Man atrodo, kad mūsuose paplitęs klaidingas mitas, kad advento laikotarpis yra reikalingas tik karštai besimeldžiantiems katalikams ir dievobaimingiems tikintiesiems. Bet kaip papasakos mano labai labai gerbiama etnologė Gražina Kadžytė, tai šis susikaupimo, rimties laikotarpis yra visiškai natūraliai susijęs su gamtos ciklais, tinkamas, vertingas ir naudingas kiekvienam. Ir jei Gražina papasakos, kad mes klaidingai įsivaizduojame adventą kaip kažkokį liūdesio ir graudulio metą, tai aš noriu parodyti, kad tam tikras pasninkas gali būti labai malonus, jaukus ir be galo gardus. Negana to, šioje laidoje taip pat parodysiu, kad salotos irgi gali būti skalsios bei sočios. Žodžiu, kalbėsimės ir gaminsim ne tik iš salotos lapo ir šlakelio alyvuogių aliejaus – vis dėl to žiemos metas ir agurko griežinėliu pilvo nesušildysi.

Visi žinote, kaip aš mėgstu ir tiesiog nebijau liaupsinti grikių ir… burokėlių. Taigi, neapsieisiu be jų ir šioje laidoje. Gaminsiu grikius su daržovėmis – galite vadinti salotomis, galite pagardintais ir daržoviškais grikiais… Sotumas ir skalsumas čia ne tik iš grikių, bet ir iš saulėje džiovintų pomidorų.

Grikiai su daržovėmis

Na o turbūt dar sočiau ir tikrai prašmatniau – burokėlių salotos su bolivinėmis balandomis ir ožkų sūriu… Patys pamatysite.

Burokeliu misraine

Žinau, kad kiekviena šeimininkė moka išvirti bulves, tikrai žinau. Ir net neabejoju, kad kiekviena turi savų paslapčių, kuo jas pagardinti, o aš laidoje pateiksiu 3 būdus, kaip papuošti ir naujų vėjų įpūsti mūsų antrajai duonai – bulvei.

Bulvės ant suoliuko

Na, o kad viskas nebūtų tik daržoviška ar grūdinėmis kultūromis persmelkta, tai dar ir porą receptų su žuvelėmis parodysiu. Vienas iš serijos, kai „mažiau yra daugiau”, arba kaip nesugadinti geros žuvies.

Keptas starkis

O kitas receptas apie skumbrę japoniškai. Naujas, neįprastas, pakankamai egzotiškas variantas mėgstantiems ragauti ir mėgautis.

Skumbrė japoniškai

Jei jums beskaitant netyčia nutiko taip, kad jau dabar pat norite pulti ir gaminti, siūlau prisiminti neseniai parodytą, bet jau ne vienai blogo skaitytojai puikiai pasitarnavusį receptą – lašiša švediškai. Labai paprasta, labai greita, todėl vietoj vakaro virtuvėje galėsite mėgautis ir maloniu laiku su šeima ar su savimi, ir  puikia vakariene.

Lašiša švediškai

Pasimatome laidoje sekmadienį, 10 val., TV3.

 

 

 

Komentarai
  1. Miela Beata,

    Jeigu butu tokia nominacija, tuomet as isrinkciau tave siu metu kaledine zvaigzdute! Aciu tau, kad taip jaukiai, siltai ir sviesiai pripildai savo skaitytoju sirdis! Sviesk , sildyk, spindek ir neuzgesk!

    Aciu!

    Ieva

  2. Būkit gera, pataisykit vardą Gražina iš mažosios raidės į didžiąją. Labai neskani klaida. Ačiū.

  3. Labas Beata, nepyk, bet pastebėjau klaidą, Tavo straipsnyje. Vis dėlto yra 2 , o ne 3 žodžiai. LAIMES IR KŪRIBINGŲ BEI JAUKIŲ ARTĖJANČIŲ ŠVENČIŲ.

Rašyti komentarą