Mielieji, tęsiam toliau „Kepk nedelsiant” seriją.

Tiesą sakant, kaskart kai peržiūriu filmuką su savim, tai galvoju, kas yra šita moteris? Ir kodėl ji taip susikūprinus??? Cha cha cha, iš tiesų, tai buvo labai smagu juos filmuoti, tikiuosi, jums smagu žiūrėti.

Kalbant apie duoną, tai čia nėra nieko sudėtinga. Esmė – mielinė tešla. Dar labai svarbu, kad ji nebūtų per sausa. O kad nebūtų per sausa, reikia nebijoti, kai pradžioje ji limpa prie rankų – kuo daugiau minkysite, tuo mažiau ji lips, nes vanduo vis gersis ir gersis, tešloje gaminsis gliutenas, panašus į gumą. Jis tęsis ir jam tamprėjant mielės prigamins anglies dvideginio, kuris ir iškels duoną. Va ir visas mokslas. Tikiuosi, paaiškinau suprantamai.

Čia tikrai pati paprasčiausia mielinė tešla, tik truputį pagerinta pienu, jis duoda minkštumo duonos trupiniui. O vėliau, kai tešla iškilusi, aš įminkau visas gėrybes.

Filmuke neminėjau, bet būtų neblogai, jei sėklas kelias valandas pamirkytumėte vandenyje, nes jos labai imlios drėgmei ir iš duonos pasiims nemažai. Tai kol duona kyla pirmą kartą, sėklas pamerkite.

Duonoje man dar labai patinka virti grūdai. Jie gali būti įvairūs: rugiai, (juos ir salotose, kaip žinote, esu panaudojus), galite naudoti speltos (kaip aš filmuke) ar kviečius, ar netgi perlines kruopas. Visas gėrybes aš įminkau pabaigoje. Tokiu būdu mes leidžiam duonai suformuoti tamprų pagrindą ir tada jau į tą korį įminkome priedus. Jei sėklas ir grūdus sumaišytume su miltais ir tada minkytume tešlą, nepavyktų gerai išminkyti, nes sėklos vis nutrauktų gijas…

Šiaip iš tokios pačios tešlos galima įvairiausių dalykų padaryti. Pavyzdžiui kopūstų pyragą ar net ir mielines bandeles –  tiesiog tešlą iškočiokite plonai, tada ištepkite sviestu, pabarstykite cinamonu ir cukrumi, suvyniokite ir supjaustykite. Viskas.

O žinote, kas svarbiausia ir maloniausia duonos gamyboje? Tas nuostabus pasididžiavimo ir malonumo jausmas, iškepus savo duoną… Ir minkymas bent jau man yra malonumas, todėl aš niekada to malonumo neatiduodu mašinoms ir aparatams. O Velykoms ruoštą pyragą taip gerai išminkiau, nes žiūrėjau labai įdomų filmą apie Vincą Kudirką :))

Ir dar pabaigai norėčiau pasakyti, kad būtinai turi būti kažkas apdovanotas Kepinių knyga. Atsimenate? Praėjusią savaitę klausiau, ką gi jūs dedate į savo pyragų vidų… Ir knygą norėčiau padovanoti mielai Romai už jos komentarą: Mano receptas pyragui su špinatais. Pyrago pagrinda kepame toki pati,kaip ir Beatos arba perkame gatava parduotuveje.Idarui reikes spinatu, raudonos ,geltonos arba oranzines paprikos,svoguno ir 2-3 kiausiniu.Pirmiausiai keptuveje pakepinu susmulkinta svoguna,tada dedu susmulkinta spalvota paprika,pakepinu truputi,tada dedu truputi pasmulkintus spinatus ir viska truputi dar pakepinu.Tada dubenyje isplaku kiausinius(galima pilti pieno arba deti daugiau kiausiniu.Tada i truputi pakaitinta ir suformuota tesla dedu pakepintas darzoves,supilu isplaktus kiausinius,dar galima ideti truputi tarkuoto fermentinio surio,kas sutvirtins pyrago turini.Kepti apie 180C orkaiteje, kol iskeps kiausiniai.Tai irgi labai skanu.Toki pyraga as kepu Kuciu vakarui,nes mano sunus nieko nevalgo,kas yra su silke arba zuvimi.Pabandykite,tikrai turetu patikti.

 

Komentarai
  1. Skrandis pradejo burbuliuoti beziurint si video :)) Butinai issikepsiu sia duonele, ji mane jau senokai vis vilioja ir vilioja 🙂 Jau taip gardziai atrodo… 🙂

  2. Miela Beata, o kaip del naminio batono? Gal koki receptuka beuksteletumet? Vaikai taip megsta pirktini, tad butu super iskept namie – ir skaniau, ir sveikiau 😉 butu pora prie namines duonos.
    Is anksto – ACIU 😉

  3. Gaminu viska,na bet su mielinem teslom man sunkiau. Cia paziurejus viskas taip paprasta atrodo,bet bijau kad gali man vel neiskilti. As uztenka kildyti paprastai kambary 20c? Aciu uz atsakyma.

  4. Šį ryta nusilaužiau dantį sėklose tikriausiai akmuo buvo ,geriau be sėklų dabar problema didžiausia stomotologu eilės o dantukas priekį ,darbas su klientais

Rašyti komentarą