8241
Beatos virtuvė

Kaip nesugadinti atostogų ir Joninių meniu 2

(6)

Kaip gerai, kad yra tiek atostogaujančių ir gerų patarimų bei patirties prikaupusių. Tikrai labai labai ačiū visiems, kurie surašė, kaip čia neapsirikti, neapsižioplinti ir atostogų nesusigadinti nei sau, nei kitiems. Skaičiau skaičiau komentarus ir žinote ką pagalvojau? Iš tiek įvairiausių patirčių galima gal net kokį mokslinį darbą laimingų atostogų tema parašyt??? Na bet darbus tegul rašo mokslininkai. Net neabejoju, kad tokių studijų jau yra ne viena – pavyzdžiui, įrodyta, kad žmogaus protas persijungia į poilsio režimą tik berods po dviejų savaičių. Lietuvoje turbūt populiariausias terminas imti dvi savaites, tai visi ir grįžta dirbti su kur nors paplūdimyje snaudžiančiais protais, cha cha, cha…

Taigi, kai perskaičiau visus komentarus, tai jie man sugulė į tris truputį skirtingus, bet vienos  spintelės stalčiukus. Prieš atostogas svarbu pasirūpinti praktiniais reikalais ir detalėmis, truputį padirbėti su savo galva ir gerai nusiteikti emociškai.

Buvau sumaniusi sudaryti kokį TOP 5 ar TOP 10, ar gal net visą TOP 100 tų atostogų nurodymų, bet išrinkau tris komentarus, kurie puikiausiai užpildo mano minėtus stalčiukus. Kaip žadėjau, komentarų autoriams atitenka užrašų knygutės nuostabiosios.

Ką reikia daryti?

Praktinius patarimus labai puikiai surašė Inga:

1) Prieš užrakinant buto duris dar kartą pasižiūrėti, ar viskas išjungta ir ar tikrai yra bilietai, pasai, pinigai, telefonas ir užrašų knygutė su svarbiausiais numeriais iškilus būtinybei. Kodėl reikalinga užrašų knygutė? Nes kartais telefonas gali mus pavesti…

2) Antras dalykas, kuris svarbus keliaujant savo mašina – nepatingėti ir dieną prieš tai labai kruopščiai patikrinti mašiną. Šį reikalą pavedu vyrui. Labai smagu ir patogu, kai kelionės rytą nebereikia važiuoti į degalinę ir tikrinti, ar viskas tvarkoj su mašina, piltis benzino.

3) Pirmos pagalbos vaistinėlė ir vaistai, kurių gali prireikti patiems bei vaikams. Iš patirties žinau, kad atostogaujant rasti budinčią vaistinę ne visada paprasta. Daug geriau parsivežti vaistus namo 🙂

4) Patarimas keliaujantiems su vaikais:  net ir viską gerai susikrovus labai patartina turėti prie savęs tokį krepšį, kuriame būtų būtiniausi rūbeliai persirengti ištikus kokiai bėdai, užkandžiai ir vienas kitas žaisliukas. Tiesiog patogu, kai nereikia knaisiotis po lagaminus ištikus kokiai bėdai.

Ko nedaryti?

Apsikrovimas nereikalingais daiktais mus persekioja ne tik per atostogas bet ir kiekvieną mielą dieną. Tačiau šio bjauraus įpročio svorį tiesiogine prasme pajuntame keliaudami. Šio įpročio sukeliamą būseną puikiai aprašė J:

Mano atostogos visada būna labai aktyvios ir aš visada keliauju su kuprine, kurią išmokau susikrauti tik po ilgos keliavimo praktikos. Nesvarbu ar atostogos bus pašėlusios ar mažiau, bet vis tiek kuprinė ant pečių, nes nepakenčiu kai mano rankos būna užimtos tašėm, lagaminais, pajudėjimas iš vieno taško į kitą tampa labai jau varginantis. Taigi atostogų inventorių koreguoja kuprinė. Ir ko aš tik anksčiau neprisikraudavau, pvz., … siūlų, nes gal kažkas suplyš ir man reikės susisiūti, ir vašelis būdavo – tai gal dar ką panersiu? Pusė vaistinės – pleistrų, nuo vidurių užkietėjimo, paminkštėjimo, nuo skrandžio, nuo galvos, nuo nuospaudų, nuo įgėlimų, nuo nudegimų, alergijos, ir ect., nors šiaip pastebėjau, kad vaistinę gali surasti ant bet kokio kampo, net ir pačioje atokiausioje vietoje. Tada skėtį, o gal lis? Nors kai buvau Ispanijoje jį panaudojau, aišku ne nuo lietaus, bet nuo saulės. Ko dar ten galėdavau rasti – gertuvę, termosą, bliūdų, kokį stalo žaidimėlį, knygų, kalną rūbų. Visas turinys sverdavo kokius 20 kg, omg ir kaip panaudodavau šį turinį? Tiek viskas būdavo supakuota suspausta, kad tiesiog neliesdavau tos tiksinčios daiktų bombos, ir jau kai labai prireikia, tada eini ir išsipakuoji, o tada kraustai tuos daiktus ir galvoji ,,kokia aš esu daiktų vergė“ ir dažniausiai to pusė turinio reikėdavo palikti hostelyje, nes nebūdavo vietos lauktuvėm. Na dabar jau išmokau: taigi svarbiausia turėti: patogias basutes su kuriom galėtum pusę Europos išvaikščioti ir kojos bus be nuospaudų ir neištinusios, vieną suknelę, šortus, porą marškinėlių, kepurę, du maudymukus – vieną bikini ir kitą uždarą, nes kai šoki nuo uolos į vandenyną, tai dažniausiai išneri taip, kad ant ausų viršutinė dalis, o ant kulnų apatinė, nuo saulės akiniai, žodynėlis, ir žinoma užrašų knygutė, į kurią rašausi visus nuotykius (kaip tik turiu Beatos darbų knygą, bet tenka rašyti labai mažom raidytėm, kad tilptų visos dienos nuotykiai) ir, kas be ko, tai visokius pakrovėjus nuo visos elektronikos, nes kažkada buvau pamiršusi tele pakrovėją, kaip sakant „nebuvau ant ryšio“, tai giminaičiai vos ne į interpolą kreipėsi, mama seklys morka mane surado, net prisiskambino į hostelį 🙂 Ir dar viena taktika, kurios aš neišradau, tiesiog pradėjau ja naudotis: prieš kelionę neužsipirkinėju ,,mat reikia to ir ano“, geriau ten ką nors nusiperku – knygą, šiaudinę kepurę, ar tašę, nerealų spalvotą rankšluostį, naujus marškinėlius, ir šitie daiktai tau tampa ne tik paprasčiausiai daiktais, bet jie nešasi su savim kartu ir kažkokius prisiminimus, ir tu juos taip pamilsti, kad nunešioji iki jie pavirsta į dulkes.

