija, jų niekada nebūna per daug. Aš, sakyčiau, visai mažai įsigijau, nes vis tik nereikia persistengti. „Laimė yra Lapė” (E. Daciūtė, A. Kiudulaitė) gavau praktiškai po blatu, nes staigiai iššlavė. Labai džiaugiuosi šios knygos sėkme. Žinokite, jei knygai sekasi, tai ne dėl to, kad ji yra išreklamuota, o todėl, kad ji yra tikrai gera ir turi kažką tokio, kas įtraukia bei užburia vaikus ir tėvus. Patikrinta.

Dar tris užsienio hitus lietuviškai paėmiau: „Grufas”, „Raganėlė Vinė” ir „Spotas”. Turim tokių ir angliškai, bet čia Hariukui biblioteką vėl pradedu gaminti.  Daug knygų turėjom, bet daug ir atidavėm. Kaip liaudyje sakoma: trukt už vadžių – vėl iš pradžių.

Paskutines tris knygas gavau nemokamai, jas leidžia R. Karbauskio labdaros paramos fondas „Švieskime vaikus”. Gera veikla, tegul šviečia. Visas rekomendavo, sakė, geros. Skaitykime. Ką jus atradote knygų mugėje?? Visada galite pasidalinti.

Print Friendly, PDF & Email
Komentarai
  1. Asta parašė:

    Kaziuko mugėje mačiau šio skulptoriaus skrynias: https://www.facebook.com/sauliaus.darbai/ Gal ir Jūs matėte. Labai dailios, sakė gali pagaminti pagal užsakymą, galima išsirinkti medieną.

Palikite komentarą



Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.