Na, o trečioji patarimų grupė skirta pozityvui savyje įjungti.

Čia visą esmę glaustai ir aiškiai surašė Liudmila:

1. Pradedi planuoti iš anksto. Tiksliai žinoti viešbučio vietą, galimybes pasiekti viešbutį, patikrinti kur yra parduotuvės, vaistinės, geriausi restoranai. Ačiū visagaliam internetui. Praleisite internete kelias valandas, bet sužinosite viską! Jau vietoj smulkmenas galėsite pasitikrinti viešbutyje. Taip pat į planavimo dalį įeina lagamino pakavimas – tik reikalingi daiktai, jei manai, kad kažko nereikia, geriau neimti.

2. Važiuoti su gera nuotaika ir nekreipti dėmesio į smulkmenas. Tai jūsų atostogos, kurių taip ilgai laukėte. Per karšta, per šalta, per saldu, per sūru, pametėte lagaminą, užmiršote skrybėlę – smulkmenos!!

3. Ragauti tai, ko niekad neragavote ir padaryti tai, ko niekad nedarėte! : )

O jei norite sužinoti dar daugiau patarimų, perskaitykite komentarus po straipsniu apie atostogas.

O kad artėjantys laisvadieniai būtų dar ir skanūs, tai primenu, kad šią savaitę jau siūliau vieną meniu Joninėms, bet jei kam norisi daugiau pasirinkimo, tai štai dar vienas variantas.

Lengvai pagaminamas, vasariškas ir drąsiai transportuojamas užkandis galėtų būti baklažanų užtepėlė arba karšti sumuštiniai su mocarela ir saulėje džiovintais pomidorais.

Pagrindinį smuiką galite patikėti lašišos ir porų tartui ar išsikepti traškios žuvies su daržovėmis.

Jei būsit kur nors netoli namų, tai prisiminkite, kad braškių sezonas ne amžinas ir išmėginkite šį desertą – Etono betvarkė.

Etono betvarkė_Beatos virtuvė

Žada gerą orą, tai atsigaivinti galite imbierų ir agurkų limonadu.

Print Friendly, PDF & Email
Dalinkis:
Komentarai (6)
Komentarai
  1. Greta parašė:

    Labas rytas, Beata, girdejau, kad rasote 4-aja receptu knyga. Noreciau suzinoti, kada mazdaug ji pasirodys prekyboje. Sekmes kuryboje.

    P.S. Ji man butu puikiausia gimtadienio dovana.:)

  2. Ieva parašė:

    Aciu labai! Praskaidrinot man diena! Linkejimai! Ieva

    • Ieva parašė:

      Cia siaip tarp kitko: prie mano komentaro parasytas kitas vardas:) Bet bet kuriuo atveju labai labai aciu uz sia grazia uzrasu knygute!

  3. Sandra parašė:

    Prie visų patarimų keliaujantiems dar pridėčiau nuo savęs – geras kelionių vadovas yra pusė kelionės sėkmės. Internete viską suplanuoti, žinoma, gerai, tačiau, kad nereiktų krūvos lapų spausdintis ir paskui galvoti, o kaip ten tas adresas, arba, koks ten restorano pavadinimas buvo, mano galva geriau turėt knygą, kurią galima pasiimti su savimi ir prireikus naudotis, negaudant „ryšio“.

  4. J. parašė:

    Ačiū už įvertinimą:) Linkėjimai iš apsiniaukusios Prancūzijos:)

Palikite komentarą

Taip pat skaitykite:


Mūsų draugai:
Visos teisės priklauso Beatai Nicholson. | Pagaminta beLEDO